Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CREATO LINE OF DESIGN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, NICOLAE TITULESCU, 10, 20, C, 124, 11141, 1, parter, cod postal 011141
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 542.067 RON | 542.067 RON | 50.760 RON | 475.045 RON | 491.307 RON | 493.462 RON | 0 RON | 493.462 RON | 475.285 RON | 18.177 RON | 0 RON | 354.089 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 804.560 RON | 804.560 RON | 218.761 RON | 578.208 RON | 585.799 RON | 659.417 RON | 0 RON | 659.417 RON | 578.448 RON | 80.969 RON | 0 RON | 333.473 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 1.016.331 RON | 1.016.331 RON | 322.223 RON | 685.165 RON | 694.108 RON | 1.374.981 RON | 185.623 RON | 1.189.358 RON | 1.210.980 RON | 189.497 RON | 0 RON | 649.763 RON | 0 RON | 25.496 RON | 1 |
| 2022 | 1.191.040 RON | 1.200.068 RON | 477.122 RON | 711.461 RON | 722.946 RON | 2.109.229 RON | 156.201 RON | 1.953.028 RON | 711.701 RON | 1.403.465 RON | 0 RON | 1.144.268 RON | 0 RON | 5.937 RON | 2 |
| 2023 | 1.398.709 RON | 1.403.059 RON | 818.770 RON | 573.336 RON | 584.289 RON | 1.544.290 RON | 127.290 RON | 1.417.000 RON | 815.213 RON | 733.401 RON | 0 RON | 817.680 RON | 0 RON | 4.324 RON | 3 |
| 2024 | 1.841.200 RON | 1.841.356 RON | 857.041 RON | 930.180 RON | 984.315 RON | 1.750.127 RON | 78.016 RON | 1.672.111 RON | 930.421 RON | 825.525 RON | 0 RON | 1.092.183 RON | 0 RON | 5.819 RON | 4 |
| 2025 | 1.502.852 RON | 1.503.092 RON | 984.364 RON | 431.879 RON | 518.728 RON | 1.428.671 RON | 32.112 RON | 1.396.559 RON | 432.120 RON | 1.004.826 RON | 0 RON | 1.312.935 RON | 0 RON | 8.275 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (24)
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7111 — Activități de arhitectură
Top format din 2,295 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 542,1 K RON | 804,6 K RON | 1,02 M RON | 1,19 M RON | 1,40 M RON | 1,84 M RON | 1,50 M RON |
| Venituri totale | 542,1 K RON | 804,6 K RON | 1,02 M RON | 1,20 M RON | 1,40 M RON | 1,84 M RON | 1,50 M RON |
| Cheltuieli totale | 50,8 K RON | 218,8 K RON | 322,2 K RON | 477,1 K RON | 818,8 K RON | 857,0 K RON | 984,4 K RON |
| Rezultat net | 475,0 K RON | 578,2 K RON | 685,2 K RON | 711,5 K RON | 573,3 K RON | 930,2 K RON | 431,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,95 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,39 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,39 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,42 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,14 |
| Durata încasare (zile) | 319 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 18,2 K RON | 493,5 K RON | 3,7% |
| 2020 | 81,0 K RON | 659,4 K RON | 12,3% |
| 2021 | 189,5 K RON | 1,37 M RON | 13,8% |
| 2022 | 1,40 M RON | 2,11 M RON | 66,5% |
| 2023 | 733,4 K RON | 1,54 M RON | 47,5% |
| 2024 | 825,5 K RON | 1,75 M RON | 47,2% |
| 2025 | 1,00 M RON | 1,43 M RON | 70,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 542,1 K RON | 804,6 K RON | 1,02 M RON | 1,19 M RON | 1,40 M RON | 1,84 M RON | 1,50 M RON | ▼ 18,4% |
| Rezultat net | 475,0 K RON | 578,2 K RON | 685,2 K RON | 711,5 K RON | 573,3 K RON | 930,2 K RON | 431,9 K RON | ▼ 53,6% |
| Total active | 493,5 K RON | 659,4 K RON | 1,37 M RON | 2,11 M RON | 1,54 M RON | 1,75 M RON | 1,43 M RON | ▼ 18,4% |
| Capitaluri proprii | 475,3 K RON | 578,4 K RON | 1,21 M RON | 711,7 K RON | 815,2 K RON | 930,4 K RON | 432,1 K RON | ▼ 53,6% |
| Datorii totale | 18,2 K RON | 81,0 K RON | 189,5 K RON | 1,40 M RON | 733,4 K RON | 825,5 K RON | 1,00 M RON | ▲ 21,7% |
| Lichiditate curentă | 27,15 | 8,14 | 6,28 | 1,39 | 1,93 | 2,03 | 1,39 | ▼ 31,4% |
| Marjă netă (%) | 87,64 | 71,87 | 67,42 | 59,73 | 40,99 | 50,52 | 28,74 | ▼ 43,1% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 80 | 90 | 100 | 65 | ▼ 35,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (431,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,95 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.