Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

MXM LOGISTIC S.R.L.

CUI: 41737582 J2019000929310 SRL Sălaj, Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41737582
Cod înmatriculare J2019000929310
EUID ROONRC.J2019000929310
Data înmatriculării 2019-10-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Sălaj, Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, 22 DECEMBRIE 1989, 87, 455300

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei
Stradă: 22 DECEMBRIE 1989
Număr: 87
Cod poștal: 455300

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 13.790 RON 13.790 RON 12.044 RON 1.332 RON 1.746 RON 6.446 RON 0 RON 6.446 RON 1.532 RON 4.914 RON 0 RON 2.200 RON 0 RON 0 RON 0
2020 85.149 RON 85.169 RON 48.372 RON 34.725 RON 36.797 RON 38.827 RON 0 RON 38.827 RON 36.257 RON 2.570 RON 0 RON 5.720 RON 0 RON 0 RON 0
2021 78.757 RON 78.927 RON 54.301 RON 22.639 RON 24.626 RON 60.253 RON 0 RON 60.253 RON 58.896 RON 1.357 RON 0 RON 1.870 RON 0 RON 0 RON 0
2022 81.800 RON 92.720 RON 86.299 RON 4.879 RON 6.421 RON 66.293 RON 0 RON 66.293 RON 63.775 RON 2.518 RON 0 RON 7.170 RON 0 RON 0 RON 1
2023 96.773 RON 96.868 RON 94.015 RON 2.155 RON 2.853 RON 39.028 RON 0 RON 39.028 RON 65.930 RON 9.098 RON 0 RON 1.770 RON 0 RON 36.000 RON 1
2024 113.350 RON 113.534 RON 111.390 RON 1.122 RON 2.144 RON 59.134 RON 35.000 RON 24.134 RON 67.052 RON 6.832 RON 0 RON 6.350 RON 0 RON 14.750 RON 1
2025 106.950 RON 108.743 RON 141.474 RON −33.710 RON −32.731 RON 37.950 RON 30.990 RON 6.960 RON 33.342 RON 19.358 RON 0 RON 2.400 RON 0 RON 14.750 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

OPREA MIHAI-CRISTIAN
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.36) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−33.710 RON)
Cifra de Afaceri 2025
107,0 K RON
Rezultat Net 2025
−33,7 K RON
Total Active 2025
38,0 K RON
Scor Bonitate
35/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 35/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 13,8 K RON 85,1 K RON 78,8 K RON 81,8 K RON 96,8 K RON 113,4 K RON 107,0 K RON
Venituri totale 13,8 K RON 85,2 K RON 78,9 K RON 92,7 K RON 96,9 K RON 113,5 K RON 108,7 K RON
Cheltuieli totale 12,0 K RON 48,4 K RON 54,3 K RON 86,3 K RON 94,0 K RON 111,4 K RON 141,5 K RON
Rezultat net 1,3 K RON 34,7 K RON 22,6 K RON 4,9 K RON 2,2 K RON 1,1 K RON −33,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 132,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,36 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,36 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,24 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,96 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate31,0 K RON (81.7%)
Active circulante7,0 K RON (18.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe2,4 K RON
Numerar4,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 44,56
Durata încasare (zile) 8

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-30,6%
Marjă netă
-31,5%
ROA
-88,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 4,9 K RON 6,4 K RON 76,2%
2020 2,6 K RON 38,8 K RON 6,6%
2021 1,4 K RON 60,3 K RON 2,3%
2022 2,5 K RON 66,3 K RON 3,8%
2023 9,1 K RON 39,0 K RON 23,3%
2024 6,8 K RON 59,1 K RON 11,6%
2025 19,4 K RON 38,0 K RON 51,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

35
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 13,8 K RON 85,1 K RON 78,8 K RON 81,8 K RON 96,8 K RON 113,4 K RON 107,0 K RON ▼ 5,6%
Rezultat net 1,3 K RON 34,7 K RON 22,6 K RON 4,9 K RON 2,2 K RON 1,1 K RON −33,7 K RON ▼ 3.104,5%
Total active 6,4 K RON 38,8 K RON 60,3 K RON 66,3 K RON 39,0 K RON 59,1 K RON 38,0 K RON ▼ 35,8%
Capitaluri proprii 1,5 K RON 36,3 K RON 58,9 K RON 63,8 K RON 65,9 K RON 67,1 K RON 33,3 K RON ▼ 50,3%
Datorii totale 4,9 K RON 2,6 K RON 1,4 K RON 2,5 K RON 9,1 K RON 6,8 K RON 19,4 K RON ▲ 183,3%
Lichiditate curentă 1,31 15,11 44,40 26,33 4,29 3,53 0,36 ▼ 89,8%
Marjă netă (%) 9,66 40,78 28,75 5,96 2,23 0,99 -31,52 ▼ 3.283,8%
Scor bonitate 62 100 87 82 77 77 35 ▼ 54,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 132,9 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.