Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

PREMIUM EURO TRIUMF S.R.L.

CUI: 40631523 J2019000343107 SRL Buzău, Municipiul Buzău
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40631523
Cod înmatriculare J2019000343107
EUID ROONRC.J2019000343107
Data înmatriculării 2019-02-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Buzău, Municipiul Buzău, TRIUMFULUI, 5, 120214

Țară: România
Județ: Buzău
Localitate: Municipiul Buzău
Stradă: TRIUMFULUI
Număr: 5
Cod poștal: 120214

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 5.151 RON 5.151 RON 13.957 RON −8.861 RON −8.806 RON 5.547 RON 235 RON 5.312 RON −8.661 RON 14.208 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2020 17.623 RON 19.473 RON 31.332 RON −11.949 RON −11.859 RON 4.409 RON 47 RON 4.362 RON −20.610 RON 25.019 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2021 83.915 RON 83.915 RON 88.889 RON −6.449 RON −4.974 RON 43.788 RON 0 RON 43.788 RON −27.059 RON 70.847 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 129.880 RON 131.880 RON 111.615 RON 16.309 RON 20.265 RON 46.142 RON 14.081 RON 32.061 RON −10.750 RON 56.892 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 88.457 RON 88.457 RON 65.684 RON 21.888 RON 22.773 RON 101.997 RON 100.344 RON 1.653 RON 11.178 RON 90.819 RON 0 RON 300 RON 0 RON 0 RON 1
2024 87.490 RON 87.490 RON 61.811 RON 23.448 RON 25.679 RON 110.531 RON 107.546 RON 2.985 RON 34.626 RON 75.905 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 144.272 RON 144.272 RON 69.635 RON 70.958 RON 74.637 RON 165.485 RON 121.733 RON 43.752 RON 105.584 RON 59.901 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

IORDACHE BOGDAN-GEORGE
administrator
Buzău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Buzău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 92 companii din județul Buzău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.73) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
144,3 K RON
Rezultat Net 2025
71,0 K RON
Total Active 2025
165,5 K RON
Scor Bonitate
83/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 83/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 5,2 K RON 17,6 K RON 83,9 K RON 129,9 K RON 88,5 K RON 87,5 K RON 144,3 K RON
Venituri totale 5,2 K RON 19,5 K RON 83,9 K RON 131,9 K RON 88,5 K RON 87,5 K RON 144,3 K RON
Cheltuieli totale 14,0 K RON 31,3 K RON 88,9 K RON 111,6 K RON 65,7 K RON 61,8 K RON 69,6 K RON
Rezultat net −8,9 K RON −11,9 K RON −6,4 K RON 16,3 K RON 21,9 K RON 23,4 K RON 71,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 159,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,73 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,73 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,73 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,76 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate121,7 K RON (73.6%)
Active circulante43,8 K RON (26.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar43,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
51,7%
Marjă netă
49,2%
ROA
42,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 14,2 K RON 5,5 K RON 256,1%
2020 25,0 K RON 4,4 K RON 567,5%
2021 70,8 K RON 43,8 K RON 161,8%
2022 56,9 K RON 46,1 K RON 123,3%
2023 90,8 K RON 102,0 K RON 89,0%
2024 75,9 K RON 110,5 K RON 68,7%
2025 59,9 K RON 165,5 K RON 36,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

83
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 5,2 K RON 17,6 K RON 83,9 K RON 129,9 K RON 88,5 K RON 87,5 K RON 144,3 K RON ▲ 64,9%
Rezultat net −8,9 K RON −11,9 K RON −6,4 K RON 16,3 K RON 21,9 K RON 23,4 K RON 71,0 K RON ▲ 202,6%
Total active 5,5 K RON 4,4 K RON 43,8 K RON 46,1 K RON 102,0 K RON 110,5 K RON 165,5 K RON ▲ 49,7%
Capitaluri proprii −8,7 K RON −20,6 K RON −27,1 K RON −10,8 K RON 11,2 K RON 34,6 K RON 105,6 K RON ▲ 204,9%
Datorii totale 14,2 K RON 25,0 K RON 70,8 K RON 56,9 K RON 90,8 K RON 75,9 K RON 59,9 K RON ▼ 21,1%
Lichiditate curentă 0,37 0,17 0,62 0,56 0,02 0,04 0,73 ▲ 1.758,5%
Marjă netă (%) -172,02 -67,80 -7,69 12,56 24,74 26,80 49,18 ▲ 83,5%
Scor bonitate 19 19 37 55 55 68 83 ▲ 22,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (71,0 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 83/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 159,8 K RON.

Riscuri identificate

  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.