C.N. CONISTIL ART S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Braşov, Municipiul Braşov, CODRUL COSMINULUI, 95, mansardă, cam.3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 608.063 RON | 681.203 RON | 449.026 RON | 226.678 RON | 232.177 RON | 1.108.905 RON | 357.965 RON | 750.940 RON | 847.509 RON | 179.953 RON | 31.933 RON | 717.102 RON | 84.858 RON | 3.415 RON | 3 |
| 2024 | 426.428 RON | 463.719 RON | 362.321 RON | 94.414 RON | 101.398 RON | 1.092.328 RON | 326.401 RON | 765.927 RON | 926.489 RON | 110.307 RON | 0 RON | 765.248 RON | 58.096 RON | 2.564 RON | 3 |
| 2025 | 620.164 RON | 640.191 RON | 461.891 RON | 165.904 RON | 178.300 RON | 1.589.117 RON | 732.974 RON | 856.143 RON | 892.393 RON | 664.635 RON | 0 RON | 855.264 RON | 41.046 RON | 8.957 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4669 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Top format din 465 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 608,1 K RON | 426,4 K RON | 620,2 K RON |
| Venituri totale | 681,2 K RON | 463,7 K RON | 640,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 449,0 K RON | 362,3 K RON | 461,9 K RON |
| Rezultat net | 226,7 K RON | 94,4 K RON | 165,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 563,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,29 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,29 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,39 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,73 |
| Durata încasare (zile) | 503 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 180,0 K RON | 1,11 M RON | 16,2% |
| 2024 | 110,3 K RON | 1,09 M RON | 10,1% |
| 2025 | 664,6 K RON | 1,59 M RON | 41,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 608,1 K RON | 426,4 K RON | 620,2 K RON | ▲ 45,4% |
| Rezultat net | 226,7 K RON | 94,4 K RON | 165,9 K RON | ▲ 75,7% |
| Total active | 1,11 M RON | 1,09 M RON | 1,59 M RON | ▲ 45,5% |
| Capitaluri proprii | 847,5 K RON | 926,5 K RON | 892,4 K RON | ▼ 3,7% |
| Datorii totale | 180,0 K RON | 110,3 K RON | 664,6 K RON | ▲ 502,5% |
| Lichiditate curentă | 4,17 | 6,94 | 1,29 | ▼ 81,4% |
| Marjă netă (%) | 37,28 | 22,14 | 26,75 | ▲ 20,8% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 85 | ▼ 2,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (165,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.