Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GEROTO PROPERTY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, UNIRII, 58, 4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.500 RON | 2.500 RON | 99.019 RON | −96.544 RON | −96.519 RON | 3.806.256 RON | 2.113.661 RON | 1.692.595 RON | −96.344 RON | 3.967.854 RON | 620.702 RON | 1.062.028 RON | 0 RON | 65.254 RON | 2 |
| 2020 | 7.046 RON | 7.046 RON | 356.052 RON | −349.076 RON | −349.006 RON | 4.969.696 RON | 2.065.406 RON | 2.904.290 RON | −445.420 RON | 5.734.420 RON | 2.157.661 RON | 637.147 RON | 0 RON | 319.304 RON | 2 |
| 2021 | 388.622 RON | 513.663 RON | 467.303 RON | 41.223 RON | 46.360 RON | 8.114.711 RON | 6.439.537 RON | 1.675.174 RON | −404.197 RON | 8.289.006 RON | 445.243 RON | 1.146.674 RON | 1.501.831 RON | 1.271.929 RON | 2 |
| 2022 | 457.626 RON | 457.659 RON | 482.383 RON | −29.489 RON | −24.724 RON | 9.746.921 RON | 8.563.902 RON | 1.183.019 RON | −433.686 RON | 7.934.934 RON | 45.586 RON | 1.136.508 RON | 2.245.690 RON | 17 RON | 2 |
| 2023 | 471.188 RON | 483.421 RON | 603.599 RON | −125.011 RON | −120.178 RON | 10.756.339 RON | 9.379.298 RON | 1.377.041 RON | −558.697 RON | 8.366.750 RON | 393.526 RON | 958.341 RON | 2.951.229 RON | 2.943 RON | 2 |
| 2024 | 662.879 RON | 710.661 RON | 377.167 RON | 317.012 RON | 333.494 RON | 11.492.635 RON | 2.749.819 RON | 8.742.816 RON | −241.685 RON | 7.873.512 RON | 7.419.906 RON | 1.163.748 RON | 3.877.984 RON | 17.176 RON | 1 |
| 2025 | 395.465 RON | 408.307 RON | 615.334 RON | −214.108 RON | −207.027 RON | 11.993.640 RON | 3.146.780 RON | 8.846.860 RON | −455.793 RON | 8.080.501 RON | 7.655.608 RON | 1.176.754 RON | 4.386.108 RON | 17.176 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Top format din 2,269 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−455.793 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−214.108 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,5 K RON | 7,0 K RON | 388,6 K RON | 457,6 K RON | 471,2 K RON | 662,9 K RON | 395,5 K RON |
| Venituri totale | 2,5 K RON | 7,0 K RON | 513,7 K RON | 457,7 K RON | 483,4 K RON | 710,7 K RON | 408,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 99,0 K RON | 356,1 K RON | 467,3 K RON | 482,4 K RON | 603,6 K RON | 377,2 K RON | 615,3 K RON |
| Rezultat net | −96,5 K RON | −349,1 K RON | 41,2 K RON | −29,5 K RON | −125,0 K RON | 317,0 K RON | −214,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 708,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,09 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,15 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,48 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,05 |
| Durata stocaj (zile) | 7.066 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,34 |
| Durata încasare (zile) | 1.086 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,97 M RON | 3,81 M RON | 104,3% |
| 2020 | 5,73 M RON | 4,97 M RON | 115,4% |
| 2021 | 8,29 M RON | 8,11 M RON | 102,2% |
| 2022 | 7,93 M RON | 9,75 M RON | 81,4% |
| 2023 | 8,37 M RON | 10,76 M RON | 77,8% |
| 2024 | 7,87 M RON | 11,49 M RON | 68,5% |
| 2025 | 8,08 M RON | 11,99 M RON | 67,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,5 K RON | 7,0 K RON | 388,6 K RON | 457,6 K RON | 471,2 K RON | 662,9 K RON | 395,5 K RON | ▼ 40,3% |
| Rezultat net | −96,5 K RON | −349,1 K RON | 41,2 K RON | −29,5 K RON | −125,0 K RON | 317,0 K RON | −214,1 K RON | ▼ 167,5% |
| Total active | 3,81 M RON | 4,97 M RON | 8,11 M RON | 9,75 M RON | 10,76 M RON | 11,49 M RON | 11,99 M RON | ▲ 4,4% |
| Capitaluri proprii | −96,3 K RON | −445,4 K RON | −404,2 K RON | −433,7 K RON | −558,7 K RON | −241,7 K RON | −455,8 K RON | ▼ 88,6% |
| Datorii totale | 3,97 M RON | 5,73 M RON | 8,29 M RON | 7,93 M RON | 8,37 M RON | 7,87 M RON | 8,08 M RON | ▲ 2,6% |
| Lichiditate curentă | 0,43 | 0,51 | 0,20 | 0,15 | 0,16 | 1,11 | 1,09 | ▼ 1,4% |
| Marjă netă (%) | -3.861,76 | -4.954,24 | 10,61 | -6,44 | -26,53 | 47,82 | -54,14 | ▼ 213,2% |
| Scor bonitate | 19 | 32 | 50 | 19 | 19 | 67 | 24 | ▼ 64,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 708,4 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (24/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.