Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PATRIK EVENTS STUDIO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, ŞESUL DE SUS, 6, C7, 2, 19, 407280
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 141.350 RON | 141.350 RON | 26.399 RON | 113.281 RON | 114.951 RON | 113.886 RON | 0 RON | 113.886 RON | 113.481 RON | 405 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 7.630 RON | 7.630 RON | 7.706 RON | −305 RON | −76 RON | 122.855 RON | 0 RON | 122.855 RON | 113.176 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 9.679 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 16.419 RON | 16.419 RON | 13.838 RON | 2.379 RON | 2.581 RON | 115.998 RON | 6.990 RON | 109.008 RON | 115.555 RON | 443 RON | 0 RON | 30.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 47.650 RON | 47.650 RON | 31.980 RON | 14.240 RON | 15.670 RON | 100.683 RON | 6.607 RON | 94.076 RON | 98.595 RON | 2.088 RON | 0 RON | 30.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 22.750 RON | 22.750 RON | 38.276 RON | −15.818 RON | −15.526 RON | 64.651 RON | 17.508 RON | 47.143 RON | 63.777 RON | 874 RON | 0 RON | 30.054 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 15.500 RON | 15.500 RON | 15.743 RON | −534 RON | −243 RON | 43.243 RON | 12.969 RON | 30.274 RON | 43.243 RON | 0 RON | 0 RON | 21.074 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 35.000 RON | 35.000 RON | 30.327 RON | 3.588 RON | 4.673 RON | 24.531 RON | 10.496 RON | 14.035 RON | 23.720 RON | 811 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7420 Activități fotografice
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9001 — Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
Top format din 150 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 141,4 K RON | 7,6 K RON | 16,4 K RON | 47,7 K RON | 22,8 K RON | 15,5 K RON | 35,0 K RON |
| Venituri totale | 141,4 K RON | 7,6 K RON | 16,4 K RON | 47,7 K RON | 22,8 K RON | 15,5 K RON | 35,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 26,4 K RON | 7,7 K RON | 13,8 K RON | 32,0 K RON | 38,3 K RON | 15,7 K RON | 30,3 K RON |
| Rezultat net | 113,3 K RON | −305 RON | 2,4 K RON | 14,2 K RON | −15,8 K RON | −534 RON | 3,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −1,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17,31 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 17,31 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 17,31 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 30,25 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 405 RON | 113,9 K RON | 0,4% |
| 2020 | 0 RON | 122,9 K RON | 0,0% |
| 2021 | 443 RON | 116,0 K RON | 0,4% |
| 2022 | 2,1 K RON | 100,7 K RON | 2,1% |
| 2023 | 874 RON | 64,7 K RON | 1,4% |
| 2024 | 0 RON | 43,2 K RON | 0,0% |
| 2025 | 811 RON | 24,5 K RON | 3,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 141,4 K RON | 7,6 K RON | 16,4 K RON | 47,7 K RON | 22,8 K RON | 15,5 K RON | 35,0 K RON | ▲ 125,8% |
| Rezultat net | 113,3 K RON | −305 RON | 2,4 K RON | 14,2 K RON | −15,8 K RON | −534 RON | 3,6 K RON | ▲ 771,9% |
| Total active | 113,9 K RON | 122,9 K RON | 116,0 K RON | 100,7 K RON | 64,7 K RON | 43,2 K RON | 24,5 K RON | ▼ 43,3% |
| Capitaluri proprii | 113,5 K RON | 113,2 K RON | 115,6 K RON | 98,6 K RON | 63,8 K RON | 43,2 K RON | 23,7 K RON | ▼ 45,1% |
| Datorii totale | 405 RON | 0 RON | 443 RON | 2,1 K RON | 874 RON | 0 RON | 811 RON | – |
| Lichiditate curentă | 281,20 | – | 246,07 | 45,06 | 53,94 | – | 17,31 | – |
| Marjă netă (%) | 80,14 | -4,00 | 14,49 | 29,88 | -69,53 | -3,45 | 10,25 | ▲ 397,1% |
| Scor bonitate | 87 | 37 | 95 | 95 | 64 | 44 | 95 | ▲ 115,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (17.31), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.