Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AALYMAYA DESIGN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Prahova, Sat Proviţa de Jos, Comuna Proviţa de Jos, PROVIŢA DE JOS, 263, TARLA 17, PARCELA1604
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 293.912 RON | 293.912 RON | 159.373 RON | 125.722 RON | 134.539 RON | 158.239 RON | 0 RON | 158.239 RON | 125.922 RON | 32.317 RON | 36.823 RON | 4.569 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 297.721 RON | 297.722 RON | 168.908 RON | 124.003 RON | 128.814 RON | 252.780 RON | 0 RON | 252.780 RON | 249.925 RON | 2.855 RON | 11.964 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 289.116 RON | 289.119 RON | 138.892 RON | 147.338 RON | 150.227 RON | 524.130 RON | 0 RON | 524.130 RON | 400.277 RON | 123.853 RON | 638 RON | 6.311 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 335.631 RON | 335.639 RON | 160.935 RON | 171.851 RON | 174.704 RON | 670.232 RON | 0 RON | 670.232 RON | 572.128 RON | 98.104 RON | 0 RON | 9.846 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 70.589 RON | 70.741 RON | 156.649 RON | −86.579 RON | −85.908 RON | 231.640 RON | 0 RON | 231.640 RON | 186.636 RON | 45.004 RON | 62.752 RON | 156.794 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 64.048 RON | 64.050 RON | 66.680 RON | −2.630 RON | −2.630 RON | 216.339 RON | 0 RON | 216.339 RON | 184.006 RON | 32.333 RON | 62.752 RON | 115.770 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 222.148 RON | 222.165 RON | 173.552 RON | 41.224 RON | 48.613 RON | 260.818 RON | 0 RON | 260.818 RON | 225.230 RON | 35.588 RON | 0 RON | 134.172 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
- 3230 Fabricarea articolelor pentru sport
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Top format din 417 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 293,9 K RON | 297,7 K RON | 289,1 K RON | 335,6 K RON | 70,6 K RON | 64,0 K RON | 222,1 K RON |
| Venituri totale | 293,9 K RON | 297,7 K RON | 289,1 K RON | 335,6 K RON | 70,7 K RON | 64,1 K RON | 222,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 159,4 K RON | 168,9 K RON | 138,9 K RON | 160,9 K RON | 156,6 K RON | 66,7 K RON | 173,6 K RON |
| Rezultat net | 125,7 K RON | 124,0 K RON | 147,3 K RON | 171,9 K RON | −86,6 K RON | −2,6 K RON | 41,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 96,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,33 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,33 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,56 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,33 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,66 |
| Durata încasare (zile) | 221 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 32,3 K RON | 158,2 K RON | 20,4% |
| 2020 | 2,9 K RON | 252,8 K RON | 1,1% |
| 2021 | 123,9 K RON | 524,1 K RON | 23,6% |
| 2022 | 98,1 K RON | 670,2 K RON | 14,6% |
| 2023 | 45,0 K RON | 231,6 K RON | 19,4% |
| 2024 | 32,3 K RON | 216,3 K RON | 15,0% |
| 2025 | 35,6 K RON | 260,8 K RON | 13,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 293,9 K RON | 297,7 K RON | 289,1 K RON | 335,6 K RON | 70,6 K RON | 64,0 K RON | 222,1 K RON | ▲ 246,8% |
| Rezultat net | 125,7 K RON | 124,0 K RON | 147,3 K RON | 171,9 K RON | −86,6 K RON | −2,6 K RON | 41,2 K RON | ▲ 1.667,5% |
| Total active | 158,2 K RON | 252,8 K RON | 524,1 K RON | 670,2 K RON | 231,6 K RON | 216,3 K RON | 260,8 K RON | ▲ 20,6% |
| Capitaluri proprii | 125,9 K RON | 249,9 K RON | 400,3 K RON | 572,1 K RON | 186,6 K RON | 184,0 K RON | 225,2 K RON | ▲ 22,4% |
| Datorii totale | 32,3 K RON | 2,9 K RON | 123,9 K RON | 98,1 K RON | 45,0 K RON | 32,3 K RON | 35,6 K RON | ▲ 10,1% |
| Lichiditate curentă | 4,90 | 88,54 | 4,23 | 6,83 | 5,15 | 6,69 | 7,33 | ▲ 9,5% |
| Marjă netă (%) | 42,78 | 41,65 | 50,96 | 51,20 | -122,65 | -4,11 | 18,56 | ▲ 551,6% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | 100 | 57 | 72 | 100 | ▲ 38,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (41,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.33), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.