CYBER DACIANS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, DR. LOUIS PASTEUR, 44, VI A, 4 A
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 297.385 RON | 389.084 RON | 209.761 RON | 176.335 RON | 179.323 RON | 1.075.090 RON | 5.983 RON | 1.069.107 RON | 208.549 RON | 66.563 RON | 0 RON | 71.862 RON | 799.978 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 455.450 RON | 1.161.124 RON | 753.950 RON | 399.470 RON | 407.174 RON | 1.376.111 RON | 36.649 RON | 1.339.462 RON | 608.019 RON | 133.878 RON | 0 RON | 82.421 RON | 634.214 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 303.803 RON | 825.920 RON | 804.108 RON | 12.677 RON | 21.812 RON | 812.540 RON | 25.102 RON | 787.438 RON | 620.696 RON | 75.492 RON | 0 RON | 135.265 RON | 116.352 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6202 — Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
Top format din 343 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 297,4 K RON | 455,5 K RON | 303,8 K RON |
| Venituri totale | 389,1 K RON | 1,16 M RON | 825,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 209,8 K RON | 754,0 K RON | 804,1 K RON |
| Rezultat net | 176,3 K RON | 399,5 K RON | 12,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 358,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10,43 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 10,43 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 8,64 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 10,76 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,25 |
| Durata încasare (zile) | 163 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 66,6 K RON | 1,08 M RON | 6,2% |
| 2024 | 133,9 K RON | 1,38 M RON | 9,7% |
| 2025 | 75,5 K RON | 812,5 K RON | 9,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 297,4 K RON | 455,5 K RON | 303,8 K RON | ▼ 33,3% |
| Rezultat net | 176,3 K RON | 399,5 K RON | 12,7 K RON | ▼ 96,8% |
| Total active | 1,08 M RON | 1,38 M RON | 812,5 K RON | ▼ 41,0% |
| Capitaluri proprii | 208,5 K RON | 608,0 K RON | 620,7 K RON | ▲ 2,1% |
| Datorii totale | 66,6 K RON | 133,9 K RON | 75,5 K RON | ▼ 43,6% |
| Lichiditate curentă | 16,06 | 10,01 | 10,43 | ▲ 4,3% |
| Marjă netă (%) | 59,30 | 87,71 | 4,17 | ▼ 95,2% |
| Scor bonitate | 77 | 90 | 77 | ▼ 14,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (12,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (10.43), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 358,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.