Publicitate

FIRALT FOREST S.R.L.

CUI: 41497463 J2019001648263 SRL Mureş, Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41497463
Cod înmatriculare J2019001648263
EUID ROONRC.J2019001648263
Data înmatriculării 2019-08-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Mureş, Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, PETRU MAIOR, 131, 547295

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu
Stradă: PETRU MAIOR
Număr: 131
Cod poștal: 547295

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 0 RON 0 RON 2.003 RON −2.003 RON −2.003 RON 1.050 RON 0 RON 1.050 RON −2.333 RON 3.383 RON 0 RON 160 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 13 RON 697 RON −684 RON −684 RON 1.126 RON 0 RON 1.126 RON −3.016 RON 4.142 RON 723 RON 390 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 0 RON 3.972 RON −3.972 RON −3.972 RON 5.399 RON 0 RON 5.399 RON −6.988 RON 12.387 RON 723 RON 456 RON 0 RON 0 RON 0
2024 503.201 RON 507.212 RON 418.788 RON 78.144 RON 88.424 RON 221.286 RON 93.377 RON 127.909 RON 71.156 RON 150.130 RON 66.978 RON 36.774 RON 0 RON 0 RON 1
2025 832.324 RON 849.027 RON 817.935 RON 6.122 RON 31.092 RON 214.772 RON 88.573 RON 126.199 RON 77.278 RON 137.494 RON 24.527 RON 63.552 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

UNGUREANU TUDOR-ANDREI
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (12)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 92 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.92) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
832,3 K RON
Rezultat Net 2025
6,1 K RON
Total Active 2025
214,8 K RON
Scor Bonitate
63/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 63/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 503,2 K RON 832,3 K RON
Venituri totale 0 RON 13 RON 0 RON 507,2 K RON 849,0 K RON
Cheltuieli totale 2,0 K RON 697 RON 4,0 K RON 418,8 K RON 817,9 K RON
Rezultat net −2,0 K RON −684 RON −4,0 K RON 78,1 K RON 6,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 917,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,92 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,74 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,28 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,56 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate88,6 K RON (41.2%)
Active circulante126,2 K RON (58.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri24,5 K RON
Creanțe63,6 K RON
Numerar38,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 33,94
Durata stocaj (zile) 11
Rotație creanțe (ori/an) 13,10
Durata încasare (zile) 28

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,7%
Marjă netă
0,7%
ROA
2,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 3,4 K RON 1,1 K RON 322,2%
2022 4,1 K RON 1,1 K RON 367,9%
2023 12,4 K RON 5,4 K RON 229,4%
2024 150,1 K RON 221,3 K RON 67,8%
2025 137,5 K RON 214,8 K RON 64,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

63
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 503,2 K RON 832,3 K RON ▲ 65,4%
Rezultat net −2,0 K RON −684 RON −4,0 K RON 78,1 K RON 6,1 K RON ▼ 92,2%
Total active 1,1 K RON 1,1 K RON 5,4 K RON 221,3 K RON 214,8 K RON ▼ 2,9%
Capitaluri proprii −2,3 K RON −3,0 K RON −7,0 K RON 71,2 K RON 77,3 K RON ▲ 8,6%
Datorii totale 3,4 K RON 4,1 K RON 12,4 K RON 150,1 K RON 137,5 K RON ▼ 8,4%
Lichiditate curentă 0,31 0,27 0,44 0,85 0,92 ▲ 7,7%
Marjă netă (%) 15,53 0,74 ▼ 95,2%
Scor bonitate 22 22 22 73 63 ▼ 13,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 917,5 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate