Publicitate

Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

AUTO PAINT MM S.R.L.

CUI: 40122830 J2018016089403 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40122830
Cod înmatriculare J2018016089403
EUID ROONRC.J2018016089403
Data înmatriculării 2018-11-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, VESELIEI, 5A, 5, CLADIREA C 31 A

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 5
Sector: 5
Stradă: VESELIEI
Număr: 5A
Completare adresă: CLADIREA C 31 A

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 190.278 RON 191.834 RON 218.192 RON −28.276 RON −26.358 RON 61.964 RON 6.415 RON 55.549 RON −39.533 RON 101.561 RON 42.586 RON 5.448 RON 0 RON 64 RON 0
2020 1.397.224 RON 1.427.330 RON 921.155 RON 494.029 RON 506.175 RON 594.813 RON 292.912 RON 301.901 RON 454.496 RON 146.758 RON 54.742 RON 158.608 RON 0 RON 6.441 RON 0
2021 1.930.248 RON 1.994.707 RON 995.381 RON 979.400 RON 999.326 RON 1.200.969 RON 268.473 RON 932.496 RON 1.012.841 RON 203.103 RON 20.860 RON 706.172 RON 0 RON 14.975 RON 3
2022 999.005 RON 1.025.569 RON 863.292 RON 152.021 RON 162.277 RON 1.374.153 RON 196.491 RON 1.177.662 RON 1.164.862 RON 209.310 RON 25.186 RON 729.831 RON 0 RON 19 RON 3
2023 569.348 RON 569.348 RON 553.788 RON 10.151 RON 15.560 RON 1.402.554 RON 189.894 RON 1.212.660 RON 1.175.013 RON 229.077 RON 27.539 RON 801.900 RON 0 RON 1.536 RON 4
2024 626.982 RON 656.233 RON 592.126 RON 50.106 RON 64.107 RON 1.717.947 RON 258.767 RON 1.459.180 RON 1.225.119 RON 494.164 RON 58.021 RON 775.938 RON 0 RON 1.336 RON 4
2025 553.451 RON 622.109 RON 516.974 RON 90.435 RON 105.135 RON 1.847.450 RON 232.914 RON 1.614.536 RON 1.315.554 RON 533.232 RON 63.449 RON 842.611 RON 0 RON 1.336 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

MIHAI MARIAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,503 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
553,5 K RON
Rezultat Net 2025
90,4 K RON
Total Active 2025
1,85 M RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 190,3 K RON 1,40 M RON 1,93 M RON 999,0 K RON 569,3 K RON 627,0 K RON 553,5 K RON
Venituri totale 191,8 K RON 1,43 M RON 1,99 M RON 1,03 M RON 569,3 K RON 656,2 K RON 622,1 K RON
Cheltuieli totale 218,2 K RON 921,2 K RON 995,4 K RON 863,3 K RON 553,8 K RON 592,1 K RON 517,0 K RON
Rezultat net −28,3 K RON 494,0 K RON 979,4 K RON 152,0 K RON 10,2 K RON 50,1 K RON 90,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 636,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,03 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,91 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,33 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,46 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate232,9 K RON (12.6%)
Active circulante1,61 M RON (87.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri63,4 K RON
Creanțe842,6 K RON
Numerar708,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 8,72
Durata stocaj (zile) 42
Rotație creanțe (ori/an) 0,66
Durata încasare (zile) 556

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
19,0%
Marjă netă
16,3%
ROA
4,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 101,6 K RON 62,0 K RON 163,9%
2020 146,8 K RON 594,8 K RON 24,7%
2021 203,1 K RON 1,20 M RON 16,9%
2022 209,3 K RON 1,37 M RON 15,2%
2023 229,1 K RON 1,40 M RON 16,3%
2024 494,2 K RON 1,72 M RON 28,8%
2025 533,2 K RON 1,85 M RON 28,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 190,3 K RON 1,40 M RON 1,93 M RON 999,0 K RON 569,3 K RON 627,0 K RON 553,5 K RON ▼ 11,7%
Rezultat net −28,3 K RON 494,0 K RON 979,4 K RON 152,0 K RON 10,2 K RON 50,1 K RON 90,4 K RON ▲ 80,5%
Total active 62,0 K RON 594,8 K RON 1,20 M RON 1,37 M RON 1,40 M RON 1,72 M RON 1,85 M RON ▲ 7,5%
Capitaluri proprii −39,5 K RON 454,5 K RON 1,01 M RON 1,16 M RON 1,18 M RON 1,23 M RON 1,32 M RON ▲ 7,4%
Datorii totale 101,6 K RON 146,8 K RON 203,1 K RON 209,3 K RON 229,1 K RON 494,2 K RON 533,2 K RON ▲ 7,9%
Lichiditate curentă 0,55 2,06 4,59 5,63 5,29 2,95 3,03 ▲ 2,5%
Marjă netă (%) -14,86 35,36 50,74 15,22 1,78 7,99 16,34 ▲ 104,5%
Scor bonitate 24 100 100 87 70 90 95 ▲ 5,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (90,4 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (3.03), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 636,4 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate