Publicitate

ADMIN CONSTRUCT ELA S.R.L.

CUI: 42030902 J2019017271408 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42030902
Cod înmatriculare J2019017271408
EUID ROONRC.J2019017271408
Data înmatriculării 2019-12-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Sinaia, 16, 77, A, 3, 22764, 2, PARTER, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: Sinaia
Număr: 16
Bloc: 77
Scară: A
Apartament: 3
Cod poștal: 22764
Completare adresă: PARTER, CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 33.425 RON 33.425 RON 34.972 RON −1.866 RON −1.547 RON 14.999 RON 0 RON 14.999 RON −1.666 RON 16.665 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2021 105.180 RON 105.180 RON 65.993 RON 38.157 RON 39.187 RON 41.249 RON 0 RON 41.249 RON 36.491 RON 4.758 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 232.607 RON 232.607 RON 78.698 RON 151.698 RON 153.909 RON 157.191 RON 0 RON 157.191 RON 151.938 RON 5.253 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 287.875 RON 287.875 RON 95.442 RON 189.698 RON 192.433 RON 201.481 RON 0 RON 201.481 RON 189.938 RON 11.543 RON 0 RON 141.000 RON 0 RON 0 RON 2
2024 297.222 RON 297.222 RON 252.196 RON 38.082 RON 45.026 RON 55.046 RON 0 RON 55.046 RON 38.322 RON 16.724 RON 21.866 RON 28.278 RON 0 RON 0 RON 2
2025 256.064 RON 256.064 RON 176.617 RON 67.371 RON 79.447 RON 79.637 RON 0 RON 79.637 RON 67.611 RON 12.026 RON 0 RON 48.000 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

ŞTEFĂNESCU GABRIELA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (19)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 332 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
256,1 K RON
Rezultat Net 2025
67,4 K RON
Total Active 2025
79,6 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 33,4 K RON 105,2 K RON 232,6 K RON 287,9 K RON 297,2 K RON 256,1 K RON
Venituri totale 33,4 K RON 105,2 K RON 232,6 K RON 287,9 K RON 297,2 K RON 256,1 K RON
Cheltuieli totale 35,0 K RON 66,0 K RON 78,7 K RON 95,4 K RON 252,2 K RON 176,6 K RON
Rezultat net −1,9 K RON 38,2 K RON 151,7 K RON 189,7 K RON 38,1 K RON 67,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 376,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 6,62 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 6,62 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,63 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 6,62 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante79,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe48,0 K RON
Numerar31,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 5,33
Durata încasare (zile) 68

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
31,0%
Marjă netă
26,3%
ROA
84,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 16,7 K RON 15,0 K RON 111,1%
2021 4,8 K RON 41,2 K RON 11,5%
2022 5,3 K RON 157,2 K RON 3,3%
2023 11,5 K RON 201,5 K RON 5,7%
2024 16,7 K RON 55,0 K RON 30,4%
2025 12,0 K RON 79,6 K RON 15,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 33,4 K RON 105,2 K RON 232,6 K RON 287,9 K RON 297,2 K RON 256,1 K RON ▼ 13,8%
Rezultat net −1,9 K RON 38,2 K RON 151,7 K RON 189,7 K RON 38,1 K RON 67,4 K RON ▲ 76,9%
Total active 15,0 K RON 41,2 K RON 157,2 K RON 201,5 K RON 55,0 K RON 79,6 K RON ▲ 44,7%
Capitaluri proprii −1,7 K RON 36,5 K RON 151,9 K RON 189,9 K RON 38,3 K RON 67,6 K RON ▲ 76,4%
Datorii totale 16,7 K RON 4,8 K RON 5,3 K RON 11,5 K RON 16,7 K RON 12,0 K RON ▼ 28,1%
Lichiditate curentă 0,90 8,67 29,92 17,45 3,29 6,62 ▲ 101,2%
Marjă netă (%) -5,58 36,28 65,22 65,90 12,81 26,31 ▲ 105,4%
Scor bonitate 24 100 100 95 87 95 ▲ 9,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (67,4 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (6.62), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 376,5 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate