Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MAGNUM INTEGRA TRANS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, POIANA CU ALUNI, 6, 17, 3, 4, 89, 22875, 2, camera nr. 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 177.820 RON | 177.981 RON | 114.613 RON | 58.028 RON | 63.368 RON | 115.006 RON | 0 RON | 115.006 RON | 102.906 RON | 12.100 RON | 0 RON | 33.726 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 169.414 RON | 169.414 RON | 195.536 RON | −29.053 RON | −26.122 RON | 84.326 RON | 0 RON | 84.326 RON | 74.053 RON | 10.273 RON | 0 RON | 22.295 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 182.603 RON | 182.603 RON | 161.465 RON | 17.201 RON | 21.138 RON | 95.913 RON | 0 RON | 95.913 RON | 91.254 RON | 19.659 RON | 400 RON | 46.107 RON | 0 RON | 15.000 RON | 0 |
| 2022 | 258.030 RON | 258.030 RON | 225.152 RON | 28.576 RON | 32.878 RON | 123.057 RON | 0 RON | 123.057 RON | 119.829 RON | 18.228 RON | 770 RON | 118.275 RON | 0 RON | 15.000 RON | 1 |
| 2023 | 104.250 RON | 104.250 RON | 164.760 RON | −61.116 RON | −60.510 RON | 48.799 RON | 0 RON | 48.799 RON | 58.714 RON | 5.085 RON | 770 RON | 13.200 RON | 0 RON | 15.000 RON | 1 |
| 2024 | 77.950 RON | 77.950 RON | 57.468 RON | 14.113 RON | 20.482 RON | 65.335 RON | 0 RON | 65.335 RON | 72.827 RON | 7.508 RON | 770 RON | 16.530 RON | 0 RON | 15.000 RON | 0 |
| 2025 | 100.400 RON | 100.475 RON | 50.026 RON | 40.161 RON | 50.449 RON | 109.366 RON | 0 RON | 109.366 RON | 112.988 RON | 11.378 RON | 0 RON | 64.757 RON | 0 RON | 15.000 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 3,422 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 177,8 K RON | 169,4 K RON | 182,6 K RON | 258,0 K RON | 104,3 K RON | 78,0 K RON | 100,4 K RON |
| Venituri totale | 178,0 K RON | 169,4 K RON | 182,6 K RON | 258,0 K RON | 104,3 K RON | 78,0 K RON | 100,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 114,6 K RON | 195,5 K RON | 161,5 K RON | 225,2 K RON | 164,8 K RON | 57,5 K RON | 50,0 K RON |
| Rezultat net | 58,0 K RON | −29,1 K RON | 17,2 K RON | 28,6 K RON | −61,1 K RON | 14,1 K RON | 40,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 82,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9,61 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 9,61 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,92 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,61 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,55 |
| Durata încasare (zile) | 235 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 12,1 K RON | 115,0 K RON | 10,5% |
| 2020 | 10,3 K RON | 84,3 K RON | 12,2% |
| 2021 | 19,7 K RON | 95,9 K RON | 20,5% |
| 2022 | 18,2 K RON | 123,1 K RON | 14,8% |
| 2023 | 5,1 K RON | 48,8 K RON | 10,4% |
| 2024 | 7,5 K RON | 65,3 K RON | 11,5% |
| 2025 | 11,4 K RON | 109,4 K RON | 10,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 177,8 K RON | 169,4 K RON | 182,6 K RON | 258,0 K RON | 104,3 K RON | 78,0 K RON | 100,4 K RON | ▲ 28,8% |
| Rezultat net | 58,0 K RON | −29,1 K RON | 17,2 K RON | 28,6 K RON | −61,1 K RON | 14,1 K RON | 40,2 K RON | ▲ 184,6% |
| Total active | 115,0 K RON | 84,3 K RON | 95,9 K RON | 123,1 K RON | 48,8 K RON | 65,3 K RON | 109,4 K RON | ▲ 67,4% |
| Capitaluri proprii | 102,9 K RON | 74,1 K RON | 91,3 K RON | 119,8 K RON | 58,7 K RON | 72,8 K RON | 113,0 K RON | ▲ 55,1% |
| Datorii totale | 12,1 K RON | 10,3 K RON | 19,7 K RON | 18,2 K RON | 5,1 K RON | 7,5 K RON | 11,4 K RON | ▲ 51,5% |
| Lichiditate curentă | 9,50 | 8,21 | 4,88 | 6,75 | 9,60 | 8,70 | 9,61 | ▲ 10,5% |
| Marjă netă (%) | 32,63 | -17,15 | 9,42 | 11,07 | -58,62 | 18,11 | 40,00 | ▲ 120,9% |
| Scor bonitate | 87 | 57 | 90 | 100 | 64 | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (40,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (9.61), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.