Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SHAPE WIZARD S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Petreştii de Jos, Comuna Petreştii de Jos, PETREŞTII DE JOS, 37, 407455
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 913.140 RON | 916.451 RON | 629.517 RON | 278.987 RON | 286.934 RON | 376.413 RON | 147.027 RON | 229.386 RON | 355.234 RON | 16.463 RON | 69.552 RON | 16.896 RON | 4.716 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 1.356.778 RON | 1.362.040 RON | 853.287 RON | 474.962 RON | 508.753 RON | 697.062 RON | 429.926 RON | 267.136 RON | 520.202 RON | 175.596 RON | 157.252 RON | 34.295 RON | 1.572 RON | 308 RON | 1 |
| 2025 | 1.700.554 RON | 1.703.936 RON | 1.265.843 RON | 380.803 RON | 438.093 RON | 718.992 RON | 395.490 RON | 323.502 RON | 446.043 RON | 285.873 RON | 86.724 RON | 211.430 RON | 0 RON | 12.924 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3250 — Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
Top format din 162 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 913,1 K RON | 1,36 M RON | 1,70 M RON |
| Venituri totale | 916,5 K RON | 1,36 M RON | 1,70 M RON |
| Cheltuieli totale | 629,5 K RON | 853,3 K RON | 1,27 M RON |
| Rezultat net | 279,0 K RON | 475,0 K RON | 380,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,11 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,13 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,83 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,52 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 19,61 |
| Durata stocaj (zile) | 19 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,04 |
| Durata încasare (zile) | 45 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 16,5 K RON | 376,4 K RON | 4,4% |
| 2024 | 175,6 K RON | 697,1 K RON | 25,2% |
| 2025 | 285,9 K RON | 719,0 K RON | 39,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 913,1 K RON | 1,36 M RON | 1,70 M RON | ▲ 25,3% |
| Rezultat net | 279,0 K RON | 475,0 K RON | 380,8 K RON | ▼ 19,8% |
| Total active | 376,4 K RON | 697,1 K RON | 719,0 K RON | ▲ 3,1% |
| Capitaluri proprii | 355,2 K RON | 520,2 K RON | 446,0 K RON | ▼ 14,3% |
| Datorii totale | 16,5 K RON | 175,6 K RON | 285,9 K RON | ▲ 62,8% |
| Lichiditate curentă | 13,93 | 1,52 | 1,13 | ▼ 25,6% |
| Marjă netă (%) | 30,55 | 35,01 | 22,39 | ▼ 36,0% |
| Scor bonitate | 87 | 90 | 77 | ▼ 14,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (380,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,11 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.