Publicitate

VM LOGISTIC S.R.L.

CUI: 41827308 J2019000847342 SRL Teleorman, Sat Fântânele, Comuna Fântânele
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41827308
Cod înmatriculare J2019000847342
EUID ROONRC.J2019000847342
Data înmatriculării 2019-10-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Teleorman, Sat Fântânele, Comuna Fântânele, Macilor, 22, 147371

Țară: România
Județ: Teleorman
Localitate: Sat Fântânele, Comuna Fântânele
Stradă: Macilor
Număr: 22
Cod poștal: 147371

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 20.789 RON 20.789 RON 25.015 RON −4.434 RON −4.226 RON 40.883 RON 0 RON 40.883 RON −4.234 RON 45.117 RON 39.543 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2020 260.723 RON 265.902 RON 244.140 RON 19.326 RON 21.762 RON 198.989 RON 0 RON 198.989 RON 15.092 RON 183.897 RON 195.757 RON 250 RON 0 RON 0 RON 1
2021 802.407 RON 824.657 RON 683.777 RON 134.212 RON 140.880 RON 403.289 RON 0 RON 403.289 RON 149.304 RON 253.985 RON 59.524 RON 335.098 RON 0 RON 0 RON 1
2022 556.401 RON 556.401 RON 494.506 RON 58.245 RON 61.895 RON 244.465 RON 0 RON 244.465 RON 207.549 RON 36.916 RON 152.416 RON 90.500 RON 0 RON 0 RON 1
2023 725.443 RON 725.443 RON 629.916 RON 88.991 RON 95.527 RON 285.800 RON 5.882 RON 279.918 RON 242.192 RON 43.608 RON 186.316 RON 84.648 RON 0 RON 0 RON 1
2024 838.131 RON 838.131 RON 851.630 RON −34.089 RON −13.499 RON 513.869 RON 171.590 RON 342.279 RON 208.103 RON 305.766 RON 250.716 RON 68.572 RON 0 RON 0 RON 2
2025 820.895 RON 897.212 RON 884.583 RON 10.126 RON 12.629 RON 445.268 RON 142.444 RON 302.824 RON 218.230 RON 227.038 RON 240.620 RON 31.297 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

MIHAI VALENTIN VLĂDUȚ
administrator
Teleorman, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (17)

Lideri din domeniu

Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,048 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
820,9 K RON
Rezultat Net 2025
10,1 K RON
Total Active 2025
445,3 K RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 20,8 K RON 260,7 K RON 802,4 K RON 556,4 K RON 725,4 K RON 838,1 K RON 820,9 K RON
Venituri totale 20,8 K RON 265,9 K RON 824,7 K RON 556,4 K RON 725,4 K RON 838,1 K RON 897,2 K RON
Cheltuieli totale 25,0 K RON 244,1 K RON 683,8 K RON 494,5 K RON 629,9 K RON 851,6 K RON 884,6 K RON
Rezultat net −4,4 K RON 19,3 K RON 134,2 K RON 58,2 K RON 89,0 K RON −34,1 K RON 10,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,07 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,33 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,27 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,14 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,96 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate142,4 K RON (32%)
Active circulante302,8 K RON (68%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri240,6 K RON
Creanțe31,3 K RON
Numerar30,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,41
Durata stocaj (zile) 107
Rotație creanțe (ori/an) 26,23
Durata încasare (zile) 14

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,5%
Marjă netă
1,2%
ROA
2,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 45,1 K RON 40,9 K RON 110,4%
2020 183,9 K RON 199,0 K RON 92,4%
2021 254,0 K RON 403,3 K RON 63,0%
2022 36,9 K RON 244,5 K RON 15,1%
2023 43,6 K RON 285,8 K RON 15,3%
2024 305,8 K RON 513,9 K RON 59,5%
2025 227,0 K RON 445,3 K RON 51,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 20,8 K RON 260,7 K RON 802,4 K RON 556,4 K RON 725,4 K RON 838,1 K RON 820,9 K RON ▼ 2,1%
Rezultat net −4,4 K RON 19,3 K RON 134,2 K RON 58,2 K RON 89,0 K RON −34,1 K RON 10,1 K RON ▲ 129,7%
Total active 40,9 K RON 199,0 K RON 403,3 K RON 244,5 K RON 285,8 K RON 513,9 K RON 445,3 K RON ▼ 13,3%
Capitaluri proprii −4,2 K RON 15,1 K RON 149,3 K RON 207,5 K RON 242,2 K RON 208,1 K RON 218,2 K RON ▲ 4,9%
Datorii totale 45,1 K RON 183,9 K RON 254,0 K RON 36,9 K RON 43,6 K RON 305,8 K RON 227,0 K RON ▼ 25,7%
Lichiditate curentă 0,91 1,08 1,59 6,62 6,42 1,12 1,33 ▲ 19,2%
Marjă netă (%) -21,33 7,41 16,73 10,47 12,27 -4,07 1,23 ▲ 130,2%
Scor bonitate 24 68 90 87 95 49 70 ▲ 42,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,07 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate