Publicitate

HAPPY REBICAR S.R.L.

CUI: 40566409 J2019000757353 SRL Timiş, Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40566409
Cod înmatriculare J2019000757353
EUID ROONRC.J2019000757353
Data înmatriculării 2019-02-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Timiş, Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Hyperion, 28, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Timiş
Localitate: Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz
Stradă: Hyperion
Număr: 28
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 728.648 RON 734.478 RON 668.480 RON 59.534 RON 65.998 RON 510.312 RON 348.434 RON 161.878 RON 175.079 RON 335.233 RON 72.777 RON 29.720 RON 0 RON 0 RON 2
2024 802.296 RON 818.423 RON 731.118 RON 66.493 RON 87.305 RON 510.237 RON 301.135 RON 209.102 RON 149.265 RON 360.972 RON 116.196 RON 87.919 RON 0 RON 0 RON 2
2025 651.435 RON 654.068 RON 590.166 RON 49.281 RON 63.902 RON 690.873 RON 315.342 RON 375.531 RON 198.546 RON 492.327 RON 223.204 RON 119.257 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

SOOS GABOR-IMRE
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 98 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.76) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
651,4 K RON
Rezultat Net 2025
49,3 K RON
Total Active 2025
690,9 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 728,6 K RON 802,3 K RON 651,4 K RON
Venituri totale 734,5 K RON 818,4 K RON 654,1 K RON
Cheltuieli totale 668,5 K RON 731,1 K RON 590,2 K RON
Rezultat net 59,5 K RON 66,5 K RON 49,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 650,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,76 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,31 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,07 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,40 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate315,3 K RON (45.6%)
Active circulante375,5 K RON (54.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri223,2 K RON
Creanțe119,3 K RON
Numerar33,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,92
Durata stocaj (zile) 125
Rotație creanțe (ori/an) 5,46
Durata încasare (zile) 67

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
9,8%
Marjă netă
7,6%
ROA
7,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 335,2 K RON 510,3 K RON 65,7%
2024 361,0 K RON 510,2 K RON 70,8%
2025 492,3 K RON 690,9 K RON 71,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 728,6 K RON 802,3 K RON 651,4 K RON ▼ 18,8%
Rezultat net 59,5 K RON 66,5 K RON 49,3 K RON ▼ 25,9%
Total active 510,3 K RON 510,2 K RON 690,9 K RON ▲ 35,4%
Capitaluri proprii 175,1 K RON 149,3 K RON 198,5 K RON ▲ 33,0%
Datorii totale 335,2 K RON 361,0 K RON 492,3 K RON ▲ 36,4%
Lichiditate curentă 0,48 0,58 0,76 ▲ 31,7%
Marjă netă (%) 8,17 8,29 7,56 ▼ 8,8%
Scor bonitate 55 68 55 ▼ 19,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (49,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate