Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ALPHA GLOBAL LOGISTIC S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, NICOLAE TITULESCU, 10
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 282.553 RON | 283.253 RON | 239.765 RON | 40.661 RON | 43.488 RON | 243.654 RON | 82.138 RON | 161.516 RON | 40.861 RON | 202.793 RON | 0 RON | 151.029 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 943.152 RON | 945.733 RON | 881.402 RON | 55.570 RON | 64.331 RON | 362.387 RON | 157.152 RON | 205.235 RON | 96.431 RON | 265.956 RON | 0 RON | 197.107 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 1.642.129 RON | 1.660.150 RON | 1.442.739 RON | 202.836 RON | 217.411 RON | 448.615 RON | 119.290 RON | 329.325 RON | 292.009 RON | 156.606 RON | 0 RON | 305.333 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 1.609.382 RON | 1.619.754 RON | 1.513.531 RON | 92.543 RON | 106.223 RON | 409.176 RON | 164.879 RON | 244.297 RON | 325.885 RON | 83.291 RON | 0 RON | 139.811 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 1.475.031 RON | 1.483.955 RON | 1.399.849 RON | 70.946 RON | 84.106 RON | 673.246 RON | 359.135 RON | 314.111 RON | 323.069 RON | 374.731 RON | 1.255 RON | 280.800 RON | 0 RON | 24.554 RON | 4 |
| 2024 | 2.149.594 RON | 2.202.874 RON | 2.141.059 RON | 42.020 RON | 61.815 RON | 698.660 RON | 432.108 RON | 266.552 RON | 198.648 RON | 524.425 RON | 0 RON | 366.851 RON | 5.197 RON | 29.610 RON | 5 |
| 2025 | 4.017.528 RON | 4.027.728 RON | 3.545.681 RON | 395.976 RON | 482.047 RON | 1.681.546 RON | 1.201.934 RON | 479.612 RON | 396.216 RON | 1.341.011 RON | 58.220 RON | 555.868 RON | 3.248 RON | 58.929 RON | 7 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,592 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.36) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 282,6 K RON | 943,2 K RON | 1,64 M RON | 1,61 M RON | 1,48 M RON | 2,15 M RON | 4,02 M RON |
| Venituri totale | 283,3 K RON | 945,7 K RON | 1,66 M RON | 1,62 M RON | 1,48 M RON | 2,20 M RON | 4,03 M RON |
| Cheltuieli totale | 239,8 K RON | 881,4 K RON | 1,44 M RON | 1,51 M RON | 1,40 M RON | 2,14 M RON | 3,55 M RON |
| Rezultat net | 40,7 K RON | 55,6 K RON | 202,8 K RON | 92,5 K RON | 70,9 K RON | 42,0 K RON | 396,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,65 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,36 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,31 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | -0,10 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,25 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 69,01 |
| Durata stocaj (zile) | 5 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,23 |
| Durata încasare (zile) | 51 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 202,8 K RON | 243,7 K RON | 83,2% |
| 2020 | 266,0 K RON | 362,4 K RON | 73,4% |
| 2021 | 156,6 K RON | 448,6 K RON | 34,9% |
| 2022 | 83,3 K RON | 409,2 K RON | 20,4% |
| 2023 | 374,7 K RON | 673,2 K RON | 55,7% |
| 2024 | 524,4 K RON | 698,7 K RON | 75,1% |
| 2025 | 1,34 M RON | 1,68 M RON | 79,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 282,6 K RON | 943,2 K RON | 1,64 M RON | 1,61 M RON | 1,48 M RON | 2,15 M RON | 4,02 M RON | ▲ 86,9% |
| Rezultat net | 40,7 K RON | 55,6 K RON | 202,8 K RON | 92,5 K RON | 70,9 K RON | 42,0 K RON | 396,0 K RON | ▲ 842,4% |
| Total active | 243,7 K RON | 362,4 K RON | 448,6 K RON | 409,2 K RON | 673,2 K RON | 698,7 K RON | 1,68 M RON | ▲ 140,7% |
| Capitaluri proprii | 40,9 K RON | 96,4 K RON | 292,0 K RON | 325,9 K RON | 323,1 K RON | 198,6 K RON | 396,2 K RON | ▲ 99,5% |
| Datorii totale | 202,8 K RON | 266,0 K RON | 156,6 K RON | 83,3 K RON | 374,7 K RON | 524,4 K RON | 1,34 M RON | ▲ 155,7% |
| Lichiditate curentă | 0,80 | 0,77 | 2,10 | 2,93 | 0,84 | 0,51 | 0,36 | ▼ 29,6% |
| Marjă netă (%) | 14,39 | 5,89 | 12,35 | 5,75 | 4,81 | 1,95 | 9,86 | ▲ 405,6% |
| Scor bonitate | 60 | 63 | 100 | 82 | 48 | 50 | 58 | ▲ 16,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (396,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.