Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
JET SET PLANNER S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Voluntari, EROU NITA PINTEA, 39C, 2, 77190, PARTER, 33,01 MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.638.890 RON | 1.645.277 RON | 1.743.918 RON | −114.312 RON | −98.641 RON | 170.813 RON | 4.084 RON | 166.729 RON | −55.705 RON | 199.508 RON | 500 RON | 229.627 RON | 20.744 RON | 3.142 RON | 1 |
| 2020 | 348.107 RON | 348.493 RON | 323.710 RON | 19.786 RON | 24.783 RON | 83.005 RON | 2.623 RON | 80.382 RON | 3.036 RON | 68.176 RON | 500 RON | 96.636 RON | 12.546 RON | 4.304 RON | 1 |
| 2021 | 162.781 RON | 165.460 RON | 103.438 RON | 57.238 RON | 62.022 RON | 179.463 RON | 1.270 RON | 178.193 RON | 69.147 RON | 107.475 RON | 0 RON | 84.295 RON | 0 RON | 710 RON | 1 |
| 2022 | 326.580 RON | 326.585 RON | 216.777 RON | 103.263 RON | 109.808 RON | 1.081.064 RON | 1.093 RON | 1.079.971 RON | 167.107 RON | 911.246 RON | 500 RON | 789.790 RON | 0 RON | 840 RON | 1 |
| 2023 | 132.683 RON | 132.920 RON | 125.843 RON | 6.340 RON | 7.077 RON | 197.383 RON | 915 RON | 196.468 RON | 123.448 RON | 72.179 RON | 500 RON | 142.898 RON | 0 RON | 1.795 RON | 1 |
| 2024 | 199.685 RON | 200.227 RON | 218.690 RON | −20.360 RON | −18.463 RON | 229.841 RON | 738 RON | 229.103 RON | 60.698 RON | 166.317 RON | 0 RON | 172.872 RON | 0 RON | 725 RON | 1 |
| 2025 | 178.399 RON | 242.525 RON | 218.888 RON | 21.287 RON | 23.637 RON | 280.310 RON | 86.756 RON | 193.554 RON | 66.985 RON | 206.010 RON | 0 RON | 112.019 RON | 8.464 RON | 1.149 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7490 — Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
Top format din 303 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.94) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,64 M RON | 348,1 K RON | 162,8 K RON | 326,6 K RON | 132,7 K RON | 199,7 K RON | 178,4 K RON |
| Venituri totale | 1,65 M RON | 348,5 K RON | 165,5 K RON | 326,6 K RON | 132,9 K RON | 200,2 K RON | 242,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,74 M RON | 323,7 K RON | 103,4 K RON | 216,8 K RON | 125,8 K RON | 218,7 K RON | 218,9 K RON |
| Rezultat net | −114,3 K RON | 19,8 K RON | 57,2 K RON | 103,3 K RON | 6,3 K RON | −20,4 K RON | 21,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −245,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,94 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,94 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,40 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,36 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,59 |
| Durata încasare (zile) | 229 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 199,5 K RON | 170,8 K RON | 116,8% |
| 2020 | 68,2 K RON | 83,0 K RON | 82,1% |
| 2021 | 107,5 K RON | 179,5 K RON | 59,9% |
| 2022 | 911,2 K RON | 1,08 M RON | 84,3% |
| 2023 | 72,2 K RON | 197,4 K RON | 36,6% |
| 2024 | 166,3 K RON | 229,8 K RON | 72,4% |
| 2025 | 206,0 K RON | 280,3 K RON | 73,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,64 M RON | 348,1 K RON | 162,8 K RON | 326,6 K RON | 132,7 K RON | 199,7 K RON | 178,4 K RON | ▼ 10,7% |
| Rezultat net | −114,3 K RON | 19,8 K RON | 57,2 K RON | 103,3 K RON | 6,3 K RON | −20,4 K RON | 21,3 K RON | ▲ 204,6% |
| Total active | 170,8 K RON | 83,0 K RON | 179,5 K RON | 1,08 M RON | 197,4 K RON | 229,8 K RON | 280,3 K RON | ▲ 22,0% |
| Capitaluri proprii | −55,7 K RON | 3,0 K RON | 69,1 K RON | 167,1 K RON | 123,4 K RON | 60,7 K RON | 67,0 K RON | ▲ 10,4% |
| Datorii totale | 199,5 K RON | 68,2 K RON | 107,5 K RON | 911,2 K RON | 72,2 K RON | 166,3 K RON | 206,0 K RON | ▲ 23,9% |
| Lichiditate curentă | 0,84 | 1,18 | 1,66 | 1,19 | 2,72 | 1,38 | 0,94 | ▼ 31,8% |
| Marjă netă (%) | -6,97 | 5,68 | 35,16 | 31,62 | 4,78 | -10,20 | 11,93 | ▲ 217,0% |
| Scor bonitate | 24 | 63 | 85 | 75 | 77 | 44 | 60 | ▲ 36,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (21,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.