Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RAZVAN ROTARU PHOTOGRAPHY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, STOLNICI, 13, 43, 2, 16, 42027, 4, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 1.551 RON | −1.551 RON | −1.551 RON | 655 RON | 412 RON | 243 RON | −1.351 RON | 2.006 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 3.530 RON | 3.530 RON | 13.634 RON | −10.212 RON | −10.104 RON | 2.696 RON | 2.132 RON | 564 RON | −11.563 RON | 14.259 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 35.523 RON | 35.525 RON | 12.560 RON | 21.900 RON | 22.965 RON | 15.798 RON | 1.218 RON | 14.580 RON | 10.337 RON | 5.461 RON | 0 RON | 12.632 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 44.550 RON | 44.550 RON | 18.198 RON | 25.082 RON | 26.352 RON | 55.455 RON | 14.618 RON | 40.837 RON | 22.787 RON | 32.668 RON | 0 RON | 22.554 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 139.950 RON | 139.950 RON | 56.169 RON | 67.405 RON | 83.781 RON | 94.569 RON | 12.553 RON | 82.016 RON | 67.638 RON | 26.931 RON | 0 RON | 42.391 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 81.350 RON | 81.350 RON | 51.686 RON | 22.327 RON | 29.664 RON | 58.378 RON | 26.885 RON | 31.493 RON | 22.567 RON | 35.811 RON | 0 RON | 22.327 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 54.000 RON | 54.000 RON | 39.706 RON | 10.923 RON | 14.294 RON | 28.585 RON | 19.437 RON | 9.148 RON | 11.383 RON | 17.202 RON | 0 RON | 5.556 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7420 — Activități fotografice
Top format din 850 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.53) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 3,5 K RON | 35,5 K RON | 44,6 K RON | 140,0 K RON | 81,4 K RON | 54,0 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 3,5 K RON | 35,5 K RON | 44,6 K RON | 140,0 K RON | 81,4 K RON | 54,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,6 K RON | 13,6 K RON | 12,6 K RON | 18,2 K RON | 56,2 K RON | 51,7 K RON | 39,7 K RON |
| Rezultat net | −1,6 K RON | −10,2 K RON | 21,9 K RON | 25,1 K RON | 67,4 K RON | 22,3 K RON | 10,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 111,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,53 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,53 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,21 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,66 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,72 |
| Durata încasare (zile) | 38 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,0 K RON | 655 RON | 306,3% |
| 2020 | 14,3 K RON | 2,7 K RON | 528,9% |
| 2021 | 5,5 K RON | 15,8 K RON | 34,6% |
| 2022 | 32,7 K RON | 55,5 K RON | 58,9% |
| 2023 | 26,9 K RON | 94,6 K RON | 28,5% |
| 2024 | 35,8 K RON | 58,4 K RON | 61,3% |
| 2025 | 17,2 K RON | 28,6 K RON | 60,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 3,5 K RON | 35,5 K RON | 44,6 K RON | 140,0 K RON | 81,4 K RON | 54,0 K RON | ▼ 33,6% |
| Rezultat net | −1,6 K RON | −10,2 K RON | 21,9 K RON | 25,1 K RON | 67,4 K RON | 22,3 K RON | 10,9 K RON | ▼ 51,1% |
| Total active | 655 RON | 2,7 K RON | 15,8 K RON | 55,5 K RON | 94,6 K RON | 58,4 K RON | 28,6 K RON | ▼ 51,0% |
| Capitaluri proprii | −1,4 K RON | −11,6 K RON | 10,3 K RON | 22,8 K RON | 67,6 K RON | 22,6 K RON | 11,4 K RON | ▼ 49,6% |
| Datorii totale | 2,0 K RON | 14,3 K RON | 5,5 K RON | 32,7 K RON | 26,9 K RON | 35,8 K RON | 17,2 K RON | ▼ 52,0% |
| Lichiditate curentă | 0,12 | 0,04 | 2,67 | 1,25 | 3,05 | 0,88 | 0,53 | ▼ 39,5% |
| Marjă netă (%) | – | -289,29 | 61,65 | 56,30 | 48,16 | 27,45 | 20,23 | ▼ 26,3% |
| Scor bonitate | 22 | 12 | 100 | 80 | 100 | 58 | 58 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 111,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.