Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VICTORIA BLUMETAL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Buzău, Municipiul Buzău, RĂZBOIENI, 20
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 36.787 RON | 90.807 RON | 67.888 RON | 22.551 RON | 22.919 RON | 136.966 RON | 38.914 RON | 98.052 RON | 22.751 RON | 34.646 RON | 24.860 RON | 0 RON | 79.569 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 74.301 RON | 111.737 RON | 139.360 RON | −28.366 RON | −27.623 RON | 92.621 RON | 65.696 RON | 26.925 RON | −5.615 RON | 13.835 RON | 21.313 RON | 0 RON | 84.401 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 2.413 RON | 10.220 RON | 13.215 RON | −3.067 RON | −2.995 RON | 78.913 RON | 56.332 RON | 22.581 RON | −8.681 RON | 11.000 RON | 21.313 RON | 0 RON | 76.594 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 7.807 RON | 9.479 RON | −1.672 RON | −1.672 RON | 69.433 RON | 47.103 RON | 22.330 RON | −10.353 RON | 11.000 RON | 21.313 RON | 0 RON | 68.786 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 69.433 RON | 47.103 RON | 22.330 RON | −10.353 RON | 11.000 RON | 21.313 RON | 0 RON | 68.786 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 69.433 RON | 47.103 RON | 22.330 RON | −10.353 RON | 11.000 RON | 21.313 RON | 0 RON | 68.786 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 476 RON | −476 RON | −476 RON | 68.957 RON | 47.103 RON | 21.854 RON | −10.829 RON | 11.000 RON | 21.313 RON | 0 RON | 68.786 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4323 Lucrări de izolații
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
Lideri din domeniu
Top companii din Buzău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2511 — Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Top format din 81 companii din județul Buzău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−10.829 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−476 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 36,8 K RON | 74,3 K RON | 2,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 90,8 K RON | 111,7 K RON | 10,2 K RON | 7,8 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 67,9 K RON | 139,4 K RON | 13,2 K RON | 9,5 K RON | 0 RON | 0 RON | 476 RON |
| Rezultat net | 22,6 K RON | −28,4 K RON | −3,1 K RON | −1,7 K RON | 0 RON | 0 RON | −476 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −21,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,99 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,05 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 6,27 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 34,6 K RON | 137,0 K RON | 25,3% |
| 2020 | 13,8 K RON | 92,6 K RON | 14,9% |
| 2021 | 11,0 K RON | 78,9 K RON | 13,9% |
| 2022 | 11,0 K RON | 69,4 K RON | 15,8% |
| 2023 | 11,0 K RON | 69,4 K RON | 15,8% |
| 2024 | 11,0 K RON | 69,4 K RON | 15,8% |
| 2025 | 11,0 K RON | 69,0 K RON | 16,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 36,8 K RON | 74,3 K RON | 2,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 22,6 K RON | −28,4 K RON | −3,1 K RON | −1,7 K RON | 0 RON | 0 RON | −476 RON | – |
| Total active | 137,0 K RON | 92,6 K RON | 78,9 K RON | 69,4 K RON | 69,4 K RON | 69,4 K RON | 69,0 K RON | ▼ 0,7% |
| Capitaluri proprii | 22,8 K RON | −5,6 K RON | −8,7 K RON | −10,4 K RON | −10,4 K RON | −10,4 K RON | −10,8 K RON | ▼ 4,6% |
| Datorii totale | 34,6 K RON | 13,8 K RON | 11,0 K RON | 11,0 K RON | 11,0 K RON | 11,0 K RON | 11,0 K RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 2,83 | 1,95 | 2,05 | 2,03 | 2,03 | 2,03 | 1,99 | ▼ 2,1% |
| Marjă netă (%) | 61,30 | -38,18 | -127,10 | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 77 | 36 | 49 | 44 | 52 | 52 | 32 | ▼ 38,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (32/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.