Publicitate

ALTITTUDE TRADE S.R.L.

CUI: 41663833 J2019012488403 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41663833
Cod înmatriculare J2019012488403
EUID ROONRC.J2019012488403
Data înmatriculării 2019-09-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 12 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, Constantin Brâncoveanu, 116, M2/III, 3, 3, 138, 41455, 4, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: Constantin Brâncoveanu
Număr: 116
Bloc: M2/III
Scară: 3
Etaj: 3
Apartament: 138
Cod poștal: 41455
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 266.008 RON 266.072 RON 324.589 RON −61.177 RON −58.517 RON 120.673 RON 72.953 RON 47.720 RON −60.977 RON 181.650 RON 0 RON 52.455 RON 0 RON 0 RON 5
2021 1.167.269 RON 1.167.556 RON 639.853 RON 516.263 RON 527.703 RON 480.100 RON 65.494 RON 414.606 RON 455.286 RON 24.814 RON 1.015 RON 54.280 RON 0 RON 0 RON 5
2022 1.858.471 RON 1.858.471 RON 923.030 RON 917.230 RON 935.441 RON 995.472 RON 63.549 RON 931.923 RON 917.470 RON 78.002 RON 5.585 RON 53.536 RON 0 RON 0 RON 5
2023 2.105.655 RON 2.105.655 RON 1.216.037 RON 869.625 RON 889.618 RON 945.196 RON 84.577 RON 860.619 RON 869.865 RON 75.448 RON 0 RON 52.177 RON 0 RON 117 RON 8
2024 2.579.982 RON 2.579.982 RON 1.660.241 RON 820.295 RON 919.741 RON 921.730 RON 75.473 RON 846.257 RON 820.305 RON 104.808 RON 2.009 RON 837.311 RON 0 RON 3.383 RON 9
2025 2.220.777 RON 2.220.785 RON 2.051.263 RON 144.989 RON 169.522 RON 521.444 RON 312.305 RON 209.139 RON 145.229 RON 378.374 RON 12.775 RON 125.274 RON 0 RON 2.159 RON 12

Reprezentanți și administratori (1)

NEAGU COSTINEL ALIN
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,888 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.55) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
2,22 M RON
Rezultat Net 2025
145,0 K RON
Total Active 2025
521,4 K RON
Scor Bonitate
48/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 48/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 266,0 K RON 1,17 M RON 1,86 M RON 2,11 M RON 2,58 M RON 2,22 M RON
Venituri totale 266,1 K RON 1,17 M RON 1,86 M RON 2,11 M RON 2,58 M RON 2,22 M RON
Cheltuieli totale 324,6 K RON 639,9 K RON 923,0 K RON 1,22 M RON 1,66 M RON 2,05 M RON
Rezultat net −61,2 K RON 516,3 K RON 917,2 K RON 869,6 K RON 820,3 K RON 145,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,13 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,55 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,52 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,19 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,38 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate312,3 K RON (59.9%)
Active circulante209,1 K RON (40.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri12,8 K RON
Creanțe125,3 K RON
Numerar71,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 173,84
Durata stocaj (zile) 2
Rotație creanțe (ori/an) 17,73
Durata încasare (zile) 21

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
7,6%
Marjă netă
6,5%
ROA
27,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 181,7 K RON 120,7 K RON 150,5%
2021 24,8 K RON 480,1 K RON 5,2%
2022 78,0 K RON 995,5 K RON 7,8%
2023 75,4 K RON 945,2 K RON 8,0%
2024 104,8 K RON 921,7 K RON 11,4%
2025 378,4 K RON 521,4 K RON 72,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

48
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 266,0 K RON 1,17 M RON 1,86 M RON 2,11 M RON 2,58 M RON 2,22 M RON ▼ 13,9%
Rezultat net −61,2 K RON 516,3 K RON 917,2 K RON 869,6 K RON 820,3 K RON 145,0 K RON ▼ 82,3%
Total active 120,7 K RON 480,1 K RON 995,5 K RON 945,2 K RON 921,7 K RON 521,4 K RON ▼ 43,4%
Capitaluri proprii −61,0 K RON 455,3 K RON 917,5 K RON 869,9 K RON 820,3 K RON 145,2 K RON ▼ 82,3%
Datorii totale 181,7 K RON 24,8 K RON 78,0 K RON 75,4 K RON 104,8 K RON 378,4 K RON ▲ 261,0%
Lichiditate curentă 0,26 16,71 11,95 11,41 8,07 0,55 ▼ 93,2%
Marjă netă (%) -23,00 44,23 49,35 41,30 31,79 6,53 ▼ 79,5%
Scor bonitate 19 100 95 87 87 48 ▼ 44,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (145,0 K RON).
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,13 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (48/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate