Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LA SHOCKETTE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, ZAMBILEI, 1, 47, 1, 707515, Tr. 1, parter
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 10.840 RON | 10.848 RON | 8.509 RON | 2.013 RON | 2.339 RON | 2.385 RON | 61 RON | 2.324 RON | 2.213 RON | 172 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 14.642 RON | 14.650 RON | 8.882 RON | 5.329 RON | 5.768 RON | 7.711 RON | 0 RON | 7.711 RON | 7.542 RON | 169 RON | 199 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 17.990 RON | 18.194 RON | 9.843 RON | 7.871 RON | 8.351 RON | 15.503 RON | 0 RON | 15.503 RON | 15.412 RON | 91 RON | 1.173 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 16.690 RON | 16.810 RON | 13.466 RON | 2.840 RON | 3.344 RON | 18.310 RON | 0 RON | 18.310 RON | 18.253 RON | 107 RON | 2.466 RON | 0 RON | 0 RON | 50 RON | 1 |
| 2023 | 16.091 RON | 16.245 RON | 9.601 RON | 5.634 RON | 6.644 RON | 23.836 RON | 0 RON | 23.836 RON | 23.886 RON | 0 RON | 920 RON | 59 RON | 0 RON | 50 RON | 0 |
| 2024 | 17.995 RON | 17.995 RON | 9.703 RON | 7.164 RON | 8.292 RON | 31.678 RON | 0 RON | 31.678 RON | 31.050 RON | 678 RON | 0 RON | 258 RON | 0 RON | 50 RON | 0 |
| 2025 | 17.160 RON | 17.190 RON | 8.643 RON | 7.384 RON | 8.547 RON | 38.981 RON | 0 RON | 38.981 RON | 38.434 RON | 597 RON | 834 RON | 258 RON | 0 RON | 50 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (54)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
- 9621 Activități de coafură și frizerie
- 9622 Activități de tratament și înfrumusețare
- 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9602 — Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Top format din 393 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,8 K RON | 14,6 K RON | 18,0 K RON | 16,7 K RON | 16,1 K RON | 18,0 K RON | 17,2 K RON |
| Venituri totale | 10,8 K RON | 14,7 K RON | 18,2 K RON | 16,8 K RON | 16,2 K RON | 18,0 K RON | 17,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 8,5 K RON | 8,9 K RON | 9,8 K RON | 13,5 K RON | 9,6 K RON | 9,7 K RON | 8,6 K RON |
| Rezultat net | 2,0 K RON | 5,3 K RON | 7,9 K RON | 2,8 K RON | 5,6 K RON | 7,2 K RON | 7,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 19,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 65,29 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 63,90 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 63,47 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 65,29 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 20,58 |
| Durata stocaj (zile) | 18 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 66,51 |
| Durata încasare (zile) | 6 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 172 RON | 2,4 K RON | 7,2% |
| 2020 | 169 RON | 7,7 K RON | 2,2% |
| 2021 | 91 RON | 15,5 K RON | 0,6% |
| 2022 | 107 RON | 18,3 K RON | 0,6% |
| 2023 | 0 RON | 23,8 K RON | 0,0% |
| 2024 | 678 RON | 31,7 K RON | 2,1% |
| 2025 | 597 RON | 39,0 K RON | 1,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,8 K RON | 14,6 K RON | 18,0 K RON | 16,7 K RON | 16,1 K RON | 18,0 K RON | 17,2 K RON | ▼ 4,6% |
| Rezultat net | 2,0 K RON | 5,3 K RON | 7,9 K RON | 2,8 K RON | 5,6 K RON | 7,2 K RON | 7,4 K RON | ▲ 3,1% |
| Total active | 2,4 K RON | 7,7 K RON | 15,5 K RON | 18,3 K RON | 23,8 K RON | 31,7 K RON | 39,0 K RON | ▲ 23,1% |
| Capitaluri proprii | 2,2 K RON | 7,5 K RON | 15,4 K RON | 18,3 K RON | 23,9 K RON | 31,1 K RON | 38,4 K RON | ▲ 23,8% |
| Datorii totale | 172 RON | 169 RON | 91 RON | 107 RON | 0 RON | 678 RON | 597 RON | ▼ 11,9% |
| Lichiditate curentă | 13,51 | 45,63 | 170,36 | 171,12 | – | 46,72 | 65,29 | ▲ 39,7% |
| Marjă netă (%) | 18,57 | 36,40 | 43,75 | 17,02 | 35,01 | 39,81 | 43,03 | ▲ 8,1% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 87 | 67 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (65.29), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 19,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.