Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BLUE EYES ELECTRIC S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, VIŞEU DE JOS, 1289A, 437390
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 12.901 RON | 12.901 RON | 2.449 RON | 10.065 RON | 10.452 RON | 13.101 RON | 0 RON | 13.101 RON | 10.265 RON | 2.836 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 82.195 RON | 82.201 RON | 69.807 RON | 11.584 RON | 12.394 RON | 28.816 RON | 0 RON | 28.816 RON | 21.849 RON | 6.967 RON | 0 RON | 2.500 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 113.997 RON | 113.998 RON | 87.118 RON | 25.554 RON | 26.880 RON | 131.671 RON | 584 RON | 131.087 RON | 47.403 RON | 84.268 RON | 63.123 RON | 19.800 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 276.925 RON | 277.428 RON | 226.161 RON | 48.493 RON | 51.267 RON | 216.409 RON | 3.832 RON | 212.577 RON | 95.896 RON | 120.513 RON | 166.951 RON | 22.600 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 486.554 RON | 486.559 RON | 462.872 RON | 20.171 RON | 23.687 RON | 338.532 RON | 34.654 RON | 303.878 RON | 116.067 RON | 222.465 RON | 99.032 RON | 22.649 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 513.591 RON | 556.347 RON | 517.931 RON | 26.122 RON | 38.416 RON | 360.746 RON | 213.360 RON | 147.386 RON | 142.190 RON | 218.556 RON | 36.915 RON | 29.059 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 643.189 RON | 652.331 RON | 553.446 RON | 83.074 RON | 98.885 RON | 480.412 RON | 323.201 RON | 157.211 RON | 209.890 RON | 270.522 RON | 8.048 RON | 74.910 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (24)
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4321 — Lucrări de instalații electrice
Top format din 225 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.58) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,9 K RON | 82,2 K RON | 114,0 K RON | 276,9 K RON | 486,6 K RON | 513,6 K RON | 643,2 K RON |
| Venituri totale | 12,9 K RON | 82,2 K RON | 114,0 K RON | 277,4 K RON | 486,6 K RON | 556,3 K RON | 652,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 2,4 K RON | 69,8 K RON | 87,1 K RON | 226,2 K RON | 462,9 K RON | 517,9 K RON | 553,4 K RON |
| Rezultat net | 10,1 K RON | 11,6 K RON | 25,6 K RON | 48,5 K RON | 20,2 K RON | 26,1 K RON | 83,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 750,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,58 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,55 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,27 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,78 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 79,92 |
| Durata stocaj (zile) | 5 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,59 |
| Durata încasare (zile) | 43 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,8 K RON | 13,1 K RON | 21,7% |
| 2020 | 7,0 K RON | 28,8 K RON | 24,2% |
| 2021 | 84,3 K RON | 131,7 K RON | 64,0% |
| 2022 | 120,5 K RON | 216,4 K RON | 55,7% |
| 2023 | 222,5 K RON | 338,5 K RON | 65,7% |
| 2024 | 218,6 K RON | 360,7 K RON | 60,6% |
| 2025 | 270,5 K RON | 480,4 K RON | 56,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,9 K RON | 82,2 K RON | 114,0 K RON | 276,9 K RON | 486,6 K RON | 513,6 K RON | 643,2 K RON | ▲ 25,2% |
| Rezultat net | 10,1 K RON | 11,6 K RON | 25,6 K RON | 48,5 K RON | 20,2 K RON | 26,1 K RON | 83,1 K RON | ▲ 218,0% |
| Total active | 13,1 K RON | 28,8 K RON | 131,7 K RON | 216,4 K RON | 338,5 K RON | 360,7 K RON | 480,4 K RON | ▲ 33,2% |
| Capitaluri proprii | 10,3 K RON | 21,8 K RON | 47,4 K RON | 95,9 K RON | 116,1 K RON | 142,2 K RON | 209,9 K RON | ▲ 47,6% |
| Datorii totale | 2,8 K RON | 7,0 K RON | 84,3 K RON | 120,5 K RON | 222,5 K RON | 218,6 K RON | 270,5 K RON | ▲ 23,8% |
| Lichiditate curentă | 4,62 | 4,14 | 1,56 | 1,76 | 1,37 | 0,67 | 0,58 | ▼ 13,8% |
| Marjă netă (%) | 78,02 | 14,09 | 22,42 | 17,51 | 4,15 | 5,09 | 12,92 | ▲ 153,8% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 85 | 90 | 62 | 68 | 73 | ▲ 7,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (83,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 750,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.