Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FLORIS BOUTIQUE CONCEPT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, DIMITRIE ONCIUL, 4, C18a, A, 2, 10, 110403, Camera nr.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 154.321 RON | 154.321 RON | 141.537 RON | 11.241 RON | 12.784 RON | 34.826 RON | 2.100 RON | 32.726 RON | 11.541 RON | 23.285 RON | 32.422 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 161.456 RON | 161.456 RON | 129.476 RON | 30.365 RON | 31.980 RON | 55.285 RON | 2.100 RON | 53.185 RON | 30.725 RON | 24.560 RON | 53.180 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 188.013 RON | 188.013 RON | 141.799 RON | 44.792 RON | 46.214 RON | 83.997 RON | 2.100 RON | 81.897 RON | 45.152 RON | 38.845 RON | 81.848 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 236.044 RON | 236.044 RON | 163.579 RON | 70.796 RON | 72.465 RON | 89.545 RON | 2.100 RON | 87.445 RON | 71.156 RON | 18.389 RON | 87.248 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 274.138 RON | 274.138 RON | 184.539 RON | 86.858 RON | 89.599 RON | 104.280 RON | 2.100 RON | 102.180 RON | 87.218 RON | 17.062 RON | 98.735 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 295.175 RON | 295.175 RON | 204.516 RON | 87.707 RON | 90.659 RON | 115.743 RON | 2.100 RON | 113.643 RON | 88.067 RON | 27.676 RON | 109.512 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 315.480 RON | 315.480 RON | 264.119 RON | 46.434 RON | 51.361 RON | 123.104 RON | 2.100 RON | 121.004 RON | 46.794 RON | 76.310 RON | 115.596 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (41)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7420 Activități fotografice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Top format din 303 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 154,3 K RON | 161,5 K RON | 188,0 K RON | 236,0 K RON | 274,1 K RON | 295,2 K RON | 315,5 K RON |
| Venituri totale | 154,3 K RON | 161,5 K RON | 188,0 K RON | 236,0 K RON | 274,1 K RON | 295,2 K RON | 315,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 141,5 K RON | 129,5 K RON | 141,8 K RON | 163,6 K RON | 184,5 K RON | 204,5 K RON | 264,1 K RON |
| Rezultat net | 11,2 K RON | 30,4 K RON | 44,8 K RON | 70,8 K RON | 86,9 K RON | 87,7 K RON | 46,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 351,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,59 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,07 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,61 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,73 |
| Durata stocaj (zile) | 134 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 23,3 K RON | 34,8 K RON | 66,9% |
| 2020 | 24,6 K RON | 55,3 K RON | 44,4% |
| 2021 | 38,8 K RON | 84,0 K RON | 46,3% |
| 2022 | 18,4 K RON | 89,5 K RON | 20,5% |
| 2023 | 17,1 K RON | 104,3 K RON | 16,4% |
| 2024 | 27,7 K RON | 115,7 K RON | 23,9% |
| 2025 | 76,3 K RON | 123,1 K RON | 62,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 154,3 K RON | 161,5 K RON | 188,0 K RON | 236,0 K RON | 274,1 K RON | 295,2 K RON | 315,5 K RON | ▲ 6,9% |
| Rezultat net | 11,2 K RON | 30,4 K RON | 44,8 K RON | 70,8 K RON | 86,9 K RON | 87,7 K RON | 46,4 K RON | ▼ 47,1% |
| Total active | 34,8 K RON | 55,3 K RON | 84,0 K RON | 89,5 K RON | 104,3 K RON | 115,7 K RON | 123,1 K RON | ▲ 6,4% |
| Capitaluri proprii | 11,5 K RON | 30,7 K RON | 45,2 K RON | 71,2 K RON | 87,2 K RON | 88,1 K RON | 46,8 K RON | ▼ 46,9% |
| Datorii totale | 23,3 K RON | 24,6 K RON | 38,8 K RON | 18,4 K RON | 17,1 K RON | 27,7 K RON | 76,3 K RON | ▲ 175,7% |
| Lichiditate curentă | 1,41 | 2,17 | 2,11 | 4,76 | 5,99 | 4,11 | 1,59 | ▼ 61,4% |
| Marjă netă (%) | 7,28 | 18,81 | 23,82 | 29,99 | 31,68 | 29,71 | 14,72 | ▼ 50,5% |
| Scor bonitate | 67 | 100 | 95 | 100 | 100 | 95 | 77 | ▼ 18,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (46,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 351,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.