Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DC CONSULTING SU PREVENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Municipiul Galaţi, ALBA IULIA, 11, L4A, 2, 3, 34, 800281
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 4.450 RON | 4.450 RON | 4.007 RON | 312 RON | 443 RON | 938 RON | 461 RON | 477 RON | 512 RON | 426 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 17.621 RON | 17.621 RON | 4.284 RON | 12.808 RON | 13.337 RON | 13.970 RON | 270 RON | 13.700 RON | 13.320 RON | 650 RON | 0 RON | 360 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 16.968 RON | 16.969 RON | 4.987 RON | 11.550 RON | 11.982 RON | 24.953 RON | 80 RON | 24.873 RON | 24.871 RON | 82 RON | 0 RON | 1.485 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 18.680 RON | 18.683 RON | 11.833 RON | 5.418 RON | 6.850 RON | 30.437 RON | 3.942 RON | 26.495 RON | 30.289 RON | 148 RON | 0 RON | 1.002 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 20.056 RON | 20.062 RON | 21.783 RON | −2.486 RON | −1.721 RON | 28.921 RON | 5.475 RON | 23.446 RON | 27.803 RON | 1.118 RON | 0 RON | 501 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 31.540 RON | 31.549 RON | 15.831 RON | 12.591 RON | 15.718 RON | 41.631 RON | 2.855 RON | 38.776 RON | 40.394 RON | 1.237 RON | 0 RON | 1.171 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7490 — Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
Top format din 70 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,5 K RON | 17,6 K RON | 17,0 K RON | 18,7 K RON | 20,1 K RON | 31,5 K RON |
| Venituri totale | 4,5 K RON | 17,6 K RON | 17,0 K RON | 18,7 K RON | 20,1 K RON | 31,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 4,0 K RON | 4,3 K RON | 5,0 K RON | 11,8 K RON | 21,8 K RON | 15,8 K RON |
| Rezultat net | 312 RON | 12,8 K RON | 11,6 K RON | 5,4 K RON | −2,5 K RON | 12,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 32,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 31,35 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 31,35 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 30,40 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 33,65 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 26,93 |
| Durata încasare (zile) | 14 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 426 RON | 938 RON | 45,4% |
| 2021 | 650 RON | 14,0 K RON | 4,7% |
| 2022 | 82 RON | 25,0 K RON | 0,3% |
| 2023 | 148 RON | 30,4 K RON | 0,5% |
| 2024 | 1,1 K RON | 28,9 K RON | 3,9% |
| 2025 | 1,2 K RON | 41,6 K RON | 3,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,5 K RON | 17,6 K RON | 17,0 K RON | 18,7 K RON | 20,1 K RON | 31,5 K RON | ▲ 57,3% |
| Rezultat net | 312 RON | 12,8 K RON | 11,6 K RON | 5,4 K RON | −2,5 K RON | 12,6 K RON | ▲ 606,5% |
| Total active | 938 RON | 14,0 K RON | 25,0 K RON | 30,4 K RON | 28,9 K RON | 41,6 K RON | ▲ 43,9% |
| Capitaluri proprii | 512 RON | 13,3 K RON | 24,9 K RON | 30,3 K RON | 27,8 K RON | 40,4 K RON | ▲ 45,3% |
| Datorii totale | 426 RON | 650 RON | 82 RON | 148 RON | 1,1 K RON | 1,2 K RON | ▲ 10,6% |
| Lichiditate curentă | 1,12 | 21,08 | 303,33 | 179,02 | 20,97 | 31,35 | ▲ 49,5% |
| Marjă netă (%) | 7,01 | 72,69 | 68,07 | 29,00 | -12,40 | 39,92 | ▲ 421,9% |
| Scor bonitate | 72 | 100 | 87 | 87 | 64 | 100 | ▲ 56,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (12,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (31.35), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 32,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.