Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PENSIUNE OTILIA DOCE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, GRIVIŢEI, 19, 435700
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 9.580 RON | 9.580 RON | 8.778 RON | 613 RON | 802 RON | 9.173 RON | 0 RON | 9.173 RON | 813 RON | 12.642 RON | 8.612 RON | 0 RON | 0 RON | 4.282 RON | 0 |
| 2020 | 31.668 RON | 31.668 RON | 29.817 RON | 950 RON | 1.851 RON | 9.147 RON | 0 RON | 9.147 RON | 1.763 RON | 7.384 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 8.744 RON | 8.744 RON | 4.107 RON | 4.637 RON | 4.637 RON | 16.045 RON | 0 RON | 16.045 RON | 6.400 RON | 9.645 RON | 0 RON | 560 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 36.605 RON | 36.605 RON | 393 RON | 35.940 RON | 36.212 RON | 36.984 RON | 0 RON | 36.984 RON | 36.180 RON | 804 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 39.720 RON | 39.720 RON | 14.928 RON | 24.394 RON | 24.792 RON | 43.926 RON | 23.318 RON | 20.608 RON | 43.074 RON | 852 RON | 0 RON | 3.500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 20.840 RON | 20.840 RON | 12.559 RON | 6.956 RON | 8.281 RON | 50.030 RON | 15.755 RON | 34.275 RON | 50.030 RON | 0 RON | 0 RON | 185 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,6 K RON | 31,7 K RON | 8,7 K RON | 36,6 K RON | 39,7 K RON | 20,8 K RON |
| Venituri totale | 9,6 K RON | 31,7 K RON | 8,7 K RON | 36,6 K RON | 39,7 K RON | 20,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 8,8 K RON | 29,8 K RON | 4,1 K RON | 393 RON | 14,9 K RON | 12,6 K RON |
| Rezultat net | 613 RON | 950 RON | 4,6 K RON | 35,9 K RON | 24,4 K RON | 7,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 35,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 112,65 |
| Durata încasare (zile) | 3 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 12,6 K RON | 9,2 K RON | 137,8% |
| 2020 | 7,4 K RON | 9,1 K RON | 80,7% |
| 2021 | 9,6 K RON | 16,0 K RON | 60,1% |
| 2022 | 804 RON | 37,0 K RON | 2,2% |
| 2023 | 852 RON | 43,9 K RON | 1,9% |
| 2024 | 0 RON | 50,0 K RON | 0,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,6 K RON | 31,7 K RON | 8,7 K RON | 36,6 K RON | 39,7 K RON | 20,8 K RON | ▼ 47,5% |
| Rezultat net | 613 RON | 950 RON | 4,6 K RON | 35,9 K RON | 24,4 K RON | 7,0 K RON | ▼ 71,5% |
| Total active | 9,2 K RON | 9,1 K RON | 16,0 K RON | 37,0 K RON | 43,9 K RON | 50,0 K RON | ▲ 13,9% |
| Capitaluri proprii | 813 RON | 1,8 K RON | 6,4 K RON | 36,2 K RON | 43,1 K RON | 50,0 K RON | ▲ 16,1% |
| Datorii totale | 12,6 K RON | 7,4 K RON | 9,6 K RON | 804 RON | 852 RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 0,73 | 1,24 | 1,66 | 46,00 | 24,19 | – | – |
| Marjă netă (%) | 6,40 | 3,00 | 53,03 | 98,18 | 61,41 | 33,38 | ▼ 45,6% |
| Scor bonitate | 48 | 70 | 85 | 100 | 87 | 60 | ▼ 31,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (7,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 35,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.