Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ELECTRIC FAST INSTAL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, FILDEŞULUI, 4, B6, 1, 6, 31652, 3, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 56.700 RON | 56.700 RON | 17.578 RON | 38.555 RON | 39.122 RON | 43.764 RON | 2.938 RON | 40.826 RON | 38.755 RON | 5.009 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 327.103 RON | 332.049 RON | 127.931 RON | 200.847 RON | 204.118 RON | 260.861 RON | 2.188 RON | 258.673 RON | 229.102 RON | 31.759 RON | 0 RON | 9.581 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 367.140 RON | 367.140 RON | 190.796 RON | 172.745 RON | 176.344 RON | 453.684 RON | 1.438 RON | 452.246 RON | 401.847 RON | 51.837 RON | 7.278 RON | 54.854 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 915.844 RON | 915.844 RON | 430.467 RON | 477.593 RON | 485.377 RON | 936.407 RON | 5.916 RON | 930.491 RON | 879.439 RON | 56.968 RON | 4.619 RON | 52.876 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 838.939 RON | 838.939 RON | 401.128 RON | 429.590 RON | 437.811 RON | 597.065 RON | 99.166 RON | 497.899 RON | 546.802 RON | 50.263 RON | 4.620 RON | 303.881 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 1.028.503 RON | 1.035.492 RON | 625.453 RON | 384.188 RON | 410.039 RON | 692.553 RON | 111.357 RON | 581.196 RON | 384.686 RON | 307.867 RON | 4.620 RON | 558.226 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 932.211 RON | 949.978 RON | 551.518 RON | 373.823 RON | 398.460 RON | 666.181 RON | 128.428 RON | 537.753 RON | 340.509 RON | 325.672 RON | 4.826 RON | 406.978 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4321 — Lucrări de instalații electrice
Top format din 1,571 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 56,7 K RON | 327,1 K RON | 367,1 K RON | 915,8 K RON | 838,9 K RON | 1,03 M RON | 932,2 K RON |
| Venituri totale | 56,7 K RON | 332,0 K RON | 367,1 K RON | 915,8 K RON | 838,9 K RON | 1,04 M RON | 950,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 17,6 K RON | 127,9 K RON | 190,8 K RON | 430,5 K RON | 401,1 K RON | 625,5 K RON | 551,5 K RON |
| Rezultat net | 38,6 K RON | 200,8 K RON | 172,7 K RON | 477,6 K RON | 429,6 K RON | 384,2 K RON | 373,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,28 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,65 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,64 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,39 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,05 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 193,16 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,29 |
| Durata încasare (zile) | 159 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 5,0 K RON | 43,8 K RON | 11,5% |
| 2020 | 31,8 K RON | 260,9 K RON | 12,2% |
| 2021 | 51,8 K RON | 453,7 K RON | 11,4% |
| 2022 | 57,0 K RON | 936,4 K RON | 6,1% |
| 2023 | 50,3 K RON | 597,1 K RON | 8,4% |
| 2024 | 307,9 K RON | 692,6 K RON | 44,5% |
| 2025 | 325,7 K RON | 666,2 K RON | 48,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 56,7 K RON | 327,1 K RON | 367,1 K RON | 915,8 K RON | 838,9 K RON | 1,03 M RON | 932,2 K RON | ▼ 9,4% |
| Rezultat net | 38,6 K RON | 200,8 K RON | 172,7 K RON | 477,6 K RON | 429,6 K RON | 384,2 K RON | 373,8 K RON | ▼ 2,7% |
| Total active | 43,8 K RON | 260,9 K RON | 453,7 K RON | 936,4 K RON | 597,1 K RON | 692,6 K RON | 666,2 K RON | ▼ 3,8% |
| Capitaluri proprii | 38,8 K RON | 229,1 K RON | 401,8 K RON | 879,4 K RON | 546,8 K RON | 384,7 K RON | 340,5 K RON | ▼ 11,5% |
| Datorii totale | 5,0 K RON | 31,8 K RON | 51,8 K RON | 57,0 K RON | 50,3 K RON | 307,9 K RON | 325,7 K RON | ▲ 5,8% |
| Lichiditate curentă | 8,15 | 8,14 | 8,72 | 16,33 | 9,91 | 1,89 | 1,65 | ▼ 12,5% |
| Marjă netă (%) | 68,00 | 61,40 | 47,05 | 52,15 | 51,21 | 37,35 | 40,10 | ▲ 7,4% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 100 | 80 | 82 | 75 | ▼ 8,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (373,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,28 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.