Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BUCATELE SOCĂCIŢEI S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Braşov, Municipiul Făgăraş, MIHAIL EMINESCU, 26, 505200, birou 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 48.000 RON | 48.000 RON | 21.433 RON | 25.127 RON | 26.567 RON | 207.006 RON | 24.885 RON | 182.121 RON | 25.327 RON | 181.679 RON | 1.438 RON | 151.682 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 61.558 RON | 61.558 RON | 67.511 RON | −6.493 RON | −5.953 RON | 217.579 RON | 100.107 RON | 117.472 RON | 18.834 RON | 198.745 RON | 81.345 RON | 28.053 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 27.670 RON | 27.670 RON | 18.596 RON | 9.020 RON | 9.074 RON | 221.120 RON | 100.107 RON | 121.013 RON | 27.854 RON | 193.266 RON | 81.345 RON | 32.034 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 51.365 RON | 51.365 RON | 40.748 RON | 10.037 RON | 10.617 RON | 267.128 RON | 100.107 RON | 167.021 RON | 37.891 RON | 229.237 RON | 82.338 RON | 62.555 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 92.581 RON | 92.581 RON | 80.522 RON | 12.059 RON | 12.059 RON | 257.187 RON | 60.527 RON | 196.660 RON | 49.950 RON | 207.237 RON | 84.386 RON | 96.666 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 92.403 RON | −92.403 RON | −92.403 RON | 280.063 RON | 47.920 RON | 232.143 RON | −42.453 RON | 146.203 RON | 110.879 RON | 109.280 RON | 176.313 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 174.053 RON | 191.223 RON | 175.925 RON | 13.559 RON | 15.298 RON | 271.187 RON | 28.290 RON | 242.897 RON | −28.894 RON | 156.268 RON | 123.298 RON | 88.039 RON | 176.313 RON | 32.500 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (28)
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
- 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
- 1020 Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 781 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−28.894 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 48,0 K RON | 61,6 K RON | 27,7 K RON | 51,4 K RON | 92,6 K RON | 0 RON | 174,1 K RON |
| Venituri totale | 48,0 K RON | 61,6 K RON | 27,7 K RON | 51,4 K RON | 92,6 K RON | 0 RON | 191,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 21,4 K RON | 67,5 K RON | 18,6 K RON | 40,7 K RON | 80,5 K RON | 92,4 K RON | 175,9 K RON |
| Rezultat net | 25,1 K RON | −6,5 K RON | 9,0 K RON | 10,0 K RON | 12,1 K RON | −92,4 K RON | 13,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 110,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,55 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,77 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,20 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,74 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,41 |
| Durata stocaj (zile) | 259 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,98 |
| Durata încasare (zile) | 185 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 181,7 K RON | 207,0 K RON | 87,8% |
| 2020 | 198,7 K RON | 217,6 K RON | 91,3% |
| 2021 | 193,3 K RON | 221,1 K RON | 87,4% |
| 2022 | 229,2 K RON | 267,1 K RON | 85,8% |
| 2023 | 207,2 K RON | 257,2 K RON | 80,6% |
| 2024 | 146,2 K RON | 280,1 K RON | 52,2% |
| 2025 | 156,3 K RON | 271,2 K RON | 57,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 48,0 K RON | 61,6 K RON | 27,7 K RON | 51,4 K RON | 92,6 K RON | 0 RON | 174,1 K RON | – |
| Rezultat net | 25,1 K RON | −6,5 K RON | 9,0 K RON | 10,0 K RON | 12,1 K RON | −92,4 K RON | 13,6 K RON | ▲ 114,7% |
| Total active | 207,0 K RON | 217,6 K RON | 221,1 K RON | 267,1 K RON | 257,2 K RON | 280,1 K RON | 271,2 K RON | ▼ 3,2% |
| Capitaluri proprii | 25,3 K RON | 18,8 K RON | 27,9 K RON | 37,9 K RON | 50,0 K RON | −42,5 K RON | −28,9 K RON | ▲ 31,9% |
| Datorii totale | 181,7 K RON | 198,7 K RON | 193,3 K RON | 229,2 K RON | 207,2 K RON | 146,2 K RON | 156,3 K RON | ▲ 6,9% |
| Lichiditate curentă | 1,00 | 0,59 | 0,63 | 0,73 | 0,95 | 1,59 | 1,55 | ▼ 2,1% |
| Marjă netă (%) | 52,35 | -10,55 | 32,60 | 19,54 | 13,03 | – | 7,79 | – |
| Scor bonitate | 67 | 30 | 68 | 73 | 73 | 39 | 54 | ▲ 38,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (13,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 54/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.