AIRFREIGHT ADVISOR S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, CAMIL RESSU, 50, A14, 7, 31, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 299.809 RON | 301.229 RON | 251.080 RON | 41.155 RON | 50.149 RON | 71.758 RON | 0 RON | 71.758 RON | 41.051 RON | 30.707 RON | 30 RON | 69.986 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 385.504 RON | 399.565 RON | 355.109 RON | 33.955 RON | 44.456 RON | 95.821 RON | 0 RON | 95.821 RON | 75.006 RON | 20.815 RON | 30 RON | 63.188 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 67.490 RON | 67.668 RON | 62.170 RON | 3.473 RON | 5.498 RON | 98.197 RON | 0 RON | 98.197 RON | 78.479 RON | 19.718 RON | 30 RON | 93.540 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 24.549 RON | 24.584 RON | 21.270 RON | 2.651 RON | 3.314 RON | 109.498 RON | 0 RON | 109.498 RON | 81.130 RON | 28.368 RON | 30 RON | 106.414 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 84.532 RON | 99.442 RON | 97.396 RON | 913 RON | 2.046 RON | 134.480 RON | 0 RON | 134.480 RON | 82.044 RON | 52.793 RON | 30 RON | 133.974 RON | 0 RON | 357 RON | 0 |
| 2024 | 141.045 RON | 143.810 RON | 134.797 RON | 7.462 RON | 9.013 RON | 95.791 RON | 0 RON | 95.791 RON | 89.505 RON | 6.286 RON | 0 RON | 56.482 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 160.950 RON | 161.980 RON | 158.750 RON | 2.657 RON | 3.230 RON | 93.599 RON | 0 RON | 93.599 RON | 92.172 RON | 1.427 RON | 0 RON | 40.427 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 6,527 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 299,8 K RON | 385,5 K RON | 67,5 K RON | 24,5 K RON | 84,5 K RON | 141,0 K RON | 161,0 K RON |
| Venituri totale | 301,2 K RON | 399,6 K RON | 67,7 K RON | 24,6 K RON | 99,4 K RON | 143,8 K RON | 162,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 251,1 K RON | 355,1 K RON | 62,2 K RON | 21,3 K RON | 97,4 K RON | 134,8 K RON | 158,8 K RON |
| Rezultat net | 41,2 K RON | 34,0 K RON | 3,5 K RON | 2,7 K RON | 913 RON | 7,5 K RON | 2,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 39,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 65,59 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 65,59 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 37,26 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 65,59 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,98 |
| Durata încasare (zile) | 92 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 30,7 K RON | 71,8 K RON | 42,8% |
| 2020 | 20,8 K RON | 95,8 K RON | 21,7% |
| 2021 | 19,7 K RON | 98,2 K RON | 20,1% |
| 2022 | 28,4 K RON | 109,5 K RON | 25,9% |
| 2023 | 52,8 K RON | 134,5 K RON | 39,3% |
| 2024 | 6,3 K RON | 95,8 K RON | 6,6% |
| 2025 | 1,4 K RON | 93,6 K RON | 1,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 299,8 K RON | 385,5 K RON | 67,5 K RON | 24,5 K RON | 84,5 K RON | 141,0 K RON | 161,0 K RON | ▲ 14,1% |
| Rezultat net | 41,2 K RON | 34,0 K RON | 3,5 K RON | 2,7 K RON | 913 RON | 7,5 K RON | 2,7 K RON | ▼ 64,4% |
| Total active | 71,8 K RON | 95,8 K RON | 98,2 K RON | 109,5 K RON | 134,5 K RON | 95,8 K RON | 93,6 K RON | ▼ 2,3% |
| Capitaluri proprii | 41,1 K RON | 75,0 K RON | 78,5 K RON | 81,1 K RON | 82,0 K RON | 89,5 K RON | 92,2 K RON | ▲ 3,0% |
| Datorii totale | 30,7 K RON | 20,8 K RON | 19,7 K RON | 28,4 K RON | 52,8 K RON | 6,3 K RON | 1,4 K RON | ▼ 77,3% |
| Lichiditate curentă | 2,34 | 4,60 | 4,98 | 3,86 | 2,55 | 15,24 | 65,59 | ▲ 330,4% |
| Marjă netă (%) | 13,73 | 8,81 | 5,15 | 10,80 | 1,08 | 5,29 | 1,65 | ▼ 68,8% |
| Scor bonitate | 87 | 90 | 82 | 80 | 77 | 95 | 85 | ▼ 10,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (65.59), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.