Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

AUTO COLOR REPAIR S.R.L.

CUI: 40509268 J2019000407131 SRL Constanţa, Municipiul Constanţa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40509268
Cod înmatriculare J2019000407131
EUID ROONRC.J2019000407131
Data înmatriculării 2019-01-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Constanţa, Municipiul Constanţa, SOVEJA, 112, DR31, A, 1, 4, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Municipiul Constanţa
Stradă: SOVEJA
Număr: 112
Bloc: DR31
Scară: A
Etaj: 1
Apartament: 4
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 18.240 RON 18.290 RON 12.161 RON 5.581 RON 6.129 RON 53.710 RON 827 RON 52.883 RON 5.781 RON 47.929 RON 48.025 RON 222 RON 0 RON 0 RON 0
2020 44.300 RON 44.301 RON 48.266 RON −5.165 RON −3.965 RON 84.558 RON 13.398 RON 71.160 RON 616 RON 83.942 RON 30.921 RON 3.878 RON 0 RON 0 RON 0
2021 1.801 RON 1.801 RON 11.878 RON −10.136 RON −10.077 RON 102.059 RON 9.296 RON 92.763 RON −9.520 RON 111.579 RON 40.786 RON 50.355 RON 0 RON 0 RON 0
2022 17.740 RON 23.220 RON 27.322 RON −4.266 RON −4.102 RON 99.718 RON 53.114 RON 46.604 RON −13.786 RON 113.504 RON 40.786 RON 651 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 273 RON 8.928 RON −8.655 RON −8.655 RON 93.908 RON 49.129 RON 44.779 RON −22.441 RON 116.349 RON 40.786 RON 840 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 4.070 RON −4.070 RON −4.070 RON 116.285 RON 47.834 RON 68.451 RON −26.511 RON 142.796 RON 64.873 RON 1.029 RON 0 RON 0 RON 0
2025 24.202 RON 24.242 RON 30.774 RON −6.532 RON −6.532 RON 118.767 RON 47.834 RON 70.933 RON −33.043 RON 151.810 RON 68.269 RON 892 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

MIHALCEA MIRELA
administrator
Tulcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 419 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−33.043 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.47) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−6.532 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 127.8% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
24,2 K RON
Rezultat Net 2025
−6,5 K RON
Total Active 2025
118,8 K RON
Scor Bonitate
12/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 12/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 18,2 K RON 44,3 K RON 1,8 K RON 17,7 K RON 0 RON 0 RON 24,2 K RON
Venituri totale 18,3 K RON 44,3 K RON 1,8 K RON 23,2 K RON 273 RON 0 RON 24,2 K RON
Cheltuieli totale 12,2 K RON 48,3 K RON 11,9 K RON 27,3 K RON 8,9 K RON 4,1 K RON 30,8 K RON
Rezultat net 5,6 K RON −5,2 K RON −10,1 K RON −4,3 K RON −8,7 K RON −4,1 K RON −6,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−33.043 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 127.8% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,47 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,02 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,78 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate47,8 K RON (40.3%)
Active circulante70,9 K RON (59.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri68,3 K RON
Creanțe892 RON
Numerar1,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,35
Durata stocaj (zile) 1.030
Rotație creanțe (ori/an) 27,13
Durata încasare (zile) 14

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-27,0%
Marjă netă
-27,0%
ROA
-5,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 47,9 K RON 53,7 K RON 89,2%
2020 83,9 K RON 84,6 K RON 99,3%
2021 111,6 K RON 102,1 K RON 109,3%
2022 113,5 K RON 99,7 K RON 113,8%
2023 116,3 K RON 93,9 K RON 123,9%
2024 142,8 K RON 116,3 K RON 122,8%
2025 151,8 K RON 118,8 K RON 127,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

12
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 18,2 K RON 44,3 K RON 1,8 K RON 17,7 K RON 0 RON 0 RON 24,2 K RON –
Rezultat net 5,6 K RON −5,2 K RON −10,1 K RON −4,3 K RON −8,7 K RON −4,1 K RON −6,5 K RON ▼ 60,5%
Total active 53,7 K RON 84,6 K RON 102,1 K RON 99,7 K RON 93,9 K RON 116,3 K RON 118,8 K RON ▲ 2,1%
Capitaluri proprii 5,8 K RON 616 RON −9,5 K RON −13,8 K RON −22,4 K RON −26,5 K RON −33,0 K RON ▼ 24,6%
Datorii totale 47,9 K RON 83,9 K RON 111,6 K RON 113,5 K RON 116,3 K RON 142,8 K RON 151,8 K RON ▲ 6,3%
Lichiditate curentă 1,10 0,85 0,83 0,41 0,38 0,48 0,47 ▼ 2,5%
Marjă netă (%) 30,60 -11,66 -562,80 -24,05 – – -26,99 –
Scor bonitate 67 30 17 27 15 30 12 ▼ 60,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 127.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (12/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.