Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RE7 AGENTIA DE PROMOVARE ONLINE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Splaiul Independenței, 294E, B, 3, 21, 41501
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 74.212 RON | 74.212 RON | 30.460 RON | 42.896 RON | 43.752 RON | 57.756 RON | 0 RON | 57.756 RON | 43.296 RON | 14.460 RON | 0 RON | 25.561 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 716.335 RON | 717.318 RON | 356.794 RON | 353.576 RON | 360.524 RON | 411.457 RON | 5.162 RON | 406.295 RON | 354.056 RON | 57.401 RON | 23.574 RON | 324.782 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 1.781.488 RON | 1.787.989 RON | 1.302.563 RON | 469.631 RON | 485.426 RON | 808.233 RON | 2.223 RON | 806.010 RON | 470.111 RON | 338.122 RON | 0 RON | 478.272 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 3.421.999 RON | 3.430.523 RON | 2.195.530 RON | 1.200.902 RON | 1.234.993 RON | 1.535.812 RON | 355.623 RON | 1.180.189 RON | 1.201.382 RON | 195.162 RON | 0 RON | 845.178 RON | 139.268 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 2.455.437 RON | 2.477.714 RON | 1.669.911 RON | 786.091 RON | 807.803 RON | 1.899.539 RON | 511.464 RON | 1.388.075 RON | 1.665.911 RON | 161.860 RON | 0 RON | 792.914 RON | 71.768 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 2.475.745 RON | 2.487.295 RON | 1.771.549 RON | 665.171 RON | 715.746 RON | 2.110.560 RON | 982.480 RON | 1.128.080 RON | 1.825.516 RON | 213.276 RON | 0 RON | 708.654 RON | 71.768 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 2.193.199 RON | 2.223.339 RON | 2.219.866 RON | −19.719 RON | 3.473 RON | 2.128.684 RON | 1.078.228 RON | 1.050.456 RON | 611.519 RON | 1.445.397 RON | 0 RON | 427.447 RON | 71.768 RON | 0 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 5819 Alte activități de editare
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 6,103 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.73) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−19.719 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 74,2 K RON | 716,3 K RON | 1,78 M RON | 3,42 M RON | 2,46 M RON | 2,48 M RON | 2,19 M RON |
| Venituri totale | 74,2 K RON | 717,3 K RON | 1,79 M RON | 3,43 M RON | 2,48 M RON | 2,49 M RON | 2,22 M RON |
| Cheltuieli totale | 30,5 K RON | 356,8 K RON | 1,30 M RON | 2,20 M RON | 1,67 M RON | 1,77 M RON | 2,22 M RON |
| Rezultat net | 42,9 K RON | 353,6 K RON | 469,6 K RON | 1,20 M RON | 786,1 K RON | 665,2 K RON | −19,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,38 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,73 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,73 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,18 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,47 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,13 |
| Durata încasare (zile) | 71 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 14,5 K RON | 57,8 K RON | 25,0% |
| 2020 | 57,4 K RON | 411,5 K RON | 14,0% |
| 2021 | 338,1 K RON | 808,2 K RON | 41,8% |
| 2022 | 195,2 K RON | 1,54 M RON | 12,7% |
| 2023 | 161,9 K RON | 1,90 M RON | 8,5% |
| 2024 | 213,3 K RON | 2,11 M RON | 10,1% |
| 2025 | 1,45 M RON | 2,13 M RON | 67,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 74,2 K RON | 716,3 K RON | 1,78 M RON | 3,42 M RON | 2,46 M RON | 2,48 M RON | 2,19 M RON | ▼ 11,4% |
| Rezultat net | 42,9 K RON | 353,6 K RON | 469,6 K RON | 1,20 M RON | 786,1 K RON | 665,2 K RON | −19,7 K RON | ▼ 103,0% |
| Total active | 57,8 K RON | 411,5 K RON | 808,2 K RON | 1,54 M RON | 1,90 M RON | 2,11 M RON | 2,13 M RON | ▲ 0,9% |
| Capitaluri proprii | 43,3 K RON | 354,1 K RON | 470,1 K RON | 1,20 M RON | 1,67 M RON | 1,83 M RON | 611,5 K RON | ▼ 66,5% |
| Datorii totale | 14,5 K RON | 57,4 K RON | 338,1 K RON | 195,2 K RON | 161,9 K RON | 213,3 K RON | 1,45 M RON | ▲ 577,7% |
| Lichiditate curentă | 3,99 | 7,08 | 2,38 | 6,05 | 8,58 | 5,29 | 0,73 | ▼ 86,3% |
| Marjă netă (%) | 57,80 | 49,36 | 26,36 | 35,09 | 32,01 | 26,87 | -0,90 | ▼ 103,3% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 100 | 87 | 80 | 30 | ▼ 62,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,38 M RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (30/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.