Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DOCTOR IOANA STEFANICA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, DUDEŞTI, 102, 1A, 31087, 3, Corp A, parter, Camera 13
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 35.941 RON | 35.941 RON | 29.620 RON | 5.962 RON | 6.321 RON | 21.255 RON | 0 RON | 21.255 RON | 6.162 RON | 15.552 RON | 0 RON | 806 RON | 0 RON | 459 RON | 3 |
| 2020 | 184.491 RON | 184.497 RON | 106.582 RON | 76.209 RON | 77.915 RON | 88.439 RON | 0 RON | 88.439 RON | 76.449 RON | 12.296 RON | 0 RON | 80.957 RON | 0 RON | 306 RON | 3 |
| 2021 | 204.036 RON | 204.038 RON | 114.768 RON | 87.271 RON | 89.270 RON | 95.768 RON | 0 RON | 95.768 RON | 87.511 RON | 8.257 RON | 0 RON | 85.573 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 249.615 RON | 250.267 RON | 112.050 RON | 135.714 RON | 138.217 RON | 231.550 RON | 0 RON | 231.550 RON | 223.225 RON | 8.325 RON | 0 RON | 221.840 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 345.014 RON | 345.016 RON | 189.436 RON | 152.303 RON | 155.580 RON | 356.865 RON | 177.284 RON | 179.581 RON | 219.278 RON | 137.587 RON | 0 RON | 165.723 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 446.733 RON | 446.737 RON | 218.175 RON | 215.160 RON | 228.562 RON | 381.022 RON | 139.294 RON | 241.728 RON | 265.688 RON | 115.334 RON | 0 RON | 225.473 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 456.970 RON | 456.976 RON | 230.437 RON | 213.104 RON | 226.539 RON | 301.450 RON | 101.305 RON | 200.145 RON | 213.344 RON | 88.106 RON | 0 RON | 178.880 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Top format din 2,693 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 35,9 K RON | 184,5 K RON | 204,0 K RON | 249,6 K RON | 345,0 K RON | 446,7 K RON | 457,0 K RON |
| Venituri totale | 35,9 K RON | 184,5 K RON | 204,0 K RON | 250,3 K RON | 345,0 K RON | 446,7 K RON | 457,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 29,6 K RON | 106,6 K RON | 114,8 K RON | 112,1 K RON | 189,4 K RON | 218,2 K RON | 230,4 K RON |
| Rezultat net | 6,0 K RON | 76,2 K RON | 87,3 K RON | 135,7 K RON | 152,3 K RON | 215,2 K RON | 213,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 550,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,27 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,27 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,24 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,42 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,55 |
| Durata încasare (zile) | 143 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 15,6 K RON | 21,3 K RON | 73,2% |
| 2020 | 12,3 K RON | 88,4 K RON | 13,9% |
| 2021 | 8,3 K RON | 95,8 K RON | 8,6% |
| 2022 | 8,3 K RON | 231,6 K RON | 3,6% |
| 2023 | 137,6 K RON | 356,9 K RON | 38,6% |
| 2024 | 115,3 K RON | 381,0 K RON | 30,3% |
| 2025 | 88,1 K RON | 301,5 K RON | 29,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 35,9 K RON | 184,5 K RON | 204,0 K RON | 249,6 K RON | 345,0 K RON | 446,7 K RON | 457,0 K RON | ▲ 2,3% |
| Rezultat net | 6,0 K RON | 76,2 K RON | 87,3 K RON | 135,7 K RON | 152,3 K RON | 215,2 K RON | 213,1 K RON | ▼ 1,0% |
| Total active | 21,3 K RON | 88,4 K RON | 95,8 K RON | 231,6 K RON | 356,9 K RON | 381,0 K RON | 301,5 K RON | ▼ 20,9% |
| Capitaluri proprii | 6,2 K RON | 76,4 K RON | 87,5 K RON | 223,2 K RON | 219,3 K RON | 265,7 K RON | 213,3 K RON | ▼ 19,7% |
| Datorii totale | 15,6 K RON | 12,3 K RON | 8,3 K RON | 8,3 K RON | 137,6 K RON | 115,3 K RON | 88,1 K RON | ▼ 23,6% |
| Lichiditate curentă | 1,37 | 7,19 | 11,60 | 27,81 | 1,31 | 2,10 | 2,27 | ▲ 8,4% |
| Marjă netă (%) | 16,59 | 41,31 | 42,77 | 54,37 | 44,14 | 48,16 | 46,63 | ▼ 3,2% |
| Scor bonitate | 67 | 100 | 100 | 100 | 85 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (213,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.27), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 550,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.