Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
IMPLANT SYSTEM NDI ROMANIA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dolj, Sat Piscu Vechi, Comuna Piscu Vechi, MIHAI VITEAZU, 96, 207455
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 98 RON | −98 RON | −98 RON | 102 RON | 0 RON | 102 RON | 102 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 22.993 RON | 23.103 RON | 21.117 RON | 1.296 RON | 1.986 RON | 157.291 RON | 29.500 RON | 127.791 RON | 1.398 RON | 155.893 RON | 99.736 RON | 22.993 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 11.580 RON | 11.580 RON | 10.856 RON | 377 RON | 724 RON | 152.300 RON | 29.500 RON | 122.800 RON | 1.775 RON | 150.525 RON | 91.695 RON | 11.580 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 105.380 RON | 105.380 RON | 79.398 RON | 24.887 RON | 25.982 RON | 67.672 RON | 29.500 RON | 38.172 RON | 26.662 RON | 41.010 RON | 35.331 RON | 1.904 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 46.588 RON | 46.589 RON | 68.456 RON | −22.333 RON | −21.867 RON | 53.501 RON | 6.832 RON | 46.669 RON | 4.329 RON | 49.172 RON | 5.430 RON | 13.420 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 10.928 RON | 10.928 RON | 41.859 RON | −30.931 RON | −30.931 RON | 34.909 RON | 6.832 RON | 28.077 RON | −26.602 RON | 61.511 RON | 4.224 RON | 83 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 29.235 RON | −29.235 RON | −29.235 RON | −2.456 RON | 6.832 RON | −9.288 RON | −55.837 RON | 53.381 RON | 4.224 RON | −13.862 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4646 — Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
Top format din 40 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−55.837 RON) — risc de insolvență tehnică
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (-0.17) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−29.235 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 23,0 K RON | 11,6 K RON | 105,4 K RON | 46,6 K RON | 10,9 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 23,1 K RON | 11,6 K RON | 105,4 K RON | 46,6 K RON | 10,9 K RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 98 RON | 21,1 K RON | 10,9 K RON | 79,4 K RON | 68,5 K RON | 41,9 K RON | 29,2 K RON |
| Rezultat net | −98 RON | 1,3 K RON | 377 RON | 24,9 K RON | −22,3 K RON | −30,9 K RON | −29,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 29,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | -0,17 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | -0,25 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | -0,05 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 102 RON | 0,0% |
| 2020 | 155,9 K RON | 157,3 K RON | 99,1% |
| 2021 | 150,5 K RON | 152,3 K RON | 98,8% |
| 2022 | 41,0 K RON | 67,7 K RON | 60,6% |
| 2023 | 49,2 K RON | 53,5 K RON | 91,9% |
| 2024 | 61,5 K RON | 34,9 K RON | 176,2% |
| 2025 | 53,4 K RON | −2,5 K RON | – |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 23,0 K RON | 11,6 K RON | 105,4 K RON | 46,6 K RON | 10,9 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −98 RON | 1,3 K RON | 377 RON | 24,9 K RON | −22,3 K RON | −30,9 K RON | −29,2 K RON | ▲ 5,5% |
| Total active | 102 RON | 157,3 K RON | 152,3 K RON | 67,7 K RON | 53,5 K RON | 34,9 K RON | −2,5 K RON | ▼ 107,0% |
| Capitaluri proprii | 102 RON | 1,4 K RON | 1,8 K RON | 26,7 K RON | 4,3 K RON | −26,6 K RON | −55,8 K RON | ▼ 109,9% |
| Datorii totale | 0 RON | 155,9 K RON | 150,5 K RON | 41,0 K RON | 49,2 K RON | 61,5 K RON | 53,4 K RON | ▼ 13,2% |
| Lichiditate curentă | – | 0,82 | 0,82 | 0,93 | 0,95 | 0,46 | -0,17 | ▼ 138,1% |
| Marjă netă (%) | – | 5,64 | 3,26 | 23,62 | -47,94 | -283,04 | – | – |
| Scor bonitate | 47 | 48 | 36 | 78 | 30 | 12 | 25 | ▲ 108,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 29,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (25/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.