Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MK IDEAL RESIDENCE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, HUMULEŞTI, 9, 10, 52261, 5, MANSARDA, CAMERA 12
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 22.499 RON | −22.499 RON | −22.499 RON | 688.141 RON | 0 RON | 688.141 RON | −22.299 RON | 710.440 RON | 672.982 RON | 4.410 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 2.000 RON | 255.330 RON | 429.410 RON | −174.100 RON | −174.080 RON | 1.186.144 RON | 670.846 RON | 515.298 RON | −196.399 RON | 1.382.543 RON | 258.633 RON | 128.188 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 878.542 RON | 1.401.240 RON | 1.135.459 RON | 257.172 RON | 265.781 RON | 1.570.418 RON | 525.108 RON | 1.045.310 RON | 60.773 RON | 1.509.645 RON | 783.677 RON | 251.839 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 3.470.542 RON | 2.723.157 RON | 1.222.510 RON | 1.471.148 RON | 1.500.647 RON | 1.529.495 RON | 196.429 RON | 1.333.066 RON | 1.531.922 RON | −2.427 RON | 37.331 RON | 232.428 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 0 RON | 956.010 RON | 1.402.107 RON | −446.097 RON | −446.097 RON | 1.804.235 RON | 196.429 RON | 1.607.806 RON | 1.085.824 RON | 718.411 RON | 987.145 RON | 413.441 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 669.995 RON | 364.482 RON | 691.309 RON | −345.559 RON | −326.827 RON | 1.223.063 RON | 915.328 RON | 307.735 RON | 740.266 RON | 482.797 RON | 18.983 RON | 267.137 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 208.196 RON | 210.231 RON | 291.531 RON | −83.403 RON | −81.300 RON | 1.129.987 RON | 850.186 RON | 279.801 RON | 656.863 RON | 473.124 RON | 21.690 RON | 256.022 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (28)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Top format din 1,887 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.59) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−83.403 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 2,0 K RON | 878,5 K RON | 3,47 M RON | 0 RON | 670,0 K RON | 208,2 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 255,3 K RON | 1,40 M RON | 2,72 M RON | 956,0 K RON | 364,5 K RON | 210,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 22,5 K RON | 429,4 K RON | 1,14 M RON | 1,22 M RON | 1,40 M RON | 691,3 K RON | 291,5 K RON |
| Rezultat net | −22,5 K RON | −174,1 K RON | 257,2 K RON | 1,47 M RON | −446,1 K RON | −345,6 K RON | −83,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 901,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,59 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,55 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,39 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 9,60 |
| Durata stocaj (zile) | 38 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,81 |
| Durata încasare (zile) | 449 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 710,4 K RON | 688,1 K RON | 103,2% |
| 2020 | 1,38 M RON | 1,19 M RON | 116,6% |
| 2021 | 1,51 M RON | 1,57 M RON | 96,1% |
| 2022 | −2,4 K RON | 1,53 M RON | -0,2% |
| 2023 | 718,4 K RON | 1,80 M RON | 39,8% |
| 2024 | 482,8 K RON | 1,22 M RON | 39,5% |
| 2025 | 473,1 K RON | 1,13 M RON | 41,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 2,0 K RON | 878,5 K RON | 3,47 M RON | 0 RON | 670,0 K RON | 208,2 K RON | ▼ 68,9% |
| Rezultat net | −22,5 K RON | −174,1 K RON | 257,2 K RON | 1,47 M RON | −446,1 K RON | −345,6 K RON | −83,4 K RON | ▲ 75,9% |
| Total active | 688,1 K RON | 1,19 M RON | 1,57 M RON | 1,53 M RON | 1,80 M RON | 1,22 M RON | 1,13 M RON | ▼ 7,6% |
| Capitaluri proprii | −22,3 K RON | −196,4 K RON | 60,8 K RON | 1,53 M RON | 1,09 M RON | 740,3 K RON | 656,9 K RON | ▼ 11,3% |
| Datorii totale | 710,4 K RON | 1,38 M RON | 1,51 M RON | −2,4 K RON | 718,4 K RON | 482,8 K RON | 473,1 K RON | ▼ 2,0% |
| Lichiditate curentă | 0,97 | 0,37 | 0,69 | – | 2,24 | 0,64 | 0,59 | ▼ 7,2% |
| Marjă netă (%) | – | -8.705,00 | 29,27 | 42,39 | – | -51,58 | -40,06 | ▲ 22,3% |
| Scor bonitate | 27 | 12 | 66 | 75 | 60 | 47 | 47 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 901,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (47/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.