Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

EDIROB CARFIX S.R.L.

CUI: 40455915 J2019000150170 SRL Galaţi, Municipiul Galaţi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40455915
Cod înmatriculare J2019000150170
EUID ROONRC.J2019000150170
Data înmatriculării 2019-01-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2023) 2 angajați

Adresă

România, Galaţi, Municipiul Galaţi, OŢELARILOR, 21, D10, 2, 1, 37

Țară: România
Județ: Galaţi
Localitate: Municipiul Galaţi
Stradă: OŢELARILOR
Număr: 21
Bloc: D10
Scară: 2
Etaj: 1
Apartament: 37

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 66.145 RON 66.147 RON 109.887 RON −44.401 RON −43.740 RON 166.948 RON 77.098 RON 89.850 RON −44.201 RON 62.717 RON 25.387 RON 4.470 RON 148.432 RON 0 RON 3
2020 217.326 RON 218.251 RON 211.418 RON 4.773 RON 6.833 RON 179.807 RON 67.939 RON 111.868 RON −39.428 RON 70.803 RON 74.713 RON 9.507 RON 148.432 RON 0 RON 3
2021 298.479 RON 298.479 RON 315.618 RON −20.312 RON −17.139 RON 185.845 RON 46.024 RON 139.821 RON −60.040 RON 97.453 RON 93.641 RON 36.152 RON 148.432 RON 0 RON 3
2022 290.710 RON 290.710 RON 295.895 RON −8.093 RON −5.185 RON 206.051 RON 29.714 RON 176.337 RON −67.833 RON 125.452 RON 77.862 RON 64.057 RON 148.432 RON 0 RON 2
2023 298.447 RON 298.447 RON 306.260 RON −10.799 RON −7.813 RON 212.341 RON 25.254 RON 187.087 RON −78.632 RON 142.541 RON 86.948 RON 81.920 RON 148.432 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

BRUTARU IONEL
administrator
Buzău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Raport Economico-Financiar

2019–2023

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2023
  • •Capitaluri proprii negative (−78.632 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Pierdere netă înregistrată în 2023 (−10.799 RON)
Cifra de Afaceri 2023
298,4 K RON
Rezultat Net 2023
−10,8 K RON
Total Active 2023
212,3 K RON
Scor Bonitate
24/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 24/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20192020202120222023
Cifra de afaceri 66,1 K RON 217,3 K RON 298,5 K RON 290,7 K RON 298,4 K RON
Venituri totale 66,1 K RON 218,3 K RON 298,5 K RON 290,7 K RON 298,4 K RON
Cheltuieli totale 109,9 K RON 211,4 K RON 315,6 K RON 295,9 K RON 306,3 K RON
Rezultat net −44,4 K RON 4,8 K RON −20,3 K RON −8,1 K RON −10,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 395,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2023 (−78.632 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 67.1% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2023

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,31 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,70 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,13 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,49 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2023)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate25,3 K RON (11.9%)
Active circulante187,1 K RON (88.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri86,9 K RON
Creanțe81,9 K RON
Numerar18,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2023)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,43
Durata stocaj (zile) 106
Rotație creanțe (ori/an) 3,64
Durata încasare (zile) 100

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-2,6%
Marjă netă
-3,6%
ROA
-5,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 62,7 K RON 166,9 K RON 37,6%
2020 70,8 K RON 179,8 K RON 39,4%
2021 97,5 K RON 185,8 K RON 52,4%
2022 125,5 K RON 206,1 K RON 60,9%
2023 142,5 K RON 212,3 K RON 67,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2023

24
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20192020202120222023 YoY
Cifra de afaceri 66,1 K RON 217,3 K RON 298,5 K RON 290,7 K RON 298,4 K RON ▲ 2,7%
Rezultat net −44,4 K RON 4,8 K RON −20,3 K RON −8,1 K RON −10,8 K RON ▼ 33,4%
Total active 166,9 K RON 179,8 K RON 185,8 K RON 206,1 K RON 212,3 K RON ▲ 3,1%
Capitaluri proprii −44,2 K RON −39,4 K RON −60,0 K RON −67,8 K RON −78,6 K RON ▼ 15,9%
Datorii totale 62,7 K RON 70,8 K RON 97,5 K RON 125,5 K RON 142,5 K RON ▲ 13,6%
Lichiditate curentă 1,43 1,58 1,43 1,41 1,31 ▼ 6,6%
Marjă netă (%) -67,13 2,20 -6,81 -2,78 -3,62 ▼ 30,2%
Scor bonitate 31 62 31 31 24 ▼ 22,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Proiecția liniară pentru 2024 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 395,6 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2023, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Scor de bonitate scăzut (24/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2023.