HURJUI &ASOCIATII S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, NICOLINA, 29, 958, C, 3, 18
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 25.951 RON | 45.951 RON | 45.380 RON | 311 RON | 571 RON | 54.484 RON | 19.284 RON | 35.200 RON | 511 RON | 53.973 RON | 20.000 RON | 3.003 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 142.612 RON | 122.612 RON | 57.589 RON | 63.669 RON | 65.023 RON | 155.665 RON | 16.667 RON | 138.998 RON | 64.180 RON | 91.485 RON | 0 RON | 12.178 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 296.829 RON | 297.631 RON | 147.436 RON | 146.862 RON | 150.195 RON | 313.609 RON | 14.258 RON | 299.351 RON | 211.042 RON | 102.567 RON | 0 RON | 12.164 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 295.770 RON | 295.770 RON | 263.185 RON | 30.400 RON | 32.585 RON | 357.798 RON | 63.905 RON | 293.893 RON | 30.600 RON | 327.198 RON | 0 RON | 24.526 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2023 | 409.976 RON | 411.208 RON | 348.119 RON | 59.593 RON | 63.089 RON | 264.562 RON | 63.280 RON | 201.282 RON | 90.193 RON | 174.369 RON | 0 RON | 49.400 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2024 | 572.604 RON | 572.750 RON | 471.296 RON | 87.512 RON | 101.454 RON | 263.598 RON | 49.438 RON | 214.160 RON | 87.752 RON | 175.846 RON | 0 RON | 47.539 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2025 | 861.687 RON | 861.700 RON | 613.675 RON | 229.887 RON | 248.025 RON | 516.935 RON | 38.412 RON | 478.523 RON | 230.127 RON | 286.808 RON | 0 RON | 112.523 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 925 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,0 K RON | 142,6 K RON | 296,8 K RON | 295,8 K RON | 410,0 K RON | 572,6 K RON | 861,7 K RON |
| Venituri totale | 46,0 K RON | 122,6 K RON | 297,6 K RON | 295,8 K RON | 411,2 K RON | 572,8 K RON | 861,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 45,4 K RON | 57,6 K RON | 147,4 K RON | 263,2 K RON | 348,1 K RON | 471,3 K RON | 613,7 K RON |
| Rezultat net | 311 RON | 63,7 K RON | 146,9 K RON | 30,4 K RON | 59,6 K RON | 87,5 K RON | 229,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 869,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,67 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,67 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,28 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,80 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,66 |
| Durata încasare (zile) | 48 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 54,0 K RON | 54,5 K RON | 99,1% |
| 2020 | 91,5 K RON | 155,7 K RON | 58,8% |
| 2021 | 102,6 K RON | 313,6 K RON | 32,7% |
| 2022 | 327,2 K RON | 357,8 K RON | 91,5% |
| 2023 | 174,4 K RON | 264,6 K RON | 65,9% |
| 2024 | 175,8 K RON | 263,6 K RON | 66,7% |
| 2025 | 286,8 K RON | 516,9 K RON | 55,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,0 K RON | 142,6 K RON | 296,8 K RON | 295,8 K RON | 410,0 K RON | 572,6 K RON | 861,7 K RON | ▲ 50,5% |
| Rezultat net | 311 RON | 63,7 K RON | 146,9 K RON | 30,4 K RON | 59,6 K RON | 87,5 K RON | 229,9 K RON | ▲ 162,7% |
| Total active | 54,5 K RON | 155,7 K RON | 313,6 K RON | 357,8 K RON | 264,6 K RON | 263,6 K RON | 516,9 K RON | ▲ 96,1% |
| Capitaluri proprii | 511 RON | 64,2 K RON | 211,0 K RON | 30,6 K RON | 90,2 K RON | 87,8 K RON | 230,1 K RON | ▲ 162,2% |
| Datorii totale | 54,0 K RON | 91,5 K RON | 102,6 K RON | 327,2 K RON | 174,4 K RON | 175,8 K RON | 286,8 K RON | ▲ 63,1% |
| Lichiditate curentă | 0,65 | 1,52 | 2,92 | 0,90 | 1,15 | 1,22 | 1,67 | ▲ 37,0% |
| Marjă netă (%) | 1,20 | 44,64 | 49,48 | 10,28 | 14,54 | 15,28 | 26,68 | ▲ 74,6% |
| Scor bonitate | 43 | 90 | 100 | 46 | 85 | 85 | 90 | ▲ 5,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (229,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 869,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.