Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RYA & EDY SALON S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dolj, Loc. Dăbuleni, Oraş Dăbuleni, MIHAI VITEAZUL, 41, C2-CONSTRUCTIE ANEXA, INCAPEREA NR. 3 (fost T44,P24,25,26,27,)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 18.576 RON | 18.576 RON | 21.189 RON | −2.799 RON | −2.613 RON | 123.359 RON | 8.092 RON | 115.267 RON | −2.599 RON | 9.692 RON | 44.843 RON | 0 RON | 116.266 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 44.792 RON | 44.792 RON | 75.188 RON | −30.843 RON | −30.396 RON | 133.976 RON | 33.518 RON | 100.458 RON | −33.442 RON | 12.396 RON | 62.123 RON | 0 RON | 155.022 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 50.321 RON | 56.206 RON | 98.521 RON | −42.877 RON | −42.315 RON | 101.824 RON | 29.782 RON | 72.042 RON | −76.319 RON | 29.006 RON | 69.887 RON | 0 RON | 149.137 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 67.141 RON | 73.837 RON | 73.567 RON | −402 RON | 270 RON | 99.886 RON | 23.086 RON | 76.800 RON | −76.721 RON | 34.166 RON | 71.777 RON | 0 RON | 142.441 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 79.397 RON | 79.397 RON | 94.508 RON | −15.905 RON | −15.111 RON | 91.694 RON | 16.390 RON | 75.304 RON | −92.626 RON | 41.879 RON | 72.980 RON | 0 RON | 142.441 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 95.601 RON | 102.297 RON | 108.410 RON | −7.068 RON | −6.113 RON | 82.703 RON | 9.693 RON | 73.010 RON | −99.694 RON | 46.652 RON | 63.630 RON | 0 RON | 135.745 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 89.437 RON | 174.929 RON | 81.435 RON | 91.745 RON | 93.494 RON | 86.747 RON | 3.110 RON | 83.637 RON | −7.949 RON | 5.534 RON | 66.273 RON | 5.913 RON | 89.162 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9621 — Activități de coafură și frizerie
Top format din 132 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−7.949 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 18,6 K RON | 44,8 K RON | 50,3 K RON | 67,1 K RON | 79,4 K RON | 95,6 K RON | 89,4 K RON |
| Venituri totale | 18,6 K RON | 44,8 K RON | 56,2 K RON | 73,8 K RON | 79,4 K RON | 102,3 K RON | 174,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 21,2 K RON | 75,2 K RON | 98,5 K RON | 73,6 K RON | 94,5 K RON | 108,4 K RON | 81,4 K RON |
| Rezultat net | −2,8 K RON | −30,8 K RON | −42,9 K RON | −402 RON | −15,9 K RON | −7,1 K RON | 91,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 112,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 15,11 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,14 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,07 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 15,68 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,35 |
| Durata stocaj (zile) | 271 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 15,13 |
| Durata încasare (zile) | 24 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 9,7 K RON | 123,4 K RON | 7,9% |
| 2020 | 12,4 K RON | 134,0 K RON | 9,3% |
| 2021 | 29,0 K RON | 101,8 K RON | 28,5% |
| 2022 | 34,2 K RON | 99,9 K RON | 34,2% |
| 2023 | 41,9 K RON | 91,7 K RON | 45,7% |
| 2024 | 46,7 K RON | 82,7 K RON | 56,4% |
| 2025 | 5,5 K RON | 86,7 K RON | 6,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 18,6 K RON | 44,8 K RON | 50,3 K RON | 67,1 K RON | 79,4 K RON | 95,6 K RON | 89,4 K RON | ▼ 6,4% |
| Rezultat net | −2,8 K RON | −30,8 K RON | −42,9 K RON | −402 RON | −15,9 K RON | −7,1 K RON | 91,7 K RON | ▲ 1.398,0% |
| Total active | 123,4 K RON | 134,0 K RON | 101,8 K RON | 99,9 K RON | 91,7 K RON | 82,7 K RON | 86,7 K RON | ▲ 4,9% |
| Capitaluri proprii | −2,6 K RON | −33,4 K RON | −76,3 K RON | −76,7 K RON | −92,6 K RON | −99,7 K RON | −7,9 K RON | ▲ 92,0% |
| Datorii totale | 9,7 K RON | 12,4 K RON | 29,0 K RON | 34,2 K RON | 41,9 K RON | 46,7 K RON | 5,5 K RON | ▼ 88,1% |
| Lichiditate curentă | 11,89 | 8,10 | 2,48 | 2,25 | 1,80 | 1,57 | 15,11 | ▲ 865,7% |
| Marjă netă (%) | -15,07 | -68,86 | -85,21 | -0,60 | -20,03 | -7,39 | 102,58 | ▲ 1.488,1% |
| Scor bonitate | 41 | 41 | 41 | 49 | 36 | 44 | 72 | ▲ 63,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (91,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (15.11), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 112,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.