Publicitate

E-MOOVE VEHICLES S.R.L.

CUI: 41819402 J2019014506406 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41819402
Cod înmatriculare J2019014506406
EUID ROONRC.J2019014506406
Data înmatriculării 2019-10-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 5 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, CPT. ION GÂRBEA, 26, 11-12, 119, 50683, 5

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 5
Sector: 5
Stradă: CPT. ION GÂRBEA
Număr: 26
Etaj: 11-12
Apartament: 119
Cod poștal: 50683

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 0 RON 0 RON 1.545 RON −1.545 RON −1.545 RON 22.184 RON 18.834 RON 3.350 RON −2.025 RON 24.638 RON 0 RON 2.503 RON 0 RON 429 RON 0
2021 68.627 RON 103.527 RON 130.521 RON −27.521 RON −26.994 RON 637.892 RON 517.380 RON 120.512 RON −29.546 RON 450.966 RON 0 RON 115.875 RON 225.083 RON 8.611 RON 1
2022 102.188 RON 167.063 RON 285.221 RON −119.027 RON −118.158 RON 807.255 RON 684.515 RON 122.740 RON −148.572 RON 806.004 RON 38.763 RON 69.447 RON 160.209 RON 10.386 RON 1
2023 151.710 RON 257.922 RON 438.842 RON −182.443 RON −180.920 RON 1.199.445 RON 1.059.265 RON 140.180 RON −331.015 RON 1.062.024 RON 26.191 RON 101.373 RON 485.219 RON 16.783 RON 1
2024 605.515 RON 789.629 RON 953.792 RON −164.163 RON −164.163 RON 1.664.019 RON 1.407.197 RON 256.822 RON −495.178 RON 1.849.785 RON 26.191 RON 214.379 RON 324.627 RON 15.215 RON 4
2025 849.697 RON 1.019.159 RON 1.246.479 RON −227.320 RON −227.320 RON 1.648.974 RON 1.445.446 RON 203.528 RON 27.503 RON 1.183.620 RON 16.762 RON 107.788 RON 459.361 RON 21.510 RON 5

Reprezentanți și administratori (1)

TEODORESCU ANDREI
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 896 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.17) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−227.320 RON)
Cifra de Afaceri 2025
849,7 K RON
Rezultat Net 2025
−227,3 K RON
Total Active 2025
1,65 M RON
Scor Bonitate
33/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 33/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 68,6 K RON 102,2 K RON 151,7 K RON 605,5 K RON 849,7 K RON
Venituri totale 0 RON 103,5 K RON 167,1 K RON 257,9 K RON 789,6 K RON 1,02 M RON
Cheltuieli totale 1,5 K RON 130,5 K RON 285,2 K RON 438,8 K RON 953,8 K RON 1,25 M RON
Rezultat net −1,5 K RON −27,5 K RON −119,0 K RON −182,4 K RON −164,2 K RON −227,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 887,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,17 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,16 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,07 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,39 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,45 M RON (87.7%)
Active circulante203,5 K RON (12.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri16,8 K RON
Creanțe107,8 K RON
Numerar79,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 50,69
Durata stocaj (zile) 7
Rotație creanțe (ori/an) 7,88
Durata încasare (zile) 46

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-26,8%
Marjă netă
-26,8%
ROA
-13,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 24,6 K RON 22,2 K RON 111,1%
2021 451,0 K RON 637,9 K RON 70,7%
2022 806,0 K RON 807,3 K RON 99,9%
2023 1,06 M RON 1,20 M RON 88,5%
2024 1,85 M RON 1,66 M RON 111,2%
2025 1,18 M RON 1,65 M RON 71,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

33
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 68,6 K RON 102,2 K RON 151,7 K RON 605,5 K RON 849,7 K RON ▲ 40,3%
Rezultat net −1,5 K RON −27,5 K RON −119,0 K RON −182,4 K RON −164,2 K RON −227,3 K RON ▼ 38,5%
Total active 22,2 K RON 637,9 K RON 807,3 K RON 1,20 M RON 1,66 M RON 1,65 M RON ▼ 0,9%
Capitaluri proprii −2,0 K RON −29,5 K RON −148,6 K RON −331,0 K RON −495,2 K RON 27,5 K RON ▲ 105,6%
Datorii totale 24,6 K RON 451,0 K RON 806,0 K RON 1,06 M RON 1,85 M RON 1,18 M RON ▼ 36,0%
Lichiditate curentă 0,14 0,27 0,15 0,13 0,14 0,17 ▲ 23,9%
Marjă netă (%) -40,10 -116,48 -120,26 -27,11 -26,75 ▲ 1,3%
Scor bonitate 22 19 19 19 32 33 ▲ 3,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 887,2 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (33/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate