Publicitate

YTS DENTAL VIEW - CRANGASI S.R.L.

CUI: 41635949 J2019012097409 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41635949
Cod înmatriculare J2019012097409
EUID ROONRC.J2019012097409
Data înmatriculării 2019-09-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 10 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, AVIATORILOR, 63, 1, 11855, 1, PARTER, CAMERA 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: AVIATORILOR
Număr: 63
Apartament: 1
Cod poștal: 11855
Completare adresă: PARTER, CAMERA 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.222.696 RON 1.226.847 RON 1.009.441 RON 207.486 RON 217.406 RON 794.702 RON 706.844 RON 87.858 RON −127.045 RON 921.747 RON 0 RON 70.064 RON 0 RON 0 RON 10
2024 1.399.809 RON 1.405.191 RON 1.019.264 RON 345.885 RON 385.927 RON 719.802 RON 661.678 RON 58.124 RON 158.545 RON 561.257 RON 0 RON 28.388 RON 0 RON 0 RON 9
2025 1.666.811 RON 1.667.397 RON 1.124.123 RON 458.128 RON 543.274 RON 743.266 RON 604.356 RON 138.910 RON 400.262 RON 345.945 RON 0 RON 44.000 RON 0 RON 2.941 RON 10

Reprezentanți și administratori (3)

IACOB LAUR ALEXANDRU
administrator
Galaţi, România
Pagina administratorului
SHULMAN DOTAN
administrator
Israel
Pagina administratorului
SHTEIFF TIBERIU
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 61 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.4) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,67 M RON
Rezultat Net 2025
458,1 K RON
Total Active 2025
743,3 K RON
Scor Bonitate
78/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 78/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,22 M RON 1,40 M RON 1,67 M RON
Venituri totale 1,23 M RON 1,41 M RON 1,67 M RON
Cheltuieli totale 1,01 M RON 1,02 M RON 1,12 M RON
Rezultat net 207,5 K RON 345,9 K RON 458,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,87 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,40 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,40 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,27 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,15 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate604,4 K RON (81.3%)
Active circulante138,9 K RON (18.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe44,0 K RON
Numerar94,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 37,88
Durata încasare (zile) 10

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
32,6%
Marjă netă
27,5%
ROA
61,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 921,7 K RON 794,7 K RON 116,0%
2024 561,3 K RON 719,8 K RON 78,0%
2025 345,9 K RON 743,3 K RON 46,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

78
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,22 M RON 1,40 M RON 1,67 M RON ▲ 19,1%
Rezultat net 207,5 K RON 345,9 K RON 458,1 K RON ▲ 32,5%
Total active 794,7 K RON 719,8 K RON 743,3 K RON ▲ 3,3%
Capitaluri proprii −127,0 K RON 158,5 K RON 400,3 K RON ▲ 152,5%
Datorii totale 921,7 K RON 561,3 K RON 345,9 K RON ▼ 38,4%
Lichiditate curentă 0,10 0,10 0,40 ▲ 287,5%
Marjă netă (%) 16,97 24,71 27,49 ▲ 11,3%
Scor bonitate 42 68 78 ▲ 14,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (458,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,87 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate