Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GRN COMPLET PRO INSTAL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Mureş, Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, CONSTANTIN ROMANU VIVU, 4, 547530
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 14.521 RON | 14.521 RON | 41.673 RON | −27.297 RON | −27.152 RON | 9.553 RON | 4.638 RON | 4.915 RON | −27.097 RON | 36.650 RON | 0 RON | 2.000 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 1.062.266 RON | 1.062.316 RON | 833.430 RON | 218.817 RON | 228.886 RON | 515.612 RON | 297.899 RON | 217.713 RON | 191.720 RON | 324.515 RON | 0 RON | 93.172 RON | 0 RON | 623 RON | 9 |
| 2021 | 1.980.923 RON | 2.003.225 RON | 1.505.328 RON | 481.622 RON | 497.897 RON | 843.341 RON | 547.910 RON | 295.431 RON | 673.341 RON | 170.166 RON | 74.895 RON | 135.593 RON | 0 RON | 166 RON | 13 |
| 2022 | 2.954.297 RON | 2.975.207 RON | 2.382.019 RON | 566.898 RON | 593.188 RON | 1.939.597 RON | 682.812 RON | 1.256.785 RON | 567.638 RON | 1.371.972 RON | 0 RON | 1.244.857 RON | 0 RON | 13 RON | 18 |
| 2023 | 2.623.840 RON | 2.666.042 RON | 2.271.588 RON | 353.055 RON | 394.454 RON | 1.563.433 RON | 969.528 RON | 593.905 RON | 921.178 RON | 642.255 RON | 0 RON | 509.132 RON | 0 RON | 0 RON | 17 |
| 2024 | 1.768.575 RON | 2.206.274 RON | 2.166.225 RON | 32.576 RON | 40.049 RON | 1.182.929 RON | 526.084 RON | 656.845 RON | 397.039 RON | 785.890 RON | 41.465 RON | 195.603 RON | 0 RON | 0 RON | 12 |
| 2025 | 1.758.908 RON | 2.037.320 RON | 1.704.222 RON | 281.836 RON | 333.098 RON | 667.309 RON | 190.242 RON | 477.067 RON | 456.653 RON | 210.768 RON | 30.470 RON | 373.779 RON | 0 RON | 112 RON | 10 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (31)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Top format din 243 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14,5 K RON | 1,06 M RON | 1,98 M RON | 2,95 M RON | 2,62 M RON | 1,77 M RON | 1,76 M RON |
| Venituri totale | 14,5 K RON | 1,06 M RON | 2,00 M RON | 2,98 M RON | 2,67 M RON | 2,21 M RON | 2,04 M RON |
| Cheltuieli totale | 41,7 K RON | 833,4 K RON | 1,51 M RON | 2,38 M RON | 2,27 M RON | 2,17 M RON | 1,70 M RON |
| Rezultat net | −27,3 K RON | 218,8 K RON | 481,6 K RON | 566,9 K RON | 353,1 K RON | 32,6 K RON | 281,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,78 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,26 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,12 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,35 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,17 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 57,73 |
| Durata stocaj (zile) | 6 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,71 |
| Durata încasare (zile) | 78 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 36,7 K RON | 9,6 K RON | 383,7% |
| 2020 | 324,5 K RON | 515,6 K RON | 62,9% |
| 2021 | 170,2 K RON | 843,3 K RON | 20,2% |
| 2022 | 1,37 M RON | 1,94 M RON | 70,7% |
| 2023 | 642,3 K RON | 1,56 M RON | 41,1% |
| 2024 | 785,9 K RON | 1,18 M RON | 66,4% |
| 2025 | 210,8 K RON | 667,3 K RON | 31,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14,5 K RON | 1,06 M RON | 1,98 M RON | 2,95 M RON | 2,62 M RON | 1,77 M RON | 1,76 M RON | ▼ 0,5% |
| Rezultat net | −27,3 K RON | 218,8 K RON | 481,6 K RON | 566,9 K RON | 353,1 K RON | 32,6 K RON | 281,8 K RON | ▲ 765,2% |
| Total active | 9,6 K RON | 515,6 K RON | 843,3 K RON | 1,94 M RON | 1,56 M RON | 1,18 M RON | 667,3 K RON | ▼ 43,6% |
| Capitaluri proprii | −27,1 K RON | 191,7 K RON | 673,3 K RON | 567,6 K RON | 921,2 K RON | 397,0 K RON | 456,7 K RON | ▲ 15,0% |
| Datorii totale | 36,7 K RON | 324,5 K RON | 170,2 K RON | 1,37 M RON | 642,3 K RON | 785,9 K RON | 210,8 K RON | ▼ 73,2% |
| Lichiditate curentă | 0,13 | 0,67 | 1,74 | 0,92 | 0,92 | 0,84 | 2,26 | ▲ 170,8% |
| Marjă netă (%) | -187,98 | 20,60 | 24,31 | 19,19 | 13,46 | 1,84 | 16,02 | ▲ 770,7% |
| Scor bonitate | 19 | 78 | 95 | 68 | 70 | 48 | 95 | ▲ 97,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (281,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.26), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,78 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.