Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DEARO AUTO SERVICE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, ZEŢARILOR, 9, 52611, 5, PARTER (PARCARE, GRUP SANITAR, BIROU SI SPATIU TEHNIC)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 11.226 RON | −11.226 RON | −11.226 RON | 212 RON | 0 RON | 212 RON | −11.026 RON | 11.238 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 91.146 RON | 91.146 RON | 35.704 RON | 54.526 RON | 55.442 RON | 44.916 RON | 0 RON | 44.916 RON | 43.500 RON | 1.416 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 342.030 RON | 343.145 RON | 262.610 RON | 77.103 RON | 80.535 RON | 138.300 RON | 0 RON | 138.300 RON | 120.603 RON | 17.697 RON | 97.433 RON | 1.864 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 198.874 RON | 198.874 RON | 156.127 RON | 40.758 RON | 42.747 RON | 168.878 RON | 0 RON | 168.878 RON | 161.361 RON | 7.517 RON | 146.105 RON | 10.024 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 375.742 RON | 375.742 RON | 447.724 RON | −75.741 RON | −71.982 RON | 124.983 RON | 0 RON | 124.983 RON | 85.619 RON | 39.364 RON | 101.991 RON | 12.805 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 252.469 RON | 252.469 RON | 217.880 RON | 32.409 RON | 34.589 RON | 212.064 RON | 18.216 RON | 193.848 RON | 118.029 RON | 94.035 RON | 132.969 RON | 28.011 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 461.686 RON | 523.855 RON | 456.879 RON | 56.875 RON | 66.976 RON | 366.725 RON | 273.602 RON | 93.123 RON | 110.926 RON | 255.799 RON | 85.832 RON | 1.764 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4782 — Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Top format din 365 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.36) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 91,1 K RON | 342,0 K RON | 198,9 K RON | 375,7 K RON | 252,5 K RON | 461,7 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 91,1 K RON | 343,1 K RON | 198,9 K RON | 375,7 K RON | 252,5 K RON | 523,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 11,2 K RON | 35,7 K RON | 262,6 K RON | 156,1 K RON | 447,7 K RON | 217,9 K RON | 456,9 K RON |
| Rezultat net | −11,2 K RON | 54,5 K RON | 77,1 K RON | 40,8 K RON | −75,7 K RON | 32,4 K RON | 56,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 494,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,36 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,03 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,43 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,38 |
| Durata stocaj (zile) | 68 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 261,73 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 11,2 K RON | 212 RON | 5.300,9% |
| 2020 | 1,4 K RON | 44,9 K RON | 3,2% |
| 2021 | 17,7 K RON | 138,3 K RON | 12,8% |
| 2022 | 7,5 K RON | 168,9 K RON | 4,5% |
| 2023 | 39,4 K RON | 125,0 K RON | 31,5% |
| 2024 | 94,0 K RON | 212,1 K RON | 44,3% |
| 2025 | 255,8 K RON | 366,7 K RON | 69,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 91,1 K RON | 342,0 K RON | 198,9 K RON | 375,7 K RON | 252,5 K RON | 461,7 K RON | ▲ 82,9% |
| Rezultat net | −11,2 K RON | 54,5 K RON | 77,1 K RON | 40,8 K RON | −75,7 K RON | 32,4 K RON | 56,9 K RON | ▲ 75,5% |
| Total active | 212 RON | 44,9 K RON | 138,3 K RON | 168,9 K RON | 125,0 K RON | 212,1 K RON | 366,7 K RON | ▲ 72,9% |
| Capitaluri proprii | −11,0 K RON | 43,5 K RON | 120,6 K RON | 161,4 K RON | 85,6 K RON | 118,0 K RON | 110,9 K RON | ▼ 6,0% |
| Datorii totale | 11,2 K RON | 1,4 K RON | 17,7 K RON | 7,5 K RON | 39,4 K RON | 94,0 K RON | 255,8 K RON | ▲ 172,0% |
| Lichiditate curentă | 0,02 | 31,72 | 7,81 | 22,47 | 3,18 | 2,06 | 0,36 | ▼ 82,3% |
| Marjă netă (%) | – | 59,82 | 22,54 | 20,49 | -20,16 | 12,84 | 12,32 | ▼ 4,0% |
| Scor bonitate | 22 | 95 | 95 | 87 | 64 | 87 | 68 | ▼ 21,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (56,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 494,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.