AGSS IMPAKT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Mureş, Municipiul Târgu Mureş, Knöpfler Vilmos, 7
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 521.005 RON | 521.005 RON | 367.682 RON | 149.701 RON | 153.323 RON | 312.892 RON | 221.861 RON | 91.031 RON | 265.538 RON | 51.864 RON | 0 RON | 2.980 RON | 0 RON | 4.510 RON | 1 |
| 2024 | 566.721 RON | 571.428 RON | 460.796 RON | 99.402 RON | 110.632 RON | 411.220 RON | 312.953 RON | 98.267 RON | 307.379 RON | 108.351 RON | 138 RON | 9.175 RON | 0 RON | 4.510 RON | 1 |
| 2025 | 506.271 RON | 530.630 RON | 474.133 RON | 45.750 RON | 56.497 RON | 1.026.570 RON | 957.186 RON | 69.384 RON | 314.240 RON | 711.519 RON | 8.340 RON | 10.914 RON | 811 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
Lideri din domeniu
Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Top format din 351 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.1) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 521,0 K RON | 566,7 K RON | 506,3 K RON |
| Venituri totale | 521,0 K RON | 571,4 K RON | 530,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 367,7 K RON | 460,8 K RON | 474,1 K RON |
| Rezultat net | 149,7 K RON | 99,4 K RON | 45,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 516,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,10 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,09 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,44 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 60,70 |
| Durata stocaj (zile) | 6 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 46,39 |
| Durata încasare (zile) | 8 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 51,9 K RON | 312,9 K RON | 16,6% |
| 2024 | 108,4 K RON | 411,2 K RON | 26,4% |
| 2025 | 711,5 K RON | 1,03 M RON | 69,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 521,0 K RON | 566,7 K RON | 506,3 K RON | ▼ 10,7% |
| Rezultat net | 149,7 K RON | 99,4 K RON | 45,8 K RON | ▼ 54,0% |
| Total active | 312,9 K RON | 411,2 K RON | 1,03 M RON | ▲ 149,6% |
| Capitaluri proprii | 265,5 K RON | 307,4 K RON | 314,2 K RON | ▲ 2,2% |
| Datorii totale | 51,9 K RON | 108,4 K RON | 711,5 K RON | ▲ 556,7% |
| Lichiditate curentă | 1,76 | 0,91 | 0,10 | ▼ 89,2% |
| Marjă netă (%) | 28,73 | 17,54 | 9,04 | ▼ 48,5% |
| Scor bonitate | 82 | 70 | 48 | ▼ 31,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (45,8 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 516,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (48/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.