Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RONTZI PET S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Otopeni, INTRAREA CRINULUI, 3, 75100, camera nr. 2, PARTER, având suprafata utila de 12,69 mp.
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 123.426 RON | 123.426 RON | 113.176 RON | 9.027 RON | 10.250 RON | 54.795 RON | 122 RON | 54.673 RON | 9.227 RON | 45.960 RON | 52.533 RON | 0 RON | 0 RON | 392 RON | 1 |
| 2020 | 293.063 RON | 293.063 RON | 303.347 RON | −13.083 RON | −10.284 RON | 119.095 RON | 122 RON | 118.973 RON | −3.856 RON | 123.192 RON | 117.374 RON | 0 RON | 0 RON | 241 RON | 0 |
| 2021 | 297.003 RON | 297.004 RON | 267.618 RON | 26.398 RON | 29.386 RON | 284.401 RON | 122 RON | 284.279 RON | 22.541 RON | 261.949 RON | 264.147 RON | 16.698 RON | 0 RON | 89 RON | 2 |
| 2022 | 296.989 RON | 296.990 RON | 275.211 RON | 18.802 RON | 21.779 RON | 157.450 RON | 0 RON | 157.450 RON | 41.343 RON | 116.107 RON | 147.535 RON | 8.816 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 296.401 RON | 296.401 RON | 235.197 RON | 58.239 RON | 61.204 RON | 261.330 RON | 0 RON | 261.330 RON | 99.583 RON | 161.747 RON | 253.375 RON | 4.585 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 368.863 RON | 368.928 RON | 441.486 RON | −78.361 RON | −72.558 RON | 177.587 RON | 0 RON | 177.587 RON | 21.222 RON | 156.365 RON | 165.937 RON | 4.585 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 348.337 RON | 489.256 RON | 431.833 RON | 47.914 RON | 57.423 RON | 92.776 RON | 0 RON | 92.776 RON | 69.136 RON | 23.879 RON | 82.128 RON | 4.658 RON | 0 RON | 239 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4776 — Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
Top format din 237 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 123,4 K RON | 293,1 K RON | 297,0 K RON | 297,0 K RON | 296,4 K RON | 368,9 K RON | 348,3 K RON |
| Venituri totale | 123,4 K RON | 293,1 K RON | 297,0 K RON | 297,0 K RON | 296,4 K RON | 368,9 K RON | 489,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 113,2 K RON | 303,3 K RON | 267,6 K RON | 275,2 K RON | 235,2 K RON | 441,5 K RON | 431,8 K RON |
| Rezultat net | 9,0 K RON | −13,1 K RON | 26,4 K RON | 18,8 K RON | 58,2 K RON | −78,4 K RON | 47,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 407,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,89 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,45 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,25 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,89 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,24 |
| Durata stocaj (zile) | 86 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 74,78 |
| Durata încasare (zile) | 5 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 46,0 K RON | 54,8 K RON | 83,9% |
| 2020 | 123,2 K RON | 119,1 K RON | 103,4% |
| 2021 | 261,9 K RON | 284,4 K RON | 92,1% |
| 2022 | 116,1 K RON | 157,5 K RON | 73,7% |
| 2023 | 161,7 K RON | 261,3 K RON | 61,9% |
| 2024 | 156,4 K RON | 177,6 K RON | 88,1% |
| 2025 | 23,9 K RON | 92,8 K RON | 25,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 123,4 K RON | 293,1 K RON | 297,0 K RON | 297,0 K RON | 296,4 K RON | 368,9 K RON | 348,3 K RON | ▼ 5,6% |
| Rezultat net | 9,0 K RON | −13,1 K RON | 26,4 K RON | 18,8 K RON | 58,2 K RON | −78,4 K RON | 47,9 K RON | ▲ 161,1% |
| Total active | 54,8 K RON | 119,1 K RON | 284,4 K RON | 157,5 K RON | 261,3 K RON | 177,6 K RON | 92,8 K RON | ▼ 47,8% |
| Capitaluri proprii | 9,2 K RON | −3,9 K RON | 22,5 K RON | 41,3 K RON | 99,6 K RON | 21,2 K RON | 69,1 K RON | ▲ 225,8% |
| Datorii totale | 46,0 K RON | 123,2 K RON | 261,9 K RON | 116,1 K RON | 161,7 K RON | 156,4 K RON | 23,9 K RON | ▼ 84,7% |
| Lichiditate curentă | 1,19 | 0,97 | 1,09 | 1,36 | 1,62 | 1,14 | 3,89 | ▲ 242,1% |
| Marjă netă (%) | 7,31 | -4,46 | 8,89 | 6,33 | 19,65 | -21,24 | 13,76 | ▲ 164,8% |
| Scor bonitate | 62 | 24 | 63 | 62 | 85 | 44 | 95 | ▲ 115,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (47,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.89), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 407,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.