Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
STAL TRANS FZN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, DREPTĂŢII, 22, 11, 3, 23, 707085
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 801 RON | −801 RON | −801 RON | 9 RON | 0 RON | 9 RON | −601 RON | 610 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 71.630 RON | 71.630 RON | 75.898 RON | −4.947 RON | −4.268 RON | 18.107 RON | 0 RON | 18.107 RON | −5.548 RON | 23.655 RON | 428 RON | 12.143 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 133.132 RON | 133.132 RON | 118.358 RON | 13.443 RON | 14.774 RON | 14.649 RON | 0 RON | 14.649 RON | 7.895 RON | 6.754 RON | 0 RON | 10.622 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 85.548 RON | 85.548 RON | 53.242 RON | 31.416 RON | 32.306 RON | 44.400 RON | 0 RON | 44.400 RON | 39.311 RON | 5.089 RON | 33.005 RON | 9.028 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 133.202 RON | 133.202 RON | 114.257 RON | 17.613 RON | 18.945 RON | 68.275 RON | 0 RON | 68.275 RON | 56.924 RON | 11.351 RON | 4.471 RON | 51.822 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 166.771 RON | 166.771 RON | 164.411 RON | 692 RON | 2.360 RON | 45.996 RON | 0 RON | 45.996 RON | 14.616 RON | 31.380 RON | 0 RON | 44.134 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 193.839 RON | 193.839 RON | 166.278 RON | 25.623 RON | 27.561 RON | 50.094 RON | 0 RON | 50.094 RON | 26.239 RON | 23.855 RON | 0 RON | 47.423 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 1330 Finisarea materialelor textile
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 944 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 71,6 K RON | 133,1 K RON | 85,5 K RON | 133,2 K RON | 166,8 K RON | 193,8 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 71,6 K RON | 133,1 K RON | 85,5 K RON | 133,2 K RON | 166,8 K RON | 193,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 801 RON | 75,9 K RON | 118,4 K RON | 53,2 K RON | 114,3 K RON | 164,4 K RON | 166,3 K RON |
| Rezultat net | −801 RON | −4,9 K RON | 13,4 K RON | 31,4 K RON | 17,6 K RON | 692 RON | 25,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 222,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,10 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,10 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,11 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,10 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,09 |
| Durata încasare (zile) | 89 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 610 RON | 9 RON | 6.777,8% |
| 2020 | 23,7 K RON | 18,1 K RON | 130,6% |
| 2021 | 6,8 K RON | 14,6 K RON | 46,1% |
| 2022 | 5,1 K RON | 44,4 K RON | 11,5% |
| 2023 | 11,4 K RON | 68,3 K RON | 16,6% |
| 2024 | 31,4 K RON | 46,0 K RON | 68,2% |
| 2025 | 23,9 K RON | 50,1 K RON | 47,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 71,6 K RON | 133,1 K RON | 85,5 K RON | 133,2 K RON | 166,8 K RON | 193,8 K RON | ▲ 16,2% |
| Rezultat net | −801 RON | −4,9 K RON | 13,4 K RON | 31,4 K RON | 17,6 K RON | 692 RON | 25,6 K RON | ▲ 3.602,7% |
| Total active | 9 RON | 18,1 K RON | 14,6 K RON | 44,4 K RON | 68,3 K RON | 46,0 K RON | 50,1 K RON | ▲ 8,9% |
| Capitaluri proprii | −601 RON | −5,5 K RON | 7,9 K RON | 39,3 K RON | 56,9 K RON | 14,6 K RON | 26,2 K RON | ▲ 79,5% |
| Datorii totale | 610 RON | 23,7 K RON | 6,8 K RON | 5,1 K RON | 11,4 K RON | 31,4 K RON | 23,9 K RON | ▼ 24,0% |
| Lichiditate curentă | 0,01 | 0,77 | 2,17 | 8,72 | 6,01 | 1,47 | 2,10 | ▲ 43,3% |
| Marjă netă (%) | – | -6,91 | 10,10 | 36,72 | 13,22 | 0,41 | 13,22 | ▲ 3.124,4% |
| Scor bonitate | 22 | 24 | 100 | 95 | 87 | 62 | 100 | ▲ 61,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (25,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.1), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 222,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.