Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

LUPUECADENT STUDIO S.R.L.

CUI: 40823855 J2019000702173 SRL Galaţi, Sat Călmăţui, Comuna Griviţa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40823855
Cod înmatriculare J2019000702173
EUID ROONRC.J2019000702173
Data înmatriculării 2019-03-21
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Galaţi, Sat Călmăţui, Comuna Griviţa, Salciei, 5, 807161

Țară: România
Județ: Galaţi
Localitate: Sat Călmăţui, Comuna Griviţa
Stradă: Salciei
Număr: 5
Cod poștal: 807161

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 4.046 RON 4.046 RON 5.352 RON −1.427 RON −1.306 RON 728 RON 0 RON 728 RON −1.227 RON 1.955 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 31.110 RON 31.110 RON 25.276 RON 5.009 RON 5.834 RON 24.224 RON 3.563 RON 20.661 RON 3.782 RON 20.442 RON 18.118 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 99.050 RON 99.050 RON 84.541 RON 13.382 RON 14.509 RON 26.884 RON 19.247 RON 7.637 RON 17.164 RON 9.720 RON 7.437 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 178.805 RON 178.805 RON 154.766 RON 21.115 RON 24.039 RON 33.660 RON 16.533 RON 17.127 RON 21.355 RON 12.305 RON 0 RON 15.287 RON 0 RON 0 RON 1
2023 371.398 RON 371.398 RON 187.105 RON 181.099 RON 184.293 RON 190.656 RON 34.370 RON 156.286 RON 187.167 RON 3.489 RON 0 RON 150.000 RON 0 RON 0 RON 1
2024 330.840 RON 330.840 RON 281.542 RON 40.861 RON 49.298 RON 68.382 RON 35.363 RON 33.019 RON 56.528 RON 11.854 RON 0 RON 5.904 RON 0 RON 0 RON 1
2025 289.240 RON 289.240 RON 271.727 RON 10.216 RON 17.513 RON 84.739 RON 29.054 RON 55.685 RON 66.744 RON 17.995 RON 0 RON 3.089 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

LUPU ECATERINA-GIANINA
administrator
Galaţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 270 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
289,2 K RON
Rezultat Net 2025
10,2 K RON
Total Active 2025
84,7 K RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 4,0 K RON 31,1 K RON 99,1 K RON 178,8 K RON 371,4 K RON 330,8 K RON 289,2 K RON
Venituri totale 4,0 K RON 31,1 K RON 99,1 K RON 178,8 K RON 371,4 K RON 330,8 K RON 289,2 K RON
Cheltuieli totale 5,4 K RON 25,3 K RON 84,5 K RON 154,8 K RON 187,1 K RON 281,5 K RON 271,7 K RON
Rezultat net −1,4 K RON 5,0 K RON 13,4 K RON 21,1 K RON 181,1 K RON 40,9 K RON 10,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 433,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,09 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,09 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,92 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,71 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate29,1 K RON (34.3%)
Active circulante55,7 K RON (65.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe3,1 K RON
Numerar52,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 93,64
Durata încasare (zile) 4

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,1%
Marjă netă
3,5%
ROA
12,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 2,0 K RON 728 RON 268,5%
2020 20,4 K RON 24,2 K RON 84,4%
2021 9,7 K RON 26,9 K RON 36,2%
2022 12,3 K RON 33,7 K RON 36,6%
2023 3,5 K RON 190,7 K RON 1,8%
2024 11,9 K RON 68,4 K RON 17,3%
2025 18,0 K RON 84,7 K RON 21,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 4,0 K RON 31,1 K RON 99,1 K RON 178,8 K RON 371,4 K RON 330,8 K RON 289,2 K RON ▼ 12,6%
Rezultat net −1,4 K RON 5,0 K RON 13,4 K RON 21,1 K RON 181,1 K RON 40,9 K RON 10,2 K RON ▼ 75,0%
Total active 728 RON 24,2 K RON 26,9 K RON 33,7 K RON 190,7 K RON 68,4 K RON 84,7 K RON ▲ 23,9%
Capitaluri proprii −1,2 K RON 3,8 K RON 17,2 K RON 21,4 K RON 187,2 K RON 56,5 K RON 66,7 K RON ▲ 18,1%
Datorii totale 2,0 K RON 20,4 K RON 9,7 K RON 12,3 K RON 3,5 K RON 11,9 K RON 18,0 K RON ▲ 51,8%
Lichiditate curentă 0,37 1,01 0,79 1,39 44,79 2,79 3,09 ▲ 11,1%
Marjă netă (%) -35,27 16,10 13,51 11,81 48,76 12,35 3,53 ▼ 71,4%
Scor bonitate 19 80 78 90 100 80 77 ▼ 3,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,2 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (3.09), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 433,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.