Publicitate

STEEL -FACING CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 41756533 J2019000747194 SRL Harghita, Municipiul Odorheiu Secuiesc
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41756533
Cod înmatriculare J2019000747194
EUID ROONRC.J2019000747194
Data înmatriculării 2019-10-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 7 angajați

Adresă

România, Harghita, Municipiul Odorheiu Secuiesc, II. RÁKÓCZI FERENC, 84, 535600, Spațiu-birou 11A

Țară: România
Județ: Harghita
Localitate: Municipiul Odorheiu Secuiesc
Stradă: II. RÁKÓCZI FERENC
Număr: 84
Cod poștal: 535600
Completare adresă: Spațiu-birou 11A

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 14.340 RON 14.340 RON 19.879 RON −5.682 RON −5.539 RON 2.322 RON 0 RON 2.322 RON −5.482 RON 7.804 RON 30 RON 0 RON 0 RON 0 RON 5
2020 92.610 RON 105.630 RON 121.725 RON −16.985 RON −16.095 RON 8.675 RON 0 RON 8.675 RON −22.467 RON 31.142 RON 30 RON 4.936 RON 0 RON 0 RON 4
2021 40.563 RON 40.621 RON 51.510 RON −11.295 RON −10.889 RON 19.294 RON 0 RON 19.294 RON −33.762 RON 53.056 RON 1.250 RON 5.836 RON 0 RON 0 RON 1
2022 527.047 RON 527.097 RON 187.450 RON 335.208 RON 339.647 RON 402.863 RON 6.398 RON 396.465 RON 301.445 RON 101.418 RON 41.172 RON 227.318 RON 0 RON 0 RON 3
2023 992.436 RON 995.831 RON 713.560 RON 273.836 RON 282.271 RON 474.728 RON 83.798 RON 390.930 RON 322.871 RON 139.252 RON 120.327 RON 141.266 RON 12.605 RON 0 RON 3
2024 2.114.323 RON 2.146.900 RON 1.502.860 RON 587.830 RON 644.040 RON 1.053.280 RON 390.330 RON 662.950 RON 588.070 RON 455.966 RON 45.033 RON 187.339 RON 9.244 RON 0 RON 6
2025 2.498.673 RON 2.524.457 RON 1.826.496 RON 630.984 RON 697.961 RON 1.667.004 RON 629.471 RON 1.037.533 RON 1.135.721 RON 525.400 RON 770 RON 287.360 RON 5.883 RON 0 RON 7

Reprezentanți și administratori (1)

KANDÓ KÁLMÁN-CSABA
administrator
Harghita, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (27)

Lideri din domeniu

Top companii din Harghita, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 106 companii din județul Harghita. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
2,50 M RON
Rezultat Net 2025
631,0 K RON
Total Active 2025
1,67 M RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 14,3 K RON 92,6 K RON 40,6 K RON 527,0 K RON 992,4 K RON 2,11 M RON 2,50 M RON
Venituri totale 14,3 K RON 105,6 K RON 40,6 K RON 527,1 K RON 995,8 K RON 2,15 M RON 2,52 M RON
Cheltuieli totale 19,9 K RON 121,7 K RON 51,5 K RON 187,5 K RON 713,6 K RON 1,50 M RON 1,83 M RON
Rezultat net −5,7 K RON −17,0 K RON −11,3 K RON 335,2 K RON 273,8 K RON 587,8 K RON 631,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,68 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,97 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,97 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,43 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,17 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate629,5 K RON (37.8%)
Active circulante1,04 M RON (62.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri770 RON
Creanțe287,4 K RON
Numerar749,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3.245,03
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 8,70
Durata încasare (zile) 42

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
27,9%
Marjă netă
25,3%
ROA
37,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 7,8 K RON 2,3 K RON 336,1%
2020 31,1 K RON 8,7 K RON 359,0%
2021 53,1 K RON 19,3 K RON 275,0%
2022 101,4 K RON 402,9 K RON 25,2%
2023 139,3 K RON 474,7 K RON 29,3%
2024 456,0 K RON 1,05 M RON 43,3%
2025 525,4 K RON 1,67 M RON 31,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 14,3 K RON 92,6 K RON 40,6 K RON 527,0 K RON 992,4 K RON 2,11 M RON 2,50 M RON ▲ 18,2%
Rezultat net −5,7 K RON −17,0 K RON −11,3 K RON 335,2 K RON 273,8 K RON 587,8 K RON 631,0 K RON ▲ 7,3%
Total active 2,3 K RON 8,7 K RON 19,3 K RON 402,9 K RON 474,7 K RON 1,05 M RON 1,67 M RON ▲ 58,3%
Capitaluri proprii −5,5 K RON −22,5 K RON −33,8 K RON 301,4 K RON 322,9 K RON 588,1 K RON 1,14 M RON ▲ 93,1%
Datorii totale 7,8 K RON 31,1 K RON 53,1 K RON 101,4 K RON 139,3 K RON 456,0 K RON 525,4 K RON ▲ 15,2%
Lichiditate curentă 0,30 0,28 0,36 3,91 2,81 1,45 1,97 ▲ 35,8%
Marjă netă (%) -39,62 -18,34 -27,85 63,60 27,59 27,80 25,25 ▼ 9,2%
Scor bonitate 19 19 27 100 87 85 95 ▲ 11,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (631,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,68 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate