Publicitate

PROCLEAN SERV S.R.L.

CUI: 41927170 J2019001308389 SRL Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41927170
Cod înmatriculare J2019001308389
EUID ROONRC.J2019001308389
Data înmatriculării 2019-11-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea, PANAIT ISTRATI, 16, 240468

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Municipiul Râmnicu Vâlcea
Stradă: PANAIT ISTRATI
Număr: 16
Cod poștal: 240468

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 496 RON −496 RON −496 RON 204 RON 0 RON 204 RON −296 RON 500 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 123.470 RON 123.470 RON 110.489 RON 11.746 RON 12.981 RON 128.074 RON 63.195 RON 64.879 RON 11.450 RON 116.624 RON 0 RON 54.994 RON 0 RON 0 RON 1
2021 126.844 RON 126.844 RON 109.369 RON 16.206 RON 17.475 RON 149.508 RON 61.928 RON 87.580 RON 27.656 RON 121.852 RON 3.193 RON 55.089 RON 0 RON 0 RON 0
2022 70.199 RON 70.199 RON 91.354 RON −21.857 RON −21.155 RON 141.630 RON 64.473 RON 77.157 RON 5.799 RON 135.831 RON 3.193 RON 44.960 RON 0 RON 0 RON 1
2023 240.027 RON 240.027 RON 222.614 RON 15.012 RON 17.413 RON 114.106 RON 46.866 RON 67.240 RON 20.811 RON 93.295 RON 3.193 RON 38.654 RON 0 RON 0 RON 2
2024 237.713 RON 237.713 RON 193.425 RON 41.911 RON 44.288 RON 104.956 RON 33.788 RON 71.168 RON 62.722 RON 42.234 RON 0 RON 40.708 RON 0 RON 0 RON 1
2025 308.369 RON 308.998 RON 232.803 RON 71.563 RON 76.195 RON 217.148 RON 121.501 RON 95.647 RON 134.285 RON 82.863 RON 23.769 RON 3.208 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

PLEŞANU FLORIN
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,268 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
308,4 K RON
Rezultat Net 2025
71,6 K RON
Total Active 2025
217,1 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 123,5 K RON 126,8 K RON 70,2 K RON 240,0 K RON 237,7 K RON 308,4 K RON
Venituri totale 0 RON 123,5 K RON 126,8 K RON 70,2 K RON 240,0 K RON 237,7 K RON 309,0 K RON
Cheltuieli totale 496 RON 110,5 K RON 109,4 K RON 91,4 K RON 222,6 K RON 193,4 K RON 232,8 K RON
Rezultat net −496 RON 11,7 K RON 16,2 K RON −21,9 K RON 15,0 K RON 41,9 K RON 71,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 339,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,15 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,87 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,83 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,62 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate121,5 K RON (56%)
Active circulante95,6 K RON (44%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri23,8 K RON
Creanțe3,2 K RON
Numerar68,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 12,97
Durata stocaj (zile) 28
Rotație creanțe (ori/an) 96,13
Durata încasare (zile) 4

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
24,7%
Marjă netă
23,2%
ROA
33,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 500 RON 204 RON 245,1%
2020 116,6 K RON 128,1 K RON 91,1%
2021 121,9 K RON 149,5 K RON 81,5%
2022 135,8 K RON 141,6 K RON 95,9%
2023 93,3 K RON 114,1 K RON 81,8%
2024 42,2 K RON 105,0 K RON 40,2%
2025 82,9 K RON 217,1 K RON 38,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 123,5 K RON 126,8 K RON 70,2 K RON 240,0 K RON 237,7 K RON 308,4 K RON ▲ 29,7%
Rezultat net −496 RON 11,7 K RON 16,2 K RON −21,9 K RON 15,0 K RON 41,9 K RON 71,6 K RON ▲ 70,7%
Total active 204 RON 128,1 K RON 149,5 K RON 141,6 K RON 114,1 K RON 105,0 K RON 217,1 K RON ▲ 106,9%
Capitaluri proprii −296 RON 11,5 K RON 27,7 K RON 5,8 K RON 20,8 K RON 62,7 K RON 134,3 K RON ▲ 114,1%
Datorii totale 500 RON 116,6 K RON 121,9 K RON 135,8 K RON 93,3 K RON 42,2 K RON 82,9 K RON ▲ 96,2%
Lichiditate curentă 0,41 0,56 0,72 0,57 0,72 1,69 1,15 ▼ 31,5%
Marjă netă (%) 9,51 12,78 -31,14 6,25 17,63 23,21 ▲ 31,7%
Scor bonitate 22 56 68 23 68 90 85 ▼ 5,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (71,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 339,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate