Publicitate

NEPHROROC S.R.L.

CUI: 41126503 J2019002054120 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41126503
Cod înmatriculare J2019002054120
EUID ROONRC.J2019002054120
Data înmatriculării 2019-05-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, ANA ASLAN, 40

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: ANA ASLAN
Număr: 40

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 11.941 RON −11.941 RON −11.941 RON 370.164 RON 339.465 RON 30.699 RON −11.741 RON 381.905 RON 0 RON 9.492 RON 0 RON 0 RON 1
2020 27.341 RON 178.990 RON 407.422 RON −230.222 RON −228.432 RON 5.087.220 RON 4.143.171 RON 944.049 RON −241.963 RON 5.329.183 RON 0 RON 926.641 RON 0 RON 0 RON 1
2021 488.637 RON 488.841 RON 300.505 RON 179.280 RON 188.336 RON 4.057.255 RON 4.055.329 RON 1.926 RON −62.683 RON 4.120.119 RON 0 RON 0 RON 0 RON 181 RON 1
2022 490.294 RON 491.224 RON 273.057 RON 214.878 RON 218.167 RON 3.938.352 RON 3.883.781 RON 54.571 RON 152.195 RON 3.786.578 RON 0 RON 54.132 RON 0 RON 421 RON 2
2023 1.729.736 RON 1.731.567 RON 1.003.039 RON 714.313 RON 728.528 RON 3.748.349 RON 3.712.233 RON 36.116 RON 714.553 RON 3.034.611 RON 0 RON 34.655 RON 0 RON 815 RON 2
2024 2.323.701 RON 2.323.963 RON 1.316.062 RON 880.759 RON 1.007.901 RON 3.851.293 RON 3.695.289 RON 156.004 RON 1.595.312 RON 2.256.641 RON 0 RON 11.873 RON 0 RON 660 RON 1
2025 2.846.290 RON 2.850.320 RON 1.413.915 RON 1.277.442 RON 1.436.405 RON 3.563.169 RON 3.536.009 RON 27.160 RON 2.872.754 RON 690.920 RON 0 RON 23.792 RON 0 RON 505 RON 1

Reprezentanți și administratori (3)

ALEVIAS REAL INVEST SRL
administrator
Reșed.: Bucureşti, România
Pagina administratorului
ISVORANU ODED
reprezentant al persoanei juridice
Israel
Pagina administratorului
OȚEL IOAN CIPRIAN
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,262 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.04) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
2,85 M RON
Rezultat Net 2025
1,28 M RON
Total Active 2025
3,56 M RON
Scor Bonitate
73/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 73/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 27,3 K RON 488,6 K RON 490,3 K RON 1,73 M RON 2,32 M RON 2,85 M RON
Venituri totale 0 RON 179,0 K RON 488,8 K RON 491,2 K RON 1,73 M RON 2,32 M RON 2,85 M RON
Cheltuieli totale 11,9 K RON 407,4 K RON 300,5 K RON 273,1 K RON 1,00 M RON 1,32 M RON 1,41 M RON
Rezultat net −11,9 K RON −230,2 K RON 179,3 K RON 214,9 K RON 714,3 K RON 880,8 K RON 1,28 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,18 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,04 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,04 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 5,16 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate3,54 M RON (99.2%)
Active circulante27,2 K RON (0.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe23,8 K RON
Numerar3,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 119,63
Durata încasare (zile) 3

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
50,5%
Marjă netă
44,9%
ROA
35,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 381,9 K RON 370,2 K RON 103,2%
2020 5,33 M RON 5,09 M RON 104,8%
2021 4,12 M RON 4,06 M RON 101,6%
2022 3,79 M RON 3,94 M RON 96,2%
2023 3,03 M RON 3,75 M RON 81,0%
2024 2,26 M RON 3,85 M RON 58,6%
2025 690,9 K RON 3,56 M RON 19,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

73
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 27,3 K RON 488,6 K RON 490,3 K RON 1,73 M RON 2,32 M RON 2,85 M RON ▲ 22,5%
Rezultat net −11,9 K RON −230,2 K RON 179,3 K RON 214,9 K RON 714,3 K RON 880,8 K RON 1,28 M RON ▲ 45,0%
Total active 370,2 K RON 5,09 M RON 4,06 M RON 3,94 M RON 3,75 M RON 3,85 M RON 3,56 M RON ▼ 7,5%
Capitaluri proprii −11,7 K RON −242,0 K RON −62,7 K RON 152,2 K RON 714,6 K RON 1,60 M RON 2,87 M RON ▲ 80,1%
Datorii totale 381,9 K RON 5,33 M RON 4,12 M RON 3,79 M RON 3,03 M RON 2,26 M RON 690,9 K RON ▼ 69,4%
Lichiditate curentă 0,08 0,18 0,00 0,01 0,01 0,07 0,04 ▼ 43,1%
Marjă netă (%) -842,04 36,69 43,83 41,30 37,90 44,88 ▲ 18,4%
Scor bonitate 22 19 50 56 63 73 73 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,28 M RON).
  • Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,18 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate