Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HAP DE LA VLAD S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Baciu, Comuna Baciu, Jupiter, 1, F, 2, 26, 407055
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 38.615 RON | 56.621 RON | 40.534 RON | 14.929 RON | 16.087 RON | 34.826 RON | 2.365 RON | 32.461 RON | 15.129 RON | 19.697 RON | 23.144 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 277.905 RON | 287.639 RON | 260.543 RON | 24.317 RON | 27.096 RON | 35.548 RON | 3.488 RON | 32.060 RON | 24.517 RON | 11.031 RON | 6.238 RON | 7.407 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 502.308 RON | 504.282 RON | 440.422 RON | 58.837 RON | 63.860 RON | 180.860 RON | 16.293 RON | 164.567 RON | 59.037 RON | 121.823 RON | 12.990 RON | 28.175 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 890.159 RON | 917.425 RON | 530.971 RON | 377.552 RON | 386.454 RON | 482.436 RON | 22.290 RON | 460.146 RON | 377.752 RON | 104.684 RON | 26.413 RON | 359.823 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 1.383.301 RON | 1.455.929 RON | 954.941 RON | 487.155 RON | 500.988 RON | 637.400 RON | 45.312 RON | 592.088 RON | 487.355 RON | 150.045 RON | 44.204 RON | 479.522 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 1.436.438 RON | 1.478.665 RON | 1.049.619 RON | 385.953 RON | 429.046 RON | 661.397 RON | 192.538 RON | 468.859 RON | 386.153 RON | 313.171 RON | 41.611 RON | 337.407 RON | 0 RON | 37.927 RON | 5 |
| 2025 | 1.388.462 RON | 1.434.558 RON | 1.232.000 RON | 166.798 RON | 202.558 RON | 495.516 RON | 138.031 RON | 357.485 RON | 166.998 RON | 391.484 RON | 61.692 RON | 230.412 RON | 0 RON | 62.966 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1072 — Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
Top format din 26 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.91) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 38,6 K RON | 277,9 K RON | 502,3 K RON | 890,2 K RON | 1,38 M RON | 1,44 M RON | 1,39 M RON |
| Venituri totale | 56,6 K RON | 287,6 K RON | 504,3 K RON | 917,4 K RON | 1,46 M RON | 1,48 M RON | 1,43 M RON |
| Cheltuieli totale | 40,5 K RON | 260,5 K RON | 440,4 K RON | 531,0 K RON | 954,9 K RON | 1,05 M RON | 1,23 M RON |
| Rezultat net | 14,9 K RON | 24,3 K RON | 58,8 K RON | 377,6 K RON | 487,2 K RON | 386,0 K RON | 166,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,88 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,91 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,76 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,17 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,27 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 22,51 |
| Durata stocaj (zile) | 16 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,03 |
| Durata încasare (zile) | 61 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 19,7 K RON | 34,8 K RON | 56,6% |
| 2020 | 11,0 K RON | 35,5 K RON | 31,0% |
| 2021 | 121,8 K RON | 180,9 K RON | 67,4% |
| 2022 | 104,7 K RON | 482,4 K RON | 21,7% |
| 2023 | 150,0 K RON | 637,4 K RON | 23,5% |
| 2024 | 313,2 K RON | 661,4 K RON | 47,4% |
| 2025 | 391,5 K RON | 495,5 K RON | 79,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 38,6 K RON | 277,9 K RON | 502,3 K RON | 890,2 K RON | 1,38 M RON | 1,44 M RON | 1,39 M RON | ▼ 3,3% |
| Rezultat net | 14,9 K RON | 24,3 K RON | 58,8 K RON | 377,6 K RON | 487,2 K RON | 386,0 K RON | 166,8 K RON | ▼ 56,8% |
| Total active | 34,8 K RON | 35,5 K RON | 180,9 K RON | 482,4 K RON | 637,4 K RON | 661,4 K RON | 495,5 K RON | ▼ 25,1% |
| Capitaluri proprii | 15,1 K RON | 24,5 K RON | 59,0 K RON | 377,8 K RON | 487,4 K RON | 386,2 K RON | 167,0 K RON | ▼ 56,8% |
| Datorii totale | 19,7 K RON | 11,0 K RON | 121,8 K RON | 104,7 K RON | 150,0 K RON | 313,2 K RON | 391,5 K RON | ▲ 25,0% |
| Lichiditate curentă | 1,65 | 2,91 | 1,35 | 4,40 | 3,95 | 1,50 | 0,91 | ▼ 39,0% |
| Marjă netă (%) | 38,66 | 8,75 | 11,71 | 42,41 | 35,22 | 26,87 | 12,01 | ▼ 55,3% |
| Scor bonitate | 77 | 95 | 80 | 100 | 95 | 77 | 58 | ▼ 24,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (166,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,88 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.