Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PLUG IN MUSIC S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dolj, Municipiul Craiova, FRAŢII BUZEŞTI, 18, 200381
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 94.524 RON | 94.544 RON | 114.196 RON | −20.598 RON | −19.652 RON | 485.953 RON | 176.994 RON | 308.959 RON | −20.398 RON | 306.351 RON | 88.881 RON | 215.000 RON | 200.000 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 340.949 RON | 355.357 RON | 358.265 RON | −6.319 RON | −2.908 RON | 323.861 RON | 158.586 RON | 165.275 RON | −26.717 RON | 164.985 RON | 141.188 RON | 16.822 RON | 185.593 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 342.702 RON | 372.173 RON | 388.839 RON | −20.093 RON | −16.666 RON | 348.777 RON | 147.123 RON | 201.654 RON | −46.809 RON | 239.463 RON | 170.063 RON | 18.100 RON | 156.123 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 316.239 RON | 410.095 RON | 387.746 RON | 18.440 RON | 22.349 RON | 322.252 RON | 131.100 RON | 191.152 RON | −28.369 RON | 213.646 RON | 144.101 RON | 9.735 RON | 136.975 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 122.572 RON | 136.980 RON | 193.384 RON | −60.081 RON | −56.404 RON | 220.283 RON | 116.103 RON | 104.180 RON | −88.450 RON | 186.166 RON | 52.828 RON | 17.593 RON | 122.567 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 51.927 RON | 216.072 RON | 139.374 RON | 63.017 RON | 76.698 RON | 86.845 RON | 5.149 RON | 81.696 RON | −25.432 RON | 35.368 RON | 49.541 RON | 4.072 RON | 76.909 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9001 — Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
Top format din 58 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−25.432 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 94,5 K RON | 340,9 K RON | 342,7 K RON | 316,2 K RON | 122,6 K RON | 51,9 K RON |
| Venituri totale | 94,5 K RON | 355,4 K RON | 372,2 K RON | 410,1 K RON | 137,0 K RON | 216,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 114,2 K RON | 358,3 K RON | 388,8 K RON | 387,7 K RON | 193,4 K RON | 139,4 K RON |
| Rezultat net | −20,6 K RON | −6,3 K RON | −20,1 K RON | 18,4 K RON | −60,1 K RON | 63,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 122,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,31 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,91 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,79 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,46 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,05 |
| Durata stocaj (zile) | 348 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,75 |
| Durata încasare (zile) | 29 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 306,4 K RON | 486,0 K RON | 63,0% |
| 2021 | 165,0 K RON | 323,9 K RON | 50,9% |
| 2022 | 239,5 K RON | 348,8 K RON | 68,7% |
| 2023 | 213,6 K RON | 322,3 K RON | 66,3% |
| 2024 | 186,2 K RON | 220,3 K RON | 84,5% |
| 2025 | 35,4 K RON | 86,8 K RON | 40,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 94,5 K RON | 340,9 K RON | 342,7 K RON | 316,2 K RON | 122,6 K RON | 51,9 K RON | ▼ 57,6% |
| Rezultat net | −20,6 K RON | −6,3 K RON | −20,1 K RON | 18,4 K RON | −60,1 K RON | 63,0 K RON | ▲ 204,9% |
| Total active | 486,0 K RON | 323,9 K RON | 348,8 K RON | 322,3 K RON | 220,3 K RON | 86,8 K RON | ▼ 60,6% |
| Capitaluri proprii | −20,4 K RON | −26,7 K RON | −46,8 K RON | −28,4 K RON | −88,5 K RON | −25,4 K RON | ▲ 71,2% |
| Datorii totale | 306,4 K RON | 165,0 K RON | 239,5 K RON | 213,6 K RON | 186,2 K RON | 35,4 K RON | ▼ 81,0% |
| Lichiditate curentă | 1,01 | 1,00 | 0,84 | 0,89 | 0,56 | 2,31 | ▲ 312,8% |
| Marjă netă (%) | -21,79 | -1,85 | -5,86 | 5,83 | -49,02 | 121,36 | ▲ 347,6% |
| Scor bonitate | 31 | 39 | 17 | 50 | 17 | 72 | ▲ 323,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (63,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.31), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 122,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.