Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

ENJOY VENDING SOLUTION S.R.L.

CUI: 41617438 J2019001566026 SRL Arad, Sat Frumuşeni, Comuna Frumuşeni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41617438
Cod înmatriculare J2019001566026
EUID ROONRC.J2019001566026
Data înmatriculării 2019-09-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Arad, Sat Frumuşeni, Comuna Frumuşeni, FRUMUŞENI, 252, 317122

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Sat Frumuşeni, Comuna Frumuşeni
Stradă: FRUMUŞENI
Număr: 252
Cod poștal: 317122

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 4.200 RON 4.200 RON 4.817 RON −743 RON −617 RON 44.369 RON 33.926 RON 10.443 RON −543 RON 44.912 RON 4.144 RON 5.099 RON 0 RON 0 RON 0
2020 44.920 RON 46.560 RON 40.894 RON 3.902 RON 5.666 RON 21.434 RON 6.708 RON 14.726 RON 3.359 RON 18.075 RON 1.253 RON 5.036 RON 0 RON 0 RON 0
2021 96.560 RON 96.561 RON 65.343 RON 28.379 RON 31.218 RON 30.230 RON 1.264 RON 28.966 RON 28.619 RON 1.611 RON 5.525 RON 15.170 RON 0 RON 0 RON 0
2022 116.766 RON 116.767 RON 73.098 RON 40.166 RON 43.669 RON 41.448 RON 6.853 RON 34.595 RON 40.406 RON 1.042 RON 790 RON 31.393 RON 0 RON 0 RON 0
2023 74.132 RON 74.132 RON 38.034 RON 30.375 RON 36.098 RON 50.309 RON 5.363 RON 44.946 RON 30.615 RON 19.694 RON 1.861 RON 26.374 RON 0 RON 0 RON 0
2024 84.942 RON 84.942 RON 29.329 RON 47.783 RON 55.613 RON 104.089 RON 8.746 RON 95.343 RON 78.398 RON 25.691 RON 7.144 RON 31.618 RON 0 RON 0 RON 0
2025 149.328 RON 150.189 RON 65.320 RON 70.828 RON 84.869 RON 132.737 RON 20.063 RON 112.674 RON 71.068 RON 61.669 RON 0 RON 97.567 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

SAS ADRIAN
administrator
Arad, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (10)

Lideri din domeniu

Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 60 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
149,3 K RON
Rezultat Net 2025
70,8 K RON
Total Active 2025
132,7 K RON
Scor Bonitate
90/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 90/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 4,2 K RON 44,9 K RON 96,6 K RON 116,8 K RON 74,1 K RON 84,9 K RON 149,3 K RON
Venituri totale 4,2 K RON 46,6 K RON 96,6 K RON 116,8 K RON 74,1 K RON 84,9 K RON 150,2 K RON
Cheltuieli totale 4,8 K RON 40,9 K RON 65,3 K RON 73,1 K RON 38,0 K RON 29,3 K RON 65,3 K RON
Rezultat net −743 RON 3,9 K RON 28,4 K RON 40,2 K RON 30,4 K RON 47,8 K RON 70,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 152,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,83 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,83 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,25 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,15 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate20,1 K RON (15.1%)
Active circulante112,7 K RON (84.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe97,6 K RON
Numerar15,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 1,53
Durata încasare (zile) 239

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
56,8%
Marjă netă
47,4%
ROA
53,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 44,9 K RON 44,4 K RON 101,2%
2020 18,1 K RON 21,4 K RON 84,3%
2021 1,6 K RON 30,2 K RON 5,3%
2022 1,0 K RON 41,4 K RON 2,5%
2023 19,7 K RON 50,3 K RON 39,2%
2024 25,7 K RON 104,1 K RON 24,7%
2025 61,7 K RON 132,7 K RON 46,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

90
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 4,2 K RON 44,9 K RON 96,6 K RON 116,8 K RON 74,1 K RON 84,9 K RON 149,3 K RON ▲ 75,8%
Rezultat net −743 RON 3,9 K RON 28,4 K RON 40,2 K RON 30,4 K RON 47,8 K RON 70,8 K RON ▲ 48,2%
Total active 44,4 K RON 21,4 K RON 30,2 K RON 41,4 K RON 50,3 K RON 104,1 K RON 132,7 K RON ▲ 27,5%
Capitaluri proprii −543 RON 3,4 K RON 28,6 K RON 40,4 K RON 30,6 K RON 78,4 K RON 71,1 K RON ▼ 9,3%
Datorii totale 44,9 K RON 18,1 K RON 1,6 K RON 1,0 K RON 19,7 K RON 25,7 K RON 61,7 K RON ▲ 140,0%
Lichiditate curentă 0,23 0,81 17,98 33,20 2,28 3,71 1,83 ▼ 50,8%
Marjă netă (%) -17,69 8,69 29,39 34,40 40,97 56,25 47,43 ▼ 15,7%
Scor bonitate 19 68 100 100 80 100 90 ▼ 10,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (70,8 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 152,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.